Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen főzeléket lehet csináln...

Milyen főzeléket lehet csinálni 8-9 hónapos babának?

Figyelt kérdés

Konkrét főzeléket még nem csináltam neki. Csak olyat,hogy zöldséget megfőztem egy kis hússal, összeturmixoltam és kész. Meg gyümölcsöt is ugyanígy!

Most viszont már el kellene kezdenem főzeléket is adni!

De milyet?


2012. aug. 29. 12:59
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
krumpli, tök, kelkáposzta,cukkini ezeket már mind csinálhatod habarással ha már bevezetted a tejtermékeket.
2012. aug. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kösz!

Tejterméket még nem vezettem és egy éves koráig várni is szeretnék!

Ezért nehéz, mert csak lisztet tudok használni!

2012. aug. 29. 13:15
 3/9 anonim ***** válasza:
9%
Akkor csináld rántással az is jó.
2012. aug. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Ráérsz még a rántással, habarással. A kicsik főzelékét krumplival ajánlott sűriteni, 1/3 rész krumpli, 2/3 rész valami más, zöldség esetleg gyümölcs + hús.
2012. aug. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
10%

Vida Ágnes könyvéből:

hagyományos főzelékek többségét most már kaphatja a pici, de rántás helyett burgonyával keverjük ezeket. Adhatunk hagyományos kelkáposzta, tök, bab, lencse, borsó és finomfőzeléket, lehetőleg legfeljebb csak minimális tengeri sóval ízesítve.

2012. aug. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
10%
Nekem 8 és fél hónapos a babám. Tejet másfél éves koráig nem adok neki, így a habarás szóba sem jöhet. Rántást sem csinálok, krumplival sűrítek, esetleg ritkán sinlac-kal. Pici olajat adok a "főzelékéhez", illetve ha nem húst teszek bele, akkor tojás sárgáját.
2012. aug. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
... előző vagyok. Natúr joghurttal esetleg lehet habarni, de azt én inkább a gyümölcsével turmixolom össze.
2012. aug. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1/3 arányban mehet bele krumpli sűríteni.

Oké, hogy tejet nem akarsz sokáig adni, de a natúr joghurtot, kefírt, sajtot, túrót már adhatod hamarabb is. Natúr joghurttal habarhatsz, ha nincs bizonyított allergia. Akár bevezetésnek is jó, hisz 1-2 kanállal úgysem teszel többet a főzelékhez.

Ja, és az én táblázatom szerint ilyen idősen használhatsz zöldfűszereket is.

Pl. a tökfőzelék kaporral nagyon menő nálunk: krumpli az alapja, ilyen idősen még natúr joghurttal habartam.

Amilyen zöldséget ehet, add bátran!

2012. aug. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi!:)

Tényleg adhatok már neki joghurtot?

2012. aug. 30. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!