Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek is kevesebb...

Szerintetek is kevesebb kilonál kéne járni a babámnak? Doki nagyon mérges rám,

Figyelt kérdés

2600grammal és 50centivel született,mos 12hetes 58centi és 5900gramm.

A doki szerint túl sokszor eszik(3óránként) és most már 4,5óránként kén hogy kapjon enni(szerintem ezt képtelenség még kibirnia a babámnak)

Egyébként nem dagi,a combján és a kezén van egy kis hurka,de még csak nem is tokás.

Szerintetek is dagi??


2012. aug. 8. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha szoptatod, akkor nem, ha tápszeres, akkor könnyen elhízhat, ha túleteted.

Max havi 1kg-ot szoktak hízni.

2012. aug. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Dehogy is, egy átlagos 3 hónapos baba nagykönyv szerinti súlya 6kg.


Anyatejes babát nem lehet túletetni, de még a tápszerest sem lehet éheztetni, ez oltári baromság (bocs). Majd lelassul a súlygyarapodás, az elhízás nem ettől alakul ki, hanem a kisgyerekkorban kialakított rossz étkezési szokásoktól.


Plusz a gyerekek nem olvasták azt az előírást, hogy max. havi egy kilót hízhatnak....

2012. aug. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
anya tejes baba,bocsi elfelejtettem oda írni.
2012. aug. 8. 19:49
 4/8 anonim ***** válasza:

a fiam fél évesen 9 kiló volt (4180g született)

és anyatejes semmi mást nem evett addig és 8 hónapos koráig nem is volt hajlandó elfogadni még almát sem, igény szerint kapott ha kellet 2 óránként :-)

6 hónaposan semmit nem csinált szó szerint még forogni sem volt hajlandó

de 7 hónaposan egyszer csak elkezdte és meg sem állt addig míg járni nem tudott, 10 hónaposan kezdett el menni


a súlya viszont leállt 1 évesen 10,3 kiló volt


érdekes h a magassága kb egyenletesen nőt


én nem aggódnék pláne ha anyatejes a baba majd ha mászik kúszik forog stb... nem fog nőni annyira a súlya mert ledolgozza

2012. aug. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ha anyatejes, semmi gond, eleve kisebb súllyal született mint az átlag, lehet hogy igyekszik behozni, most nézem a mi kiskönyvünket, 3 hós státuszra 5950g-ra hízott a drága csupán anyatejtől, 3100g-al született. Nagyon daginak is nézett ki, de 5.-6. hónaptól elkezdett kevesebbet enni és amint mozgott, lemozogta, 1 éves korára lett átlagsúlyú. Tőlem annyit kértek hogy ne legyen 40perceket cicin, én meg nem tartottam be mert nem bírtam elvenni tőle 20perc után, makkegészséges kis vasgyúró lett, másodikat is igény szerint fogom szoptatni, egy anyatejes baba tudja hol a határ, a tápszer már bonyolultabb, mert azt a szülő adja.
2012. aug. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Na akkor az enyémre mit mondott volna!


4700 g-mal született 6 hónapig csak anyatejet kapott, fél évesen majdnem a 10 kg-ot verte, de nagyon hosszú is volt hozzá. Ja és hozzá teszem szinte az elejétől kezdve 4 óránként szopizott, akkor nekem 5 óránként kellett volna etetnem??? Szerintem a babád így tökéletes, az enyém ugyan 1 hónaposan volt 5800 g, de hozzá 59 cm. :))

2012. aug. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én babám 5 hónaposan 6kg, úgy, hogy 3650g-mal született. Én aggódtam, hogy kevés, viszont így is tiszta hurka a combja, karja, még tokás is, viszont jókedvű, mosolygós, nyugodt baba, csak anyatejes. Úgyhogy én nem aggódnék a helyedben, ahány baba, annyi kiló, a lényeg, hogy nyugodt és derűs legyen! Ne törődj a kilókkal! (Szerintem...)
2012. aug. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Még nem csináltam ilyet egy kérdés kedvéért, de most visszanéztem a kis könyvben a fiam méretét - ugyanis tök hasonló paraméterekkel született :)

Figyu!

Születés: 2500 gr, 49 cm

3 hónapos status: 5700 gr, 60 cm


Ő is anyatejes, és mindig dicsért a védőnő is meg a doki is. Bár... a védőnő nekem is mondta, hogy ideje áttérni a 4 óránkénti szoptatásra (addig 3 óránként szopott), majd hazamentünk, és onnantól 3 hónapig 2 óránként kérte a kisfiam a cicit :) Később tudatosult bennem, hogy a nagy meleg miatt kellett neki ilyen sűrűn.


Szóval: nem dagi, és fütyülj a dokira!

2012. aug. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!