Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babátok fülét, hogy tisztítjátok?

Babátok fülét, hogy tisztítjátok?

Figyelt kérdés
2012. aug. 28. 16:40
 1/6 anonim ***** válasza:
A babák , kisgyerekek fülét ritkán kell takarítani, mert a fülzsír tulajdonképpen a gyulladásoktól védi a fület. DE ha már látod, h sárgásodik belül, akkor van direkt ilyen babafülpiszkáló, aminek ilyen érdekes vége van, egy kis "kaparó rész" és mögötte dundi vattacsomó (biztos láttál ilyent) h még véletlenül se csússzon be a fülpiszka. Na azzal szoktam fürdés után, amikor már látom, h sárgul a hallójáratnál. ("lyuknál")
2012. aug. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Van nekünk is olyan fültisztító pálcikánk.Nem szoktam piszkálni a fülét, nehogy betoljam, de most az a gondom, hogy látom a fülzsírt és olyan, mintha száraz lenne és nem lehet kipiszkálni.Félek, ha úgy hagyom még begyullad a füle vagy valami.
2012. aug. 28. 17:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Nyugi a fülzsírtól nem fog begyulladni. Az én fiamnak sok fülkürthurutja volt, a kezelőorvosa alaposan kiokított, ezt osztom meg veled. A fülzsír nem piszok, természetes védőanyag. Ha kilökődik a fülkagylóba, töröld le, de pálcikával soha ne nyúlj a hallójáratba, még a speciálisan babáknak kifejlesztettel se. Azzal felsértheted a bőrt, vagy nagyon mélyre betolhatod a fülzsírt, oda ahonnan nem tud már természetes módon ürülni. Ott besülhet, amit ki kell mosatni orvossal. Szóval bízd a természetre.
2012. aug. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én az ilyen száraz trutymót babaolajos fülpiszkálóval szoktam kitörölgetni, így szépen lejön. Utána áttörlöm egy szárazzal is, hogy ne legyen nagyon olajos.
2012. aug. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tiszta vízzel megmosom a fülkagylóját minden esti fürdéskor, aztán törölközővel óvatosan megtörlöm. Néha látok a törölközőn sárgás foltot. Fültisztítóval is csak a külső részt törlöm le, ha esetleg oda tapadt a szárazabb (néha olyan morzsaszerű) fülzsír. Nem szabadna ennél többet piszkálni a babák, kisgyerekek fülét valóban!


[link]

2012. aug. 29. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
SEHOGY! Nem szabad afülbe nyulni semmivel. Van erre való speciális fülzsír oldó-tisztító fülcsepp. Hetente egyszer használom. 5 hónapos a babám és még nem tisztítottam a fülét. Kérdezd meg az orvosod erröl,mi a véleménye.
2012. aug. 29. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!