Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16-18 hónapos csemeték anyukái...

16-18 hónapos csemeték anyukái hogy néz ki egy napotok? Otthon vagytok-e vagy esetleg vissza mentetek vagy fogtok menni dolgozni? Mekkora a babátok miket csinál már?

Figyelt kérdés
Kérdésem csupán érdeklődés,nekem is van egy 16 hónapos fiam. :)
2012. aug. 27. 20:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

18 hónapos a kislányom, szeptemberben kezdi a bölcsit sajna.

Egyedül nevelem, a férjem nyár elején hagyott itt minket.

Reggel 6-fél 7 körül ébred, megissza a reggeli tejet, én a kávémat, aztán amíg ő játszik, én elmosogatok, beágyazok, kicsit rendet rakok. Aztán feldobom a főzni valót, addig ő elvan egyedül. Általában utána elmegyünk boltba, postára, ide-oda.

Fél 12 körül ebéd, aztán délben megy aludni. Max. 3-ig alszik. Ébredés után ha kell, akkor gyors takarítás (ha nem kell boltba menni, akkor délelőtt), aztán uzsonna, és megyünk valamerre. Vagy az udvarra, vagy apukámhoz, vagy barátnőmékhez, vagy jön az apja látogatni.

Fél 7-kor vacsi, 7-kor fürdés, utána megissza az esti tejet, aztán 8 körül megy lefeküdni.

11,7 kiló és kb. 84 centi. Pontosan nem tudom a magasságát, csak nagyjából, egyedül nehéz megmérni. :)

Beszél, rengeteget, egész nap be nem áll a szája. Mostanában már 3 szótagú szavakat használ, és összerak 2 szót is. Nagyon szereti a könyveket, nem csak a kemény laposakat, a rendes könyveket is nagyon szereti lapozgatni, nézegetni. A meséket nem hallgatja meg, de a mondókákat imádja. Soknak tudja egy-egy részletét.

Nagyon okos, sok mindent tud, de mozgásilag kicsit ügyetlen. Sokszor elesik, leesik, felborul, szaladni is nemrég kezdett, pedig 10,5 hónapos kora óta jár.

Szeret formabedobózni, babázni, főzőcskézni, meg mostanában rajzolni is szokott.

Szeret segíteni a házimunkában, legutóbb ablakot pucoltunk együtt.

Reggel a tej mellé Bogyó és Babócát nézhet a tv-ben, imádja. Más mese nem nagyon köti le, de ezt jóformán kívülről tudja. Felismeri a szereplőket, tudja, mi fog történni egy-egy részben.

Pohárból inni nem szeret, ragaszkodik a cumisüveghez. Sosem cumizott, de az üveg az nem akar elmaradni sajnos. De majd a bölcsiben kénytelen lesz.

Egyedül enni mostanában akar, eddig hiába volt nála evőeszköz, annyira nem érdekelte. A villa igen, azzal már régebb óta próbálkozik, de a kanalat mostanában kezdte normálisan használni. Villával már egész ügyes, de ha elfárad, akkor kézzel folytatja. :D

Most így hirtelen ennyi jutott eszembe.

2012. aug. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!16hós fiam van.Elszerettem volna menni szept.-ben dolgozni.Csak itt Borsodban kicsit nehézkes pláne kismamáknak.:(Bölcsibe szerettem volna íratni a kisfiam,de így itthon maradok vele.

A fiam nagyon eleven kiskölyök!Hála nagyon jó az étvágya,nagy a kaland vágya...igazi fiú! Mostanában sok puszit ad.És ez jó mert eddig alig lehetett tőle kicsikarni egy puszit is.Minden nappal egyre értelmesebb!Imádom!És nálatok miújság?!

2012. aug. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

17 hónapos a kisfiam.

Úgy volt, hogy megyek vissza dolgozni, ő októbertől bölcsibe, de mivel nem vesznek vissza, így maradok itthon addig, amíg nem találok új munkát.

11,5 kg, 84 cm, 23-as a lába. :)

Az étvágya változó, mert lassan jönnek a fogai, egyszerre elindult a négy első kisőrlője, kettő van kinn teljesen.

Nagy dumagép lett, de csak szavakat mond, viszont ebben nagyon ügyes.

Rendkívül jól mozog, szalad, guggol már rég óta, tud törpejárásban is menni, lábujjhegyen, legnagyobb meglepetésemre.

