Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 és fél hónapos babám szeme...

3 és fél hónapos babám szeme születése óta váladékozik. Mit tehetek még, hogy elkerüljük a könnycsatorna átmosást?

Figyelt kérdés

Írtak rá neomicynt, majd tobradex-et, utána próbálkoztam anyatejjel, de nem múlt el. Minden nap többször forralt vízzel tisztogatom.

A kamilláról azt mondják, hogy allergizálhat. De ha mégis megpróbálnám, milyen erősségű teát készítsek (pl 2 deci vízbe hány teáskanál virágot tegyek)? Vagy még milyen itthoni gyógymód lehet rá jó?

És a szemzug masszírozását hogyan, mivel végezzem?



2012. aug. 29. 10:25
 1/9 anonim ***** válasza:
szia!Az én babám 2,5 hónapos.Az övé is váladékozott,ugyan ezt a 2 szemcsepasználtnk mi is,mivel ne használt.Kaptunk egy harmadikat ciloxan,ez szem,és fülcsepp,3 nap múlva elmúlt,mellette a belső szemzugból az orra felé masszíroztam.
2012. aug. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
*szemcsppet használtuk. Bocsi csak gyorsan írtam
2012. aug. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg inkább vidd el, mi is voltunk. 2 perc volt az egész, és utána nem váladékozott. Nekem is, és a babámnak is könnyebb volt utána.
2012. aug. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves 11:01-es:

Te hol voltál a babáddal?

Most nézegetem, van aki a Heim Pált ajánlja, van aki mást. Nekem a Tömő utcai szemklinikára adtak beutalót.

2012. aug. 29. 11:13
 5/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok,a lányommal mi is voltunk átmosásunk.A XIV.-ker egészségházban,nagyon kedvesek voltak.Most a pici fiamnál szerencsére megúsztuk.
2012. aug. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
*átmosáson. Nem nagyon megy ma ez az írás. :)
2012. aug. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Disi ***** válasza:
Az én babámnál is ez volt. Az én dokim és a védőnőm sem pártolta az átmosást, mert utána visszatérhet a probléma (szerintük). Nekünk is végül a Ciloxan segített, ahogyan az első hozzászóló is írta.
2012. aug. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor még ezt a ciloxant kipróbálom, hátha hátha. Ma még valahol olvastam azt is, hogy ki kell naponta többször orrszívózni és a vákuum is segíthet valamit, persze folyamatos masszírozás és csepegtetés mellett. Rá is vettem magam, hogy ki orrsziporszizom az orrát a lányomnak életében először. Hát úgy ordított szegény, hogy hamar abba is hagytam, de azért jött ki trutyi. Még majd próbálkozom.
2012. aug. 29. 13:33
 9/9 anonim ***** válasza:
11:01-es vagyok. Heim Pálban voltunk, kedvesek, rendesek voltak, beutaló sem kell, mert sűrgős esetnek számít, kb 10 percet vártunk, és hívtak is be. Látod szegényt kínozni kell az orrszívással, masszírozással, szemcseppel. Ez tényleg 2 perc, és tulajdonképpen 1 hétnyi szenvedést biztos megúszik, amit amúgy átélne a "kezelésed" miatt. :) Jobbulást!
2012. aug. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!