Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csináljam a nappali...

Hogy csináljam a nappali altatásokat? Este jól alszik, azzal nincs gond, de napközben nagyon rövideket alszik, és nem sikerül mindig elaltatnom.

Figyelt kérdés
Sokszor 5 percet, vagy csak 20 percet alszik, utánna felkel. Nem tud átmenni a mélyalvásba, így estére teljessen fáradt és nyűgös. Ha beakarom tenni a kiságyába, rögtön teljesen felébred, és újra kezdhetem a ringatást, mert semmi nem tetszik neki. 2,5 hónapos. Sajnos front érzékeny is, ezért egy-egy nap még rosszabb is, mert akkor még sokkal nyűgösebb.
2009. júl. 27. 09:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Mi pont ugyanígy voltunk/. Eleget eszik a kicsi, nem éhes azért nem alszik el. nekem akkor csinálta ha nem kapott eleget enni(tápszeresek vagyunk), csak úgy aludt el ha ringattam, ha le akartam tenni, rögtön fölébredt. most már többet eszik, és elvan magában is, aláteszem a babatornáztató alá, és magától elalszik, nem sokat kb fél-egy órát.
2009. júl. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
mi és 2,5 hónaposak vagyunk.
2009. júl. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát őmost tanulja az elalvást, nehezebben megy neki, de jól csinálod, még több kitartás és türelem! Menni fog neki. Ha van pontos napirend, és figyeled a jeleit az álmosságnak, a felkelés óta már legalább 1,5-2 óra eltelt, le kell szépen tenni, próbàld csendben, sötétitve altatni, valami zavarhatja, rá fogsz jönni, ne aggódj!
2009. júl. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van, bár a nyűgösség nincs, szerencsére, csak ritkán, ha nagyon meleg van. 2 hós a picur. Én beletörődtem, hogy csak ennyit pihen. Igyekszem minél jobban lefárasztani, ezzel tudom segíteni az alvásban. ste nálunk is nagyon fáradt már, ilyenkor előbb fürdetem és lerakom, akkor már jót alszik.
2009. júl. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Biztos nem azért, mert éhes, mert előtte mindig szopizik, és szépen nől. Azzal nálunk szerencsére nincs gond. Ha felébred, kiveszem az ágyból, megy a cicire, hogy igyon, és megnyugodjon. Azon néha még befárad, de amint visszatenném az ágyba, kinyílnak a szamei. Nem erőltetem az alvást, csak akkor, ha látom, hogy fáradt.
2009. júl. 27. 10:16
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én kislányom most két hónapos, most tanul magától elaludni. Nálunk is ez volt, folyton felébredt, volt, hogy csak a hordozóban tudott aludni, aztán egyik napról a másikra magától kezdett elaludni az ágyában. Nagyon édi volt! :)

Amikor látom, hogy álmos ( 2-3 ásítás után) lerakom, besötétítek nála, és néhány perc nyekergés után alszik.

Esetleg simizgetem a pocakját, hogy érezze, nincs egyedül.

Kitartás, türelem, menni fog nektek is!

2009. júl. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!