Evőeszközzel akkor eszik, amikor kedve van hozzá, persze, még elég ügyetlenke. Pohárból kb. 3 napja iszik anélkül, hogy magára borítaná. Cumisüveg még reggel-este kell.

Nagyon ragaszkodik a cumikhoz, azt hiszem, nálunk ez lesz a mumus.

Tegnap este magától belepisilt a bilibe, úgyhogy volt nagy üdvrivalgás. :) Persze, ettől még nem kezdünk szobatisztaságra nevelésbe, de azért örülünk neki.

A napunk kb. ilyen:

6-fél 7 között kel, megissza a tejét, én kávézom, mosást indítok.

Peluscsere, öltözés, reggeli, amíg molyol, addig én odadobom a kaját, ált. két napra főzök.

Rendrakás, mosogatás, teregetés, közben játszhat kinn az udvaron. Ha kell, akkor boltba megyünk, ha nem, akkor maradunk kinn.

Fél 12 felé ebéd, délben alvás, max. 3-ig.

Utána uzsonna, aztán benn játszunk egy kicsit, utána kinn vagyunk estig, ha jó az idő.

7 körül vacsora, kicsi játék, 8-kor fürdés, este tápszer és fél 9 körül már alszik is.

2012. aug. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kicsi fiam ugye 16 hónapos lett tegnap.Mozgásilag és mentálisan is jól fejlett,6 hónapos kora óta áll,első önálló lépéseit 10 hónaposan tette,folyamatosan 11 hónaposan indult el,13 hónaposan már szaladt is,le föl mászott a kanapéra,székre mindenhova.Villával és kanállal próbálkozik enni villával ügyesebb valamiért :),iszik pohárból,de az itató poharat szereti jobban,cumizik elalvás előtt,mikor elalszik kiesik a szájából,és ha nagyon nyűgös,Egyedül alszik el,végig alussza az éjszakát fél7-fél 8 fele kel.Ügyesen felveszi a cipőt,szandit,papucsot, a nadrágját,vetkőzésben egyszerűen zseni :) Nagyon szeret könyvet nézni megmutatja mi hol van,és néhány állat hangját,szeret rajzolni,nagyon ügyesen táncol,sokat énekel,sokat bújik,megölel,puszit ad.Nagyon szeret hintázni,most próbálkozik motorozni.Segít a házimunkába bepakolnia mosógépbe kipakolni,teregetni,törölgetni.porszívózni.Szereti a gyerekeket a társaságot,nagyon önálló,kiegyensúlyozott,kis felfedező.Nagyon okos,mindent megért pár szót mond már 9-10 hónapos kora óta pl hinta,apa,anya,mama,mammamm,tita(cica),ató(autó)vagy tütü,hap(hapci),Ezsi(Erzsi a nagynéném),alo-alo(halo-halo),lepke,ide,oda,itt,ott,gyeje,nem,de,azt.

Szeptembertől bölcsibe megy,muszáj párom dolgozik,én gyakorlaton vagyok,mert főiskolás vagyok és az államvizsgához kell.Bilizést még nem próbáltuk,de nagyon zavarja a pelus,és mindig fogja a pelenkát mondja hogy ott mielőtt pisil,kakil.Néhány testrészét megmutatja,magán is és a plüss állatain is.Ha ki szeretne menni hozza a cipőjét,meg a miénket,aranyosan megtörli a száját.Mostanában nem nagyon akar tejet inni,így helyette joghurtot iszik reggeli mellé,és fürdés előtt.Aranyosan megmossa a kis fogát a fogkefével,még csak 7 van neki.Ha kipakolt valahonnan 80%ban vissza is pakol,ha meg kérem segít belepakolni pl a vödörbe,dobozba, amit előtt enm rég kiborított,mamánál kiveszi a tányért a szekrényből és viszi az asztalhoz,ha szomjas oda adja akis itatópoharát.11,5 kilő és kb 80 cm,86os és 92es ruhákat hord. Kb ennyi

2012. aug. 27. 21:28
 5/7 anonim ***** válasza:
33%
ÉN itthon vagyok vele. Terveztem vissza menni dolgozni, de sajna anyukámnak balesete volt így itthon kell maradnom segíteni, pedig nagyok akartam hogy mehssen bölcsibe és nagyon szomorú vagyok, hogy nem mehet, félek a következményeitől.
2012. aug. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

