Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti 1 éves babátokat még...

Ti 1 éves babátokat még mindig a kötelező napi rend szerint etetitek az az 7x?

Figyelt kérdés
Lányom 14 hónapos, de akkor eszik mikor éhes... Megkínálom én persze reggel a tápszer után reggelivel de mutatja hogy nem és megy játszani. Van hogy tízóraizik van hogy nem. Ebéd az mindig fix és fix időpontban mivel utána van egy alvás (hosszÚ) Mikor felébred megeszik egy joghurtot de van hogy nem kéri este mostmár nem Tápszerezik vagy kakózik így fürcsi előtt eszik egy adag tejpépet és fürdés után csucsukál. Mondjuk vannak napok amikor farkas étvágya van és akkor óránként letud ülni enni. Most ez a hullám van már előre félek a minden kanál felmutatását követő NYEM-től :/ Szóval azt akarom én kérdezni hogy ti is kötelezően leültetitek etetni etetni etetni? Párom uncsija lecseszett hogy mi az hogy nem adok 7x enni a gyereknek? Én meg kezdő anyukaként pislogok... hogy ez tényleg keeell? Hát akkor mikor játszunk, mesézünk, mondókázunk? Vagy ezeket is evés közben kell?

2012. aug. 30. 23:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom, enyém már 2,5 éves de én leültetem napi 5x és reggel-este kap egy egy pohár tejet.

az oviban is le fogják ültetni, nem baj ha ezt veszi természetesnek és nem kell majd szenvedni, hogy maradjon az asztalnál míg a többiek megeszik.

ennie nem kötelező amúgy, de mindig az adott időben megkínálom

2012. aug. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Na akkor pontosítok. :) Leülünk mi enni és tudja is hogy ha beültetem az etetőszékbe kaja idő van..... de könyörgöm 7x?????? Az 5 étkezés nálunk is meg van (jobb esetben) de azt hogy abból álljon a napunk hogy eszünk eszünk eszünk nem bírná ő se és én se.....
2012. aug. 30. 23:19
 3/17 porcukormókus ***** válasza:

Éppenséggel leültetem, napi4x, (plusz reggel-este tápszer), de teljesen feleslegesen mert a 4alkaéomból jó esetben 3szor eszik értékelhető mennyiséget.. Igazi fényevő. De azért a lehetőséget mindig felkínálom neki, hátha.

És az is igaz, hogy jobb, ha megszokja, hogy alkalmazkodni kell másokhoz (család, ovis társak stb.), és le kell ülni az asztalhoz, még ha nem is éhes. Maximum ha már nagyon unja, akkor hamarabb kiveszem a székéből. 15hónapos egyébként a kislányom.

2012. aug. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 porcukormókus ***** válasza:
100%

7x etetni, szerintem is sok. Lehet, hogy az ő gyereke farkasétvágyú, de próbálná ezt eljátszani az én lányommal.. Hamar megunná.

Ezt egyébként hogy kell érteni? Reggeli tápszer, utána reggeli, tízórai, ebéd, uzsi, vacsora, este megint tápszer?

2012. aug. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

első vagyok. szóval reggel ébredéskor kap tejet, 1.

majd kimegyünk reggelizni, 2.

séta közben délelőtt kap gyümölcsöt vagy a kisboltban veszünk kiflit, pksütit, 3.

délben itthon ebéd, 4.

ébredés után kint a kertben valami csipegetni való uzsira, gyümi, paradicsom, paprika, uborka ami épp terem, 5.

este vacsora, 6.

fürdés majd lefekvés után cumisüvegből kap tejet, ez a 7. étkezés.

nem áll egész napunk evésből, igazából csak 3 van ahol valóban le is ülünk, a fő étkezéseknél.

félre ne érts, nem győzködni akarlak, hogy így a jó vagy valami, csak annyira ki vagy akadva, kicsit meg is lep, nálunk ez a természetes.

én cukros vagyok, leszámítva a tejet, én is ennyiszer eszem, tehát ez biztos hogy ideális :)

2012. aug. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
egy ekkora gyereknek még véletlenül sem kell 7szer enni, max 5ször. A fiam az ebédet és a vacsit a tetőszékben kapja a reggelit azt nem az uzsi változó.
2012. aug. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
6 hónapos kora óta naponta 5-ször eszik.
2012. aug. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
namost az én kicsim 2 hét múlva lesz egy éves és tiszta dili van az evés körül. Reggelire tápszer nem kell neki hetek óta, ezért össze vissza kínlódok, hogy mit adjak neki, Ha együtt eszünk az egész család az istennek nem hajlandó azt enni, amit neki csinálok, kunyerál mindenkitől és hisztizik hogy nem azt kap. Tegnap pl negyedórát vagdalta magát a földön mert nem kapott a bátyja túró rudijából. Nagy nehezen a reggelire belediktálok valamit. Tízóraira csak menet közben tudok beletömni pl egy joghurtot vagy kis gyümit, mert a nagytesó már nem eszik tízórait 8ő is fényevő típus) így hát a kicsi sem akar etetőszékbe ülni. Ebéd..(?) nos mivel aludni már 2 hónapja csak egyszer alszik dél körül kb 2 órát, ezért előtte kap tápszert mert anélkül nem alszik el. felkelés után még kell neki egy óra mire éhes lesz, úgyhogy ebéd olyan 3 körül van neki. úgy ahogy eszik. uzsonna szokott lenni a legnyugisabb kaja, mert az már apuval van ami a többieknek már inkább vacsi. a törpe még ezután elalvás előtt eszik tápszert én ezt hívom vacsinak, és éjjel általában még kér egy adagot. így összesen 6x eszik egy nap.
2012. aug. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
De akkor miért kell azt mondani első hogy 7x eszik. A valódi étkezés a fő étkezés az ezek szerint 3. A többi étkezések közötti valami..... Az meg nekünk is van csak épp mindig más és mindig máskor. Én nem számitok fel egy uborka egy barack egy ez egy az megevését FŐ evésnek.
2012. aug. 30. 23:52
 10/17 anonim ***** válasza:

na hát akkor itt a "gond" :) mondjuk én is csak 5nek veszem, mert a 2 deci tej naponta 2x már nem igazán étkezés, de ha úgy vesszük, lehet 3 is :)

csak a kérdésre válaszoltam, hogy hogy jön ki a 7, de látod akkor nálatok is kb. annyi. az meg, hogy mit nevezünk étkezésnek... :D

2012. aug. 31. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!