Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel kínáljam hogy elfogadja?...

Mivel kínáljam hogy elfogadja? Már tisztára kikészülök tőle!

Figyelt kérdés

Kisfiam 9 hós.Eddig semmi baj nem volt az étvágyával,sőt..Nem tudtam olyan gyorsan etetni,ahogy ő nyelte volna :)

Most viszont 1 hete tiszta hiszti minden evés..Semmit nem hajlandó elfogadni,max csak pár kanállal,de azt is hiszti árán..

Amit én főzök neki azt egyáltalán nem is eszi meg,csak az üvegeset..de most már csak abból is nagy nehezen max. egy fél üveggel..Este még a tápszert is hiszti közepette kezdi el enni..Bő negyede elfogy mikor megnyugszik..


Minden egyszerre szoktunk enni és észrevettem,hogy mindig azt nézi amit mi eszünk..Próbáltam már neki is ugyanolyan tányérba tenni,de úgy sem..Most a lányom húslevest ebédelt és a fiam ismét hisztibe csapott ki és menne oda azt enni...


2012. aug. 27. 13:30
 1/7 anonim ***** válasza:

9 hósan már húslevesböl kiveheted neki a répát, a zöldségekt stb...


A másik meg ha nem eszik éhen marad. egy féladag üveges szuper jó, és felesleges többet bele tömni ha nem kell neki.

Lányomnak mindig megvolt az étkezési idök, és ha egyikre nem evett vagy keveset majd evett a másodira sokat. Szóval soha nem csináltam belöle nagy ügyet, így ö sem.

2012. aug. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak a répát eszi meg a húslevesből,de azt is csak úgy hogy hogy az ujjammal szétnyomkodom és úgy adom a szájába..Ha összenyomom villával vagy turmixolom már nem kell neki..Eddig 1-1,5 üveg kaját megevett..Most meg...és a következőre sem eszik többet.Eddigi tejpép adagnak is max a negyedét,van mikor a felét,Eddig 2 joghurtot evett meg a humanásat most 1 felet..Gyümiből is pár kanállal...Hová lett a jó evő fiam... :(
2012. aug. 27. 13:41
 3/7 anonim ***** válasza:

nem jonnek a fogai? mert fajhat neki a kanaltol ahogy hozzaer, esetleg csipheti is neki? vagy csak a meleg miatt nem kell neki

nalunk is volt ilyen idoszak, majd egy honapig tartott, es volt hogy az ujjammal etettem, mert csak igy evett egy keveset

2012. aug. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mintha magamat olvasnám! Én is épp a hajamat tépem az eddig jól evő, most csak maszatoló lányom miatt....

Ő 10hós, s kb a felét eszi annak amit egy hónapja megevett. Ő is kinézi a tányéromból, számból az ételt, de ha megkóstoltatom Vele, nem kéri. (Persze ha cipőtalpat nyalogatnék, azt is meg akarná kóstolni:)) És persze Ő is csak a bolti kaját hajlandó megenni, annyiszor és annyi mindent próbáltam már főzni Neki, de azokból semmit sem eszik.

Én is ott tartok, hogy nincs ötletem mit tehetnék?! Jelenleg hagyom. Annyit eszik, amennyit akar. Előfordul, hogy egy falatot sem. Tegnap pl tízórait semmit nem evett, ebédből is csak 2kanállal. Tehát reggeli tápszer után délután ötkor volt hajlandó megenni egy joghurtot.

Gondoltam már én is mindenre: melegre, fogzásra... De ma hűvösebb van: ma sem eszik, s foga sem lett. :(

Igazából nem nagyon tudunk mit tenni. Várunk, hogy visszatérjen a jól evő gyermekünk! :)

2012. aug. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem jön a foga és nem is mostanában fog jönni a doki és védőnő szerint...nálunk az a baj,hogy kéri a kaját,de nem eszik meg semmit..Csak hisztizik,mert éhes.Most megevett 170ml tápszert és most csendben játszik.én is fogtam már mindenre és semmi baj nem is lenne,ha nem hisztizne a kajáért.De kéri és amikor odaadom neki,etetni próbálom csak hisztizik..
2012. aug. 27. 14:14
 6/7 anonim ***** válasza:
Figyelj!Az én fiam 3éves de kriminális eset.Semmit nem hajlandó megenni és ezt nem most kezdte.De én már nem idegeskedek rajta nem érdekel nem harcolok vele annál inkább elenáll.helyesbítek.A főtt ételt nem akarja enni csak a leveseket.Meg rizst és husit és ennyi.Állandóan reggelit akar enni mert ő így nevezi ami azt jelenti hogy kenyér felvágott joghurt sajt ilyrnrk eg zöldségek.De ezt eszi egész nap de ami villás vagy kanalas azt nem akarja.Meg se kóstolja ránéz nem tetszik neki nem kell és kész.Ennyi.Egy időbe idegeskedtünk ezen de semmi értelme.Az étvágyuk se mindig ugyanolyan meg tudja ha már jön az etetés az kész rémálom mert függ a te hozzá állásodból is ha türelmetlenkedsz vele csak egy rosz letudni való feladatnak tekinti amin gyorsan túl kell esni.Próbálj meg minél türelmesebb lenni tudom nem könnyű de próbáld meg vigyél bele egy kis játékot adjál a kezébe játszani valamit ilyesmi.Nem tudok mást de ne idegeskedj.Halottam hogy a Bálint Antónia lánya se hajlandó semmit megenni csak a sajtos tésztát.Na akkor?:-)Nem hal éhen ne aggódj!
2012. aug. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
az én kicsim 10 hónapos, nemrég még gyönyörűen evett mindent a kis etetőszékben, mostanra meg egy kis hisztigombóc let, az ő baja is az hogy a miénk kell neki, vagy hogy nem hajlandó megülni a székben mert nincs türelme ülve enni. Ha nagyon nem eszik semmit van hogy inkább játék közben megtömöm, mert már annyira idegesít hogy nem evett, de tudom, hogy ezt nem szabadna úgyhogy ezt nem tanácsolom. ami bejött, hogy kap egy üres tálat meg kanalat abban kotorhat evés közben, míg az ő kajáját a saját tányéromra teszem és onnan adom, akkor elfogadja ezt hiszi én is azt eszem. Meg mondjuk neki már 8 foga van és gyönyörűen eszik darabosat, sőt szinte csak azt fogad el. Mi már eszünk így sajtot, virslit, kenyeret, krumplit, rizst, durumtésztát, natúr joghurtot gyümölccsel, túróval, babakekszet,tojássárgáját, bármilyen főzeléket, húslevesből én ilyenkor már rég adtam tésztán kívül mindent csak nem a levével hanem vízzel turmixoltam. Próbálom úgy csinálni, hogy nagyon hasonló legyen az amit eszünk. de ettől függetlenül ki tud borítani, mert mindenből kunyizik, aztán meg kiköpi, vagy kiveri a kezemből a kanalat. de ilyenkor viszont én nem engedem tovább enni, mert az étel nem játék. Most épp attól vagyok ki, hogy kitaláljam mit adjak neki reggel, mert a tápszert nem hajlandó elfogadni reggelinek...
2012. aug. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!