Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Könnycsatorna átmosás egynél...

Könnycsatorna átmosás egynél többször? Ha járt így valaki, kérem, meséljen!

Figyelt kérdés
Hányszor kellett viszamenni?
2012. júl. 6. 14:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Ötször. Hatodjára átszúrták, mert továbbra sem volt átjárható. Mire vagy még kíváncsi?
2012. júl. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%

Remélem nem vittd el.

Normális, továbbképzett szemorvos 11 hónapos korig nem végez szondázást, ha igen akkor nem orvos!!!

2012. júl. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%

2-es vagyok, hát hanyatt estem ezn.

Tényleg van még hely, ahol csecsemőknek elvégzik???

Én jelenleg rezidens képzésen veszek részt, szemész leszek, ugyan nem gyermek, de szemorvos.

Tilos ilyen kicsiknél megcsinálni, mert ez egy élettani jelnség, ami 1 éves korra kezelés mellet magától oldódik.

2012. júl. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
az akkor nagyon szép a igy van nekünk a főorvos csinálta azt mondta mind2 szeme két helyen van elzárodva amugy 8 hetes a fiam és hétfőn megyünk ujra
2012. júl. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
11 hónapos múlt a kislányom, ma voltunk először a Heim Pálban. Természetesen jól lecsesztek, hogy miért nem vittük pár hetesen... Mondtam, hogy akkor épp szívműtétre vártunk, szívritmuszavart kezeltünk, meg asztmát, szóval a könnycsatorna volt a legkisebb problémánk. A gyerekorvosunk is azt mondta, hogy ráér. Ma átmosták neki, de az mondta az orvos, hogy nagyon szűk a járat (nagyon picike orra van :)) és borítékolja, hogy egy hét múlva találkozunk :(
2012. júl. 6. 15:03
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem szeretnék beleszólni,de vidd máshoz!!!

A konzervatív kezelés szerint 2 hét antibiotikum, 2 hét szteroid, 1 hét szünet a kezelés menete, majd újra, amig meg nem szűnik.

Az egyik arra való, hogy a könnycsatornában összegyűlt baktékiumok ne halmozódjanak fel, a másik a gyulladást gátolják, ezért kell(ene) felváltva használni, és a szem kímélete érdekében kell az egy hetes szünet.

Anyatejet szokták ajánlani,de mostanbában erre is sok a pro és kontra...


Úgyhogy szerintem keressetek másik orvost, mert rohadt fájdalmas eljárás, teljesen feleslegesen(aki azt mondja nem fáj, csak a lefogás miatt sír a baba, az HAZUDIK)

2012. júl. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Tény, hogy a Fiamat nagyon megviselte. Ő is csak pár hónapos volt, de amikor le kell feküdni egy orvosi vizsgáló asztalra/ágyra már remeg és sír. :(

Nálunk ez a tortúra 2009 tavaszán volt.

2012. júl. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A másik hely, ahiva vinni tudom, az a Szemészeti Klinka, d ott tudtommal hasonló a mentalitás. Hova vigyem, ahol a konzervatív kezelést részesítik előnyben? Sokat olvastam erről, nem csak magyarul, érdekes, hogy külföldön várnak 1 éves korig. A külföldi babák máshogy vannak összerakva, itthon miért nem eszerint cselekednek?
2012. júl. 6. 15:32
 9/10 anonim ***** válasza:
Válassz fiatal magán szemészorvost, és akkor jártok a legjobban, biztos, hogy nem nyúl hozzá feleslegesen és 10* olyan figyelmet kaptok, mint kórházban, sztk-ban :S
2012. júl. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ok, utána nézek, de ha esetleg tudsz valakit ajánlani, írj privit! Köszönöm ;)
2012. júl. 6. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!