Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyümölcsöt szeretnék lefagyasz...

Gyümölcsöt szeretnék lefagyasztani. Van arra recept hogy hogyan tegyem el pl az őszibarackot télre a kisfiamnak?

Figyelt kérdés
Még csak 5 hónapos, de már most eltenném a gyümölcsöket, hogy legyen télire. Mi a jobb ha pürésítve vagy simán teszem? Ha pedig többet teszek el pürésítve, mondjuk egy via poharat tele, akkor ha kiolvasztom mennyi idő alatt kell megennie, meddig jó utána?
2009. júl. 27. 13:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha most 5 hós a fiad, tök fölösleges pürésítened, mert télen már meg fogja tudni rágni a gyümölcsöt.

Én simán felvágnám és eltenném, esetleg a héját lehúzhatod, de ennél jobban nem kell túlcifrázni.

Amit kiolvasztasz meg meg kell enni, mert bebarnul, megpuhul és úgy már nem jó...

2009. júl. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia!Én úgy tettem el az őszibarackot és a meggyet is,meg az összes zöldséget,hogy kimértem 100 vagy 200 grammonként,fóliába betekertem,vagy zacsiba raktam adagonként, és elraktam a hűtőbe.Azért raktam el 100gramossakat is mert ha keverni akarom más zöldséggel,gyümivel akkor ez elég.200 gr kb egy bébi étel.A baracknak húzd le a bőrét még mielött eltennéd.Én nem pürésítettem.Mindig ha kell elöző nap délután előveszem,és másnapra kienged,akkor turmixolom.Vagy aznap veszem elő és mikróba kiolvasztom.
2009. júl. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én nem húztam le a héjját,mert az a tapasztalatom,hogy ha amúgy is lejön,akkor félig kiengedve még könnyebben.Én félbe vágtam,kivettem a magját és folpackba betekertem felenként és betettem egy zacsiba.Én minden nagyobb gyümit folpackba tekerek(sárgadinnye/pucolva, magozva,negyedelve/,körte dettó)
2009. júl. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!