Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Könnycsatorna átmosást hogyan...

Könnycsatorna átmosást hogyan végzik?

Figyelt kérdés

A doktornő azt mondta hogy egy enyhe bódítást adnak a kisfiamnak, mert már nem lehetne teljesen lefogni. 8 hónapos. Ez mi pontosan?

Írjátok le a tapasztalataitokat, légyszíves!


Köszi!


2012. aug. 16. 12:45
 1/5 anonim ***** válasza:
58%

Nekünk is kell majd, de az én babám még csak 2 és fél hónapos, nekünk még eddig nem csinálták meg, hátha magától rendbe jön, ahogy nő... (persze nincs rá sok esély).

Azt nem tudom tényleg lenyugtatják-e, de láttam már ilyen beavatkozást a tiédnél kisebb babáknál: egy kb. 10 centis viszonylag vastag tű kinézetű valamivel átbökik a könnycsatornát elzáró hártyát.

Van, mikor ismételni is kell, de kívánom, hogy nektek ne kelljen.

Nem kell félni tőle, hamar kész!

Csak kinézetre drasztikus, amúgy nem vészes.

Hol fogják nektek megcsinálni?

2012. aug. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én csak annyit tennék hozzá, hogy szerintem nem vastag a tű, és a vége "lekerekített", tehát nem szúr, abszolút biztonságos az egész. Ne aggódj, minden rendben lesz. :) (Amúgy bocsi, h nem írok konkrétabb tapasztalatot, eddig csak nekem volt ilyen, az pedig érzéstelenítéssel zajlott bódítás nélkül.)
2012. aug. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én lányomnak 6 hónapos koráig kb 10x próbálták átmosni a könnycsatornáit (elbénázták, amikor egész pici volt)

Ő csak érzéstelenítő szemcseppet kapott, apa még le tudta fogni. Valóban egy bazi nagy "tűt" vezetnek be a könnycsatornába és fiziológiás sóoldatot fecskendeznek bele, nem a tűvel szúrják át a könnycsatornát, hanem a befecskendezett fizsó "ereje" szakítja át a hártyát. A fizsó pedig a garaton át távozik.

Remélem, csak egyszer kell átmosni. Minden jót!

2012. aug. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"nem a tűvel szúrják át a könnycsatornát"

Könnycsatornában lévő hártyát akartam írni

2012. aug. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2012. aug. 17. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!