Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor mentek/mentetek vissza...

Mikor mentek/mentetek vissza dolgozni szülés után? Igy akartátok, vagy muszáj volt?

Figyelt kérdés
2011. márc. 3. 11:09
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
45%
2,5 éves volt a fiam mikor vissza kellett mennem dolgozni, nem így akartam, a fiamnak is jó lett volna még fél év velem, de így alakult. A GYES nagyon kevés, így most a második gyerekkel is valószínűleg előbb visszamegyek dolgozni.
2011. márc. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Decemberben volt 1 éves a fiam, nemrég voltam bent a cégnél egyeztetni az új főnökömmel.

Én mindig is úgy terveztem, két évesen bölcsibe adom, és úgy megyek vissza dolgozni.


Még nem szóltak, hogy pontosan mikor kezdek (mondjuk jövő februárig van még idő), de csak akkor adom bölcsibe 2 éves kora előtt ha nagyon muszáj, és csak így tudok visszamenni.

2011. márc. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Ha 2 éves lesz, én is vissza akarok menni dolgozni. A Gyes szerintem sem elég semmire, és az az igazság, hogy a munkáltatóm már most is többször megkeresett, hogy menjek vissza, szóval ez szerintem ritka, és örülök, hogy kellek! Remélem kislányomnak is tetszeni fog majd a bölcsi, és nem lesz sokat beteg.
2011. márc. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Nekem majd januar vegen lesz 2 eves a kisfiam. Utana kivennem a szabijaimat, es akkor mennek vissza dolgozni. Remelem a fonokom is belemegy, mert suliban dolgozom, es kb aprilis lenne, szoval nem igazan jo idopont, de szeptemberig nem tudok varni, mert a GYES nagyon keves. :-(
2011. márc. 3. 13:28
 5/26 anonim ***** válasza:

Én az idén szeptembertől megyek vissza dolgozni, akkor 22 hónapos lesz a fiam.

Nem tudom megvárni, hogy betöltse a 2 éves kort, előtte bölcsibe kell adnom, mert tanár vagyok, tehát kötött a munkakezdésem időpontja.

Elég ambivalens érzéseim vannak ezzel kapcsolatban, mennék is már vissza, de maradnék is még itthon vele. Viszont a GyES nagyon kevés ahhoz, hogyha lehetőségem van rá, akkor ne menjek vissza dolgozni.

Félek egyébként, mert nekünk nincs itt senkink, a nagyik dolgoznak még, nem tudom, mi lesz, ha pl. nem bírja a bölcsit a gyerek és feszt beteg. Nem hiszem, hogy nagyon tolerálnák a munkahelyen!

2011. márc. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
40%
Olyan sok a munkamániás nő a mai világban, én meg örülök, ha minél tovább itthon maradhatok a gyerekemmel. Jó, megértem én, hogy kevés a GYES, de azt nehezen fogom fel, amikor azért adja bölcsibe a gyereket egész pici korban valaki, mert mehetnéke van vissza dolgozni. Kifejezetten a pestiek körében tapasztaltam azt, hogy lenézik azokat a nőket, akik azt mondják, a gyerek 3 éves koráig otthon maradnak. Én igenis itthon akarok maradni, látni akarom a gyermekem fejlődését, én akarom elsőként megtapasztalni az új dolgokat, amiket produkál és nem egy gondozó nénitől akarom hallani, hogy a kislánya a bilibe pisilt (pl.)! Dolgozhatok még eleget az életben, pláne ha 70 év lesz a nyugdíj korhatár. A munkahelyemen úgyis csak a stressz vár, meg egy barom főnök. Szóval nem sietek vissza.
2011. márc. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Én a helyedben januárban mennék és később venném ki a szabit, ez korrektebb a főnökkel szemben is , tekintve, hogy az új félév. 2 éves már nem olyan kicsi...
2011. márc. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
A lanyommal en is ugy mentem vissza, hogy 22 honapos volt, es en is tanar vagyok. A fiam januar vegi, igy most szeptemberben meg csak 1 es fel eves lesz, akkor nem mennek vissza. A kovetkezo szeptemberben viszont mar boven betolti a 2 evet, es a GYES meg nagyon keves. Nem tudom, mit csinaljak. :-(
2011. márc. 7. 11:01
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Én is tanár vagyok, és decemberben lesz két éves a pici. A második félévre visszamegyek, de csak félállásba. Mellette tudok vállalni még melót, ami jobban is fizet. Nem félek attól, hogy mi van, ha beteg lesz, mert nálunk a suliban nem szólnak az ilyenért. A helyedben második félévre mennék vissza, az az egy-két hét nem számít.

10-42-esnek. Szerintem ez hülyeség, hogy valakit lenéznek amiatt, hogy 3 évig otthon van a gyerekkel. Aki megteheti, az szerintem tegye meg, hogy otthon marad. És mellesleg ha valaki 2 éves gyerek mellől megy dolgozni, nem biztos, hogy lemarad a bilizésről. Az én fiam 15 hós, és már napi 1-2x a bilibe kakil és pisil. És nem hiszem, hogy bármi másról is lemaradnék. A gyereknek az a legjobb, ha a szülei jól érzik magukat.

2011. márc. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Na, a végén még az sem jó, ha valaki vissza akar menni, és az sem, ha otthon akar maradni.

Szerintem úgy kell tenni, ahogy az embernek jó. Ha valakit visszaveszik a munkahelyére (sőt visszavárják), akkor azt gondolom szerencsés a mai világban...

De ha otthon akar maradni, akkor maradjon, nincs azzal semmi baj.

2011. márc. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!