Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinél korán jöttek a hátsó...

Akinél korán jöttek a hátsó őrlők, milyen tüneteket produkáltak?

Figyelt kérdés
Fiam 18 hónapos, és úgy érzem az ujjammal, hogy jön az 5-ös foga (FENT!). 5. napja hasmenése van. Lehetséges, hogy ilyen korán bújjon ki ez a fog?
2012. aug. 31. 14:17
 1/4 anonim ***** válasza:

a lányom 20 hónapos neki is most jönnek de neki egyszerre a 4 :-)


nálunk nem volt "tünet" csak többet rágcsál annyi

mondjuk a többi fogacska is így bujt ki


a nagyoknak 2 évesen már megvolt a 20 fog

2012. aug. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Húúúúúúúh... jót mosolyogtam. A koránra azt hittem, hogy pár hónapos, de 1 év alatti gyermek :))


Nálunk igazán korán volt, mondhatni extrém korán. A gyerekorvos és a védőnőnk sem hitt a szemének.

6 hónapos volt a lányunk, amikor kibújt neki az első hátsó őrlő foga. Anno még raktam is fel egy kérdést erről.

Nálunk szinte "csodájára" jártak.


Nálunk a tünetek:

- ordítás, sírás: kb. napi 18-20 órában. Utolsó napokban non-stop.

- székrekedés (mindegyik fogánál ez volt)

- nem akart szopni, se tápszert inni. Még a cumisüveg is zavarta.

- egyedül a babakekszet volt hajlandó megenni (előtte nem volt hozzátáplált), azt is csak azért, mert hátra tudta rakni.

- ő nem nyáladzott, hanem ömlött a szájából a nyál. Naponta 5-6× öltöztettem át.

- bedagadt a jobb oldali arca (ezen az oldalon jött ki a fog).

- utolsó éjszaka belázasodott, 38,7°C-os volt.

- elengedte magát, semmihez nem volt ereje. Ebbe közrejátszott az, hogy se enni, se inni nem akart.


Ez ment úgy 2-3 hétig, de lehet 1 hónapon át. Kórháztól kezdve mindent megjártunk. Az orvosunk is azt mondta, hogy a foga miatt van valószínűleg, de közölte, hogy 100%, hogy nem az őrlők jönnek .. hát láss csodát, de !

2012. aug. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves 2.!


Nem lehet, hogy te a 4-es őrlőkről írsz? Én az 5-ös fogakat kérdezem.

De még így is elég extra történet :) Köszönöm!

2012. aug. 31. 15:10
 4/4 anonim ***** válasza:

A fiam most 23 hónapos. 19 foga van. Tehát azok a fogak, amikről beszélsz a fiamnak június óta bújnak.

Az első 16 fogával szenvedett szegénykém, sokszor éjszakáztunk, nem akart enni, nyűgös volt, ezeket az utolsó fogakat pedig észre sem vettük, hogy áttörték az ínyt, csak abból, hogy sokat rágott. És érdekes módon nagyon nagy étvágya lett.:)

2012. aug. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!