Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam nem nagyon akar enni...

Kisfiam nem nagyon akar enni zöldséget, főzeléket, az ebédet abszolút nem eszi meg van valakinek ötlete mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés

Kisfiam 1 éves.Eddig egyszer volt beteg 1 hónapja,akkor kapott antibiotikumot,és az a nagy étvágya elszállt,1-2 hétig alig lehetett valamit megetetni vele,aztán javult a helyzet.Válogat,csak azt eszi meg ami édes,meg a tápszert,kenyeret,felvágottat,tejterméket,tejpépet,kekszet,babapudingot,gyümölcsöt,kölesgolyót,zabkását,tejbegrízt.

De ha csinálok egy főzeléket akkor eltolja a kezem,oda rakja két kezét,nyafog ,hisztizik,mutat a szekrényre ahol van a puding,a keksz(már felfedezte hol van).

Sokszor meg tudom vele beszélni,hogy ha megeszi az ebédet,kap egy pudingot,vagy egy kekszet.


A húslevest a múltkor úgy ettem meg hogy a saját tányéromból szedtem neki,a krumplit megeszi,de hát nem adhatok neki folyton krumplit,ha joghurttal tejszínnel,vagy tejföllel csinálok valamit,tejjel akkor megeszi, de hát nem lehet mindig ilyen ételt adni.

A mai próbálkozásom a borsófőzelék lesz csak remélem,hogy eszik végre.Nem kap sok "édességet" Heti 2-3szor szokott max enni babapudingot,kekszet.Tejbegrízt pl 2 hetente egyszer eszik

.Sok gyümölcsöt kap.Csak engem aggaszt,hogy nem akar zöldséget enni,már ízesítem is neki,mégis hisztizik,"szenved",löki el a kezem,hogy neki nem kell.

Nem tudom mi tévő legyek,már nem pépesítek mert úgy abszolút nem enné meg,mindent kézben akar fogni,és egyedül akar enni,engedem is sokszor hogy próbálja meg Ő a kanállal de ahhoz nincs türelme inkább lelöki a tálkát is.

Van valakinek valamilyen ötlete mit csináljak?


Eddig a sóskán,és a kelkáposztán kívül mindent szeretett.Kedvence volt a borsó,kelbimbó,brokkoli,karfiol,tök,sütőtök.

Nem vagyok egy nagy főzelékes,személy szerint jó pár ételt nem bírok megenni,de neki eddig mindent főztem amit már lehetett,hogy változatosan étkezzen,még megkóstolni is hajlandó voltam,mennyire jó az íze.

Tegnap tökfőzeléket csináltam neki és a páromnak,de azt sem akarta még megkóstolni sem,ha megkóstolta meg kiköpte.

Már napok óta semmilyen desszertet nem kap,mert megmondtam ha nem eszik ebédet nem kap semmi édeset,be is tartom de így sem hajlandó enni.


Nagyon hálás lennék,ha tudnátok néhány tanácsot adni!

Előre is köszönöm a válaszokat!

(bocsi kicsit hosszú lett)


2012. ápr. 24. 11:55
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Én inkább akár hetekig csak kekszet és pudingot adnék neki, hidd el, meg fogja unni. Tőlem megvonták az édességet kiskoromban, ezért máig nagyon édesszájú vagyok. Viszont én már a gyerekeimet úgy neveltem, hogy azt kaptak, amit kértek (ebédre akár chipset csokival), sőt sokat sütöttem édes süteményeket. Mire iskolások lettek, abszolút nem ették a csokit viszont imádták a saláta féléket, spenótot (amit én meg nem ennék). Ha édességet kapnak, mindig mi esszük meg, mert náluk ott romlik meg az asztalon. Szóval egyszerűen hagyd, hogy azt egyen, amit kér, semmit ne erőltess. Később próbáld a főzeléket/salátát gusztusosan tálalni, legyen színes, érdekes. Szeretni fogja!
2012. ápr. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem add a kezébe a főtt répát egészben, az is elég édeskés, hadd rágcsálja! Egyébként a főzelékeket az én gyerekeim se eszik meg, ezért párolt zöldséget szoktam nekik adni, brokkolik, karfiolt, borsót, répát, zöldbabot, kruplit, ilyesmit. Szívesebben eszik ha kézzel megfoghatják, válogathatnak.

Sok gyerek nem akarja megenni az ilyen kajákat, de oviban meg már muszáj lesz, vagy éhen maradnak.

A lányom 1-3 éves koráig semmilyen zöldséget és gyümölcsöt nem evett, néha egy-egy falat almát, banánt vagy narancsot, de ez kb heti 1 alkalom volt, pedig kínálgattam neki, elhiheted! Hús, krupli, tészta, kenyér, tej, sajt, virsli, tojás... nagyjából ennyi volt a repertoár.

