Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Doki szerint hozzá kell...

Doki szerint hozzá kell táplálnom, segitenétek ebben? 3,5 hós

Figyelt kérdés

Tegnap voltunk a havi vizsgálaton. Doktornő szerint a babám keveset hizott 5 hét alatt 700grammot, mert előtte 4 hét alatt 800 grammot! (szül. 4240gr, 07.19-én 6000gr, tegnap 6700gr, 64 cm )És kitapintható az oldalán a lépe, ami vérszegénységre utal. Azt mondta, kezdjem el hozzátápláni zöldségekkel, almával, sütötökkel.

Hogy csináljam meg mondjuk a répát? Csak fözzem meg majd turmix?

Egyébként nem tudom hogy miért mondja hogy nem elég neki a tejem..szerintem ha egy gyereknek nem elég a tej, akkor sir, nyügös..a Babám átalussza az éjszakát este fél 9-től reggel fél 7-ig.

Köszönöm


2012. aug. 29. 12:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Azénlányom 4100grammalszületett és ő is 3,5 hós igaz 7700gramm, de nálunkmegaz a baj,hogy dagi...Csakanyatejes,ő egyszer eszik éjjel!


Anagyom pontannyi violtmint atiéd (csak3950-nel született!)De nemzaklatott senki azzal, hogy kevés a tejemtápláljak hozzá!


Énmost is kivároma 6 hót!

Hanem akarsz hozzátáplálni,éskételkedsz a dokinőben,kérj beutalót vérvétzelre, és abból kiderül vérszegény e!


Én aztnemértem,hogymiért várják el egy 4kilós babátólmeg egy 2,5 kilósbabától ugyanazt a hízást...vagypl a súlyduplázást félévre...Mert akkor valamelyikúgysem fogstimmelni...a klissúlyú baba ha duplázakkornemhízzameg a havi 1 kilót (amivelzaklatnak..) a nagysúlyú baba percentilisemegaz egekben lesz ha dupláz fél évre,de akkor sem hízikhavi egykiló....Szóval soha nemlehet minden elvárásuknak megfelelni...csakmégnem jöttek rá...



Szóval szerintemneaggódj..semmibaj vele!


2,5 éves és 3,5 hós csajok anyuja

2012. aug. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%

Nézd a vérszegénység okozhat aluszékonyságot.

Hozzátáplálással kapcsolatban az én doktornénim azt javasolta a keveset gyarapodó amúgy csak anyatejes gyerekemnél, hogy 4 hónaposan kezdjek gyümölccsel, amit sinlac-kal vagy keksszel dúsítok később, 5 hónaposan jöhet a zöldség, 6 hónaposan már húsos főzelék. Szerintem ez így jó is volt. Valóban jobban gyarapodott a gyerek, ráadásul egy jó evő, nem válogatós kisgyerek lett belőle.

Ha nem bízol az orvos hozzáértésében kikérheted más orvos véleményét is, illetve kérhetsz beutalót egy vérvételre, az kimutatja, ha a gyereknek bármiben hiánya van.

2012. aug. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért nem azt mondta, hogy akkor egészítsd ki az etetését tápszerrel!

Én inkább ezt tenném. Hozzátáplálásról pedig sok helyen olvashatsz a neten, csak beütöd a gugliba, oszt' kiadja.

Vannak táblázatok, aranyszabályok,stb. De könyvek is kaphatók ebben a témában. Pl.: Kismama babakonyhája

2012. aug. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, csak főzd meg és turmix, én pl főzök krumplit répát és belerakom a turmixba , vágok hozzá pár karika banánt és pépesítem, de rengeteg komináció van..amúgy a hozzátáplálást először gyümi levével szokták kezdeni..meggylével kezdtