Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell főzeléket csinálni...

Hogyan kell főzeléket csinálni a babámnak? Mi lehet a következő lépés a hozzátáplálásban?

Figyelt kérdés

Babám 3 és fél hónapos kora óta kap almát, alma/banán pürét, burgonyát, sárgarépát, bébiételben vilmoskörtét, sütőtököt,szilvát de evett már bébimenüt is, pl:burgonyafőzelék pulykahússal, gesztenye/alma csirkehússal, zsenge zöldségek kukorica krémben, ilyesmiket.

Hogyan kell neki főzeléket csinálni?A gyümölcs/zöldség pürével sosem lakik jól, 2 óra múlva kajáért üvölt, egyébként 3,5-4 óránként eszik tápszert.

Gondolom rántás/habarás kizárva, de akkor mivel sűrítsek?

Megköszönném ha linkelnétek recepteket, amik könnyen elkészíthetők.

Mikortól kaphat babapiskótát, bulátát, kukit, ilyesmiket?

Most 4 és fél hónapos, eddig semmi gond nem volt, csak a sárgarépa fogta meg a hasát, más minden csúszik :)


2011. máj. 15. 11:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Mi is 3,5 hósan kezdtük a hozzátáplálást. 6 hós korig inkább bébikaját adtam neki, mert akkor még elég volt 1 üveg főzelék. Már most megenne 2 üveggel is :) Most 7 hós és már én főzök neki. A főzeléket mindig krumplival sűrítem. Innen szokta ötleteket nézni:

[link]

[link]

[link]

Kukit, kölesgolyót már 5 hósan adtam neki. Viszont a glutén csak 6 hónaposan vezettem be, így babapiskótát kb 1 hete kap.

2011. máj. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon sietsz, de ez az én véleményem, te ismered a gyermeked, tégy belátásod szerint.

Hogy a kérdésedre válaszoljak! Szóval szerintem ő még nagyon picike ahhoz, hogy étkezést kiválts, márpedig ezen vagy, hisz írod, hogy sír, mert éhes. Neki még elsősorban anyatejre, annak híján tápszerre van szüksége. Nem tudom mekkora mennyiséget adsz neki a bébiételből, de még nem kell, hogy ebből lakjon jól. Ha már elkezdted ezeknek az ételeknek a bevezetését, akkor még egyenlőre csak két étkezések között kapja. Sűríteni krumplival tudod a főzelékeket, majd később már gyenge rántást is csinálhatsz. Én 7 hónapos kora környékén kezdtem rántással csinálni, majd 10 hónapos kora körül kefírrel, joghurttal habartam, egy éves korától pedig tejföllel.

Remélem tudtam segíteni, és ne haragudj, hogy leírtam a véleményem, nem megbántani akartalak.

JÓ egészséget Nektek.

2011. máj. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2011. máj. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

én krumplival sűrítettem, mint ahogy itt már írta is valaki.

Az ötleteket a bébiételek adták,hogy mit mivel...

pl: krumpli+sütőtök, krumpli+répa+brokkoli, krumpli+spenót stb..

és kb. 7 hótól kapott ezekbe egy pár kocka csirkemellet turmixolva is.

2011. máj. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!