Aztán jött az ovi, ott éhségsztájkolt 3 hónapig, aztán elkezdett kóstolgatni. MOst már eltelt újabb 4 hónap és egész jól eszik ott is és itthon is egyre újabb dolgokat kóstol, szeret meg.

Nekem az a tapasztalatom, hogy erőltetni nem szabad, de meg kell mindig kínálni, hátha egyszer elfogadja.

Remélem tudtam kicsit segíteni! Üdvözlettel: egy 2 és egy 4 éves gyermek anyukája

2012. ápr. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Párolva is próbáltam.De úgysem,nem erőltetem,csak próbálkozom mindennel,csak aggódom ne legyen valamilyen vitamin hiánya mivel eléggé egyszínűen étkezik.

Ma megpróbálom a borsófőzeléket végülis azt tejjel csinálom,nem rántással,lehet fog ízleni neki.Köszönöm nektek a tanácsot!

2012. ápr. 24. 12:14
 4/9 anonim ***** válasza:
Én nem erőltettem a főzeléket,amikor hasonló problémánk volt,hanem párolt,rántott esetleg rakott zöldséges ételeket készítettem,és olyan formában mindig megették szívesen.A másik trükköm pedig a krémleves,azt is mindig,bármilyet adhattam,megették(a gyerekek a főzeléktől mint szótól is "irtóznak":D :D nálunk)
2012. ápr. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Próbáltam,minden formában,joghurttal,vajjal,tejszínnel,a tejszín bejött.Nem erőltetem én sem ,mosdom én pl a borsó és a lencsefőzeléket eszem meg,de én húsos vagyok,csak azt szeretném ha enne zöldséget is,és nem csak krumplit,meg húst,meg tejterméket,meg gyümölcsöt.Most abban bízom,hogy jön a nyár lesz sok friss zöldség,salátaként vagy husi mellé köretnek hátha megtetszik neki.Sajnos a borsófőzelék sem jött be :/

A betegség előtt megette főleg ha vajban pároltam,minden módon,joghurttal sajttal,akárhogy,és szinte mindent megevett.Köszönöm a válaszokat!

2012. ápr. 24. 13:26
 6/9 anonim ***** válasza:

A tésztaféléket szereti?

Nokedlibe lehet csempészni párolt zöldséget (főként spenótot, de lényegében bármit, ami pürésíthatő), és még mókás is, hogy színes a nokeldi, amit meg lehet szórni sajttal vagy tejföllel.

Emellett pedig szoktam zöldséges ragukat készíteni, amit leturmixolok, és tésztaszószként tálalok (nálunk főleg a hús a mumus, ebbe ezt is bele lehet csempészni.

A krémlevesek nálunk is mennek, kölesgolyóval v reszelt sajttal tálalva.

Amúgy meg mindig próbálkozok finoman a normál ételekkel, és van mikor bejön. Annyit és olyan gyakran változik az étkezési szokásuk (legalábbis az én fiamé) h simán lehet h egy hónap múlva a zöldésges rizottót kanalazza.

2012. ápr. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szereti,de a múltkor a spagettit sem akarta már megenni.de a nokedli tetszett neki,lehet megpróbálom újra. Köszi a tippet! :)
2012. ápr. 24. 14:22
 8/9 anonim ***** válasza:

Én nem aggódnék, főleg ha a gyümölcsöket meg szívesen eszi. Az én fiam például (2 éves) havonta ha egyszer hajlandó megenni egy kis almát vagy banánt, semmi más gyümölcs.

Most a főzelék és a zöldség sem nagyon kell neki. Majd változik ez.

Én úgy szoktam "trükközni" hogy zöldségből csinálok valamilyen szószt - hamis vadas szósz, cukkini szósz joghurttal és sajttal, tejfölös brokkoli szósz - és ezt adom neki nokedli és natúr szelet mellé. Így bármit megeszik, mert a nokedli a kedvence, még hűtőből hidegen is "követeli" :).

Esetleg csinálhatsz még zöldség fasírtot is, lényegében annyi, hogy megpárolod a zöldséget, megfűszerezed, tojással, áztatott zsemlével összekevered - mint a rendes fasírt húst - golyókat csinálsz belőle, és zsemlemorzsában kisütöd.

2012. ápr. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Jó ötlet,nagyon önálló akar lenni,ha a kezében foghatja úgy minden tetszik neki,kipróbálom a fasírtot,köszi :)

Múlthéten tejszínes,kelbimbós,krumplis,csirkét csináltam,hihetetlen volt,szinte levegőt se vett úgy tömte. :)

2012. ápr. 24. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!