Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem eszik? Már kikészülö...

Miért nem eszik? Már kikészülök. (

Figyelt kérdés
Csütörtök éjjel kezdődött,belázasodott,kapott kúpot és reggelre semmi baja nem volt.Estére megint volt egy kis hőemelkedése,péntek reggelre elkezdett köhögni elvittük orvoshoz,kapott Augmentint + itthon volt előző betegség miatt Fluimucil azt kapja.Szombaton kezdődött a nem evés,reggel még megette a tápszert,tízórait is rendesen,ebédet és uzsonnát is,viszont fürdés után már egy korty tápszert nem volt hajlandó enni.Vasárnap reggel egész adag/240ml/tápszer,tízórai már alig,ebéd is csak pár kanál,pedig a kedvence volt,husi levesből répa,krumpli stb..Uzsonnára egy fél üveg baba desszert,estére fürdés után tápszer egy korty sem..(( Ma reggel már csak 120ml tápszert evett,és azóta egész nap alig valamit,csak pár falatot mindenből.Vizet folyamatosan kínálgatom neki,iszik is /legalább azt/ most fürdés után megint ellökte a cumis üveget.Amúgy nagyon jó kedvű,eleven,már csak néha elvétve köhög,lázmentes.9,5 hónapos!A gyógyszerektől ment el az étvágya?Bocs ha egy kicsit hosszú lett.
2012. jún. 4. 20:05
 1/8 anonim ***** válasza:

nálunk rendszeresen ez volt, ha antibiotikumot kapott. :(

és az antibiot. után kellett jó 2 hét, mire visszállt az étvágya. mindenképpen kezdjetek el szedni vmilyen probiotikumot. Lactiv babyt vagy normaflore-t vagy amelyik szimpatikus. a fontos, hogy iszik! A súlyát vissza fogja szedni 2 nap alatt, ha megjön az étvágya.

2012. jún. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
ügyes válasz kedves első:) valóban normaflort, de inkább protexint 0-3 éves korig, ami kicsi gyerekeknek van kifejlesztve
2012. jún. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!Amúgy se nagy evő,amihez már hozzá szoktam,bár majdnem 10kiló,lehet hogy fénnyel táplálkozik.De,hogy a tápszert ne egy olyan még nem volt.Főleg az fürdés utáni etetés a legjobb olyankor jó látni,hogy már el pilledt és szuszogva szívja ki az utolsó cseppig a kaját:)Most meg löki el..:/
2012. jún. 4. 20:17
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
9,5 hónapos és 10 kiló? és még hogy nincs étvágya :) kisfiam 11 hónapos és 8 kiló. :) de ő akkor nem akar enni amikor jön a foga.akkor csak banánt és tápszert hajlandó enni.minden másból( főzelék stb.csak pár kanállal).amikor kibújik a fogacska akkor meg rendesen eszik.de lehet fáj a torka.ne idegeskedj nem fog éhen halni.:) bár eleinte én is aggódtam emiatt de most már túl vagyok rajta.:) nyugi pár nap és megint szépen fog enni
2012. jún. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
nekünk a prokid jött be:) amúgy az én egy évesem egy hónapig nem evett,csak szopizott..kikészültem.De amikor tartósabban meggyógyult elkezdett iszonyat sokat enni
2012. jún. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Valószinűleg a torka fáj a kicsinek...

Amikor nálunk hasonló volt a helyzet ,csak olyan ételeket adtam,amiket szivesen fogadott pl. joghurtot,vagy gyümölcspépet,levest,...ami nem darabos.

A tápszerrel este átvertem..ha nem ette meg a szokott időben akkor később álmában megetettem vele...ez mindig bevált.

Aztán,ahogy jobban lett ,visszatért az étvágy is...ne aggódj...kedvezz neki olyanokkal ,amiket bármikor megeszik és igyon sokat...de ezt biztos magadtól is tudod:)

Nem lesz semmi baj!

Jobbulást a kicsinek:)

2012. jún. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,nagyon aranyosak vagytok.Ma reggel 7-kor már egész adag tápszert evett és míg én elmentem a boltba apa egy banán keksz pépet csinált neki amit megevett.Most ebédre a másik kedvencét csinálom,borsóból és vegyes zöldségből főzeléket virslivel,kíváncsi leszek.Lehet a foga is ludas a dologban,bár 5 úgy jött ki,hogy semmit nem vettünk észre.Most jött ki,legalábbis a hegye már látszik a hatodiknak,mégis inkább a torokfájás lehet a bűnös.Még egyszer köszönöm!!
2012. jún. 5. 10:47
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja amúgy ő nagy súllyal is született,4220grammal!:)
2012. jún. 5. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!