17 hónapos a fiam. Reggel 7-8 között kel, mire elpakolászok, kávézok, elkészítem a reggelit, addigra ébred a nővére is. Reggelizünk, a nagylányt kísérjük az oviba, utána megyünk a szüleimhez, mert családi vállalkozásban dolgozok. Most anyummal van közben a fiam, 2 éves kora körül megy bölcsibe. 4 után elmegyünk a nagyért az oviba, utána haza, akkor kezdek neki a házimunkának, főzésnek, amiben szerencsére mindkét gyerkőc szeret segíteni. A kicsi a ruhákat adogatja (dobálja:)) teregetéskor, mosáskor, kipakolja a mosogatógépből az evőeszközöket, törölget, kiviszi a kukába a szemetet és hasonlók. Szeretnek együtt játszani, úgyhogy sokszor az is segítség, hogy nyugodtan végezhetem a dolgom, míg ők elszórakoztatják egymást.

Mozgásban ő is elég ügyes, hamar felállt, elindult. Szeret motorozni, ugrálócsacsin ugrálni, csúszdázni, rohangálni. Kb 20 szót tud, mostanában minden nap van 1-2 új szó. Mindent megért, az összetettebb dolgokat is. Ha van valami a pelusban, akkor néha szól, hogy kaka, de a bilire nem hajlandó ráülni. Szeret enni és aludni is. Most tér át a napközbeni 1 alvásra, így este fél 9-től, reggel 7-8-ig alszik, majd ebéd után 1-2 órát. 84 cm és 11 kg.

2012. aug. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom 18 hónapos múlt. Én is mentem volna vissza dolgozni legkésőbb februárban, amikor a 2 évet tölti, de nem vesznek vissza. Így egyenlőre itthon vagyok vele, ha találok valamit, megy bölcsibe. 86,5cm és 12,3kg. Reggel most nagyon változóan ébred, mert fogzik, és elég "zaklatottak" az éjszakák is. Szóval reggel 7-8 körül kel, tejet iszik, aztán jó, ha eszik pár falatot délig. Délelőtt olvas, játszik, ha elintézni való van, akkor általában délelőtt megyünk, és vásárolni is délelőtt szoktunk. Dél körül ebédel, utána jó egy órát játszik velem/ugrál rajtam, és megy aludni. Általában másfél, max két órát alszik. Ébredés után eszik valamit, aztán kimegyünk az udvarra. Fél 7-7 felé általában fürdés - ő monja, hogy pancsi. Utána vacsorázik, játszik, 8 körül iszik tejet, majd fél 9-9 felé megy aludni. Mostanában éjjel kétszer kel, olyankor át kell hozni hozzánk az ágyba, ott visszaalszik, és jól visszacsempészem a saját ágyába. Egyébként imád hintázni, és a macskát bosszantani :o) Homokozik, kavicsot és füvet gyűjt, szereli a locsolót. Ha locsolok, naná, hogy nyakig vizes. A kismotorral nem megy, de hurcolja magával. Járássegítőt is tologatja, de csak pár hónapja. Menni 10 hónapos kora óta megy, mozgásban ügyes. Mászik, bukfencel, szalad. Beszélni próbál, aztán ha nem értem meg, hisztizik. Sok szót mond már, állatokból rengeteg hangját tudja és mondja. Könyveket szeret nézegetni, lapozgatni. Újabban az újságokat is előszeretettel olvassa, ha megunja, akkor széttépi :o) Babázni nem szeret, helyette autózik, és építőzik. Kockából egyedül 9 emeletes tornyot felpakol. Formabedobó nem megy, helyette annak az elemeiből is építeni próbál. Mostanság ismerkedik a rajzolással. Előszeretettel figyeli a főzést, nézi mi micsoda. Mostanában kérésre álatalában összepakol, vagy segít benne. Elég makacs. Ha nem tetszik neki valami, ugyan finoman, de üt, vagy próbál harapni :o((( Foga 11 van, most jön újabb 3. Darabos étellel így most akadnak gondok. Pohárból nem hajlandó inni, még csőrösből se, a kanálról és a villáról sem vesz nagyon tudomást, kiszolgáltatja magát. Nagyon vidám, mosolygós, barátkozós kiscsaj - aki most épp a szőnyeggel a fején szórakoztatja magát :o)
2012. aug. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!