Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4hónapos babámnak adtam...

4hónapos babámnak adtam barackot 2x 3nap eltéréssel, azt mondta a doki hogy így nem jó. Szerintetek? Többi lent.

Figyelt kérdés

Szóval kapott már 2x kb 2-3kanálal,de 3nap szünet volt a kettő között,azért kapta hogy tudjon kakilni,orvs javaslatára..és hála istennek szépen teli is rakta a pelust..egyébként 2hetente kakilt de csak kúppal.


A doki azt mondta hogy ezt ugy csináljam hogy ha már meg kostoltattam vele,akkor innentől kezdve minden nap kapja a gyümölcsöt,és naponta növeljem kb.2kanállal,ha már 18kanálal meg eszik,akkor egy szopi ki is marad.

Én csak ugy gondoltam hogy kb. 2-3naponta adok neki 2-3kanállal csak a kaki miatt,de akkor ez így nem jó?!

És barackot menyi ideig adjam neki?

Utána milyen gyümölcs jön?

Aztán ha a másik is izlik neki akkor a kettőt keverjük??

Jajj..én olyan kis buta vagyok még így hozzá táplálás terén..azt sem tudom,mit hogy mikor mi követi,mikor milyen gyümit ehet!

Ja és még a doki azt is mondta ha már egy étkezést kiváltottunk akkor pár hétre rá jöhet a főzelék is..FŐZELÉK?? és azt hogy miből?? Jézusom,mire bele jövök..kihullik a hajam teljesen! :-D

Nincs valami táblázat szerűség ahol levan írva mikor milyen gyümi/zöldség jön?? Ja..és itt a zöldség is..na ehez sem értek! :-(

Egyébként első baba azért vagyok ilyen kis tudatlan :-)


Hálás vagyok a segítségetekért!!!!


2012. aug. 31. 16:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Már 2 éves múlt a kislányom, de nálunk nem kellett ilyen rohamtempóba menni. Én is 4 hósan kezdtem a hozzátáplálást.

Először almát kapott, utána őszibarackot, és másfél hónapig ezeket kapta csak. Adhatsz neki körtét is. Másfél hónap után kezdtem a zöldségeket, krumpli, sárgarépa, sütőtök, cékla, persze egyesével, utána keverve. 6,5 hósan kapott először csirkemellett, nekem a védőnő így mondta, és ez alapján haladtam.


Ha beírod a google-ba, hogy hozzátáplálás, kiad nagyon sokat.


Főzeléket simán megfőzöd pl. a krumplit (kb. 2 kisebb szem), ha kész összeturmixolod a saját levével higítod.


Nyugi, nem fog kihullani a hajad, belejössz :-)

2012. aug. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mivel már 4 hós itt az ideje a hozzátáplálásnak így valóban mehet minden nap.
2012. aug. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!