Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Közúti igazoltatáskor nem...

Közúti igazoltatáskor nem tudtam felmutatni a kötelező biztosítás igazolását. Segédmotorról van szó. igazán szigorú rend őre egyből feljelentést tett. Mire számíthatunk? Mennyi lesz a bírság? Van érvényes biztosítás, csak nem volt nálam.

Figyelt kérdés
2011. júl. 12. 14:04
 1/10 anonim ***** válasza:

az egy matrica, amit fel kellett volna ragasztanod, nem?


feljelentés... minimum 30.000...

2011. júl. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
idén már nincs matrica
2011. júl. 12. 14:41
 3/10 anonim ***** válasza:

1. a tanulság: legyenek nálad a papírok.

2. megkapod a határozatot, megfellebbezed, csatolod a biztosítás fénymásolatát, és reménykedsz.

2011. júl. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha van biztid, akkor tényleg az, hogy fellebbezés és becsatolni a biztit.
2011. júl. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát igen ez a hátulütője a robogózásnak,hogy ugye nem tud rendszám alapján lekérdezni a központból semmit:))

De talán név alapján juthatott volna valamire,de hát akkor ezek szerint nem volt egy kedves rendőr:)

Nekem ott van az ülés alatt felragasztva az érvényes biztosítási papírom,de amikor nemvolt még régen több évig akkor se kérték soha.

Akkor igen csak azt tudod csinálni,hogy benyújtod a biztosítás MÁSOLATÁT,de inkább személyesen vidd be mert ha esetleg elküldöd akkor széttépik azt megy a kukába,személyesen meg mégis csak hivatalosabb.

2011. júl. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Most vigyem be, vagy várjam meg a papírt, hogy behívjanak?
2011. júl. 12. 15:01
 7/10 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem, mert gondolom van egy átfutási idő, amíg 'ülnek' rajta, így nem biztos, hogy már ma 'tudnak' az esetről a rendőrségen.
2011. júl. 12. 15:02
 8/10 anonim ***** válasza:

az a baj, h nem azért fognak megbüntetni, mert nem volt biztosításod, hanem azért, mert nem tudtad az igazolni a meglétét a rendőrnek.


arra meg nem jó, ha beviszed utólag..

2011. júl. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
valami esély, lehetőség csak van.... Elismerem a tényt, hogy hibáztam, de nem mind1, hogy mennyit gombolnak le tőlem emiatt, mivel sem ön, sem közveszélyt nem okoztam, a bűnöm nem olyan mértékű.
2011. júl. 12. 16:15
 10/10 wapo ***** válasza:

Szerintem vidd be minél hamarabb. Hátha elnézőek lesznek.

Elvégre nem nem volt biztosítás, csak az igazoló papír hiányzott.

Nekem az adásvételivel együtt van.

Manapság már nem matricáznak (régen se volt divat minden biztosítónál)

2012. máj. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!