Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak a babámmal?

Mit csináljak a babámmal?

Figyelt kérdés
14,5 hós, és egy ideig ki akarom vonni a tejtermékeket az étrendjéből. De akkor mit adjak neki vacsira? Eddig mindig tejbegrízt evett gyümivel. Mivel magában sem a tejet, sem a tápszert nem issza, így azért adtam neki, hogy meg legyen a napi 0,5 liter. De mit adjak majd helyette? Esetleg van olyan tejpép, amit adhatok neki?
2012. aug. 27. 18:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Miért nem kaphat tejterméket? Ha az orvos tiltotta el, akkor tőle kérdezd meg.


Ha te döntöttél így, akkor szerintem adhatsz neki. Én mindenféle márkát és ízesítésűt szoktam.

2012. aug. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha ki akarod vonni a tejterméket, akkor sehogy sem lesz meg a fél liter...

Egyébként adhatsz neki péksütit, májkrémes kenyertet, főtt ételt, bármit.

2012. aug. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A tejpép is tej alapú, ugyan az mint a tejbegríz, és egy 14 hónapoknak már nem való!

Vacsira is eheti azt ami az ebéd volt, vagy kenyér felvágottal, péksüti, főzelék, hús tészta rizs burgonya körettel, palacsinta, gofri, tócsni, bundáskenyér...

Reggel este 1-1 pohár tej, kakaó..

2012. aug. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tejet semmilyen formában nem issza meg, mindent próbáltam. Azért akarom kivonni az étrendjéből teljesen a tejtermékeket, mert egy ideje megy a hasa, és ha a tejtermékektől, akkor ez csak így fog kiderülni.
2012. aug. 27. 19:12
 5/7 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben jó ötlet, ha kihagyod a tejterméket. De én nehéz ételeket nem javasolnék estére.


Ha szereti a zöldségeket, gyümölcsöket, akkor azok variációját adnám nyugodtan. pl. most jön a sütőtök, mi imádjuk, minden formájában sütve, főzve fogyasztható, répa, salátafélék, paradicsom, uborka stb.


Tej helyett 100%-os gyümölcslét ajánlok estére. Pl. a Csíkvándi nektár nagyon jó, adalékanyag és cukor hozzáadása nélkül készül 5 liter kb. 2.000 Ft-ba kerül. Nagyon megéri...

2012. aug. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy így döntöttél:).

Tej helyett próbáld ki a zabtejet, kókusztejet. Ezek nem allergizálnak mint a szójatej.

2012. aug. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Humana grízes vagy almapép esetleg?
2012. aug. 29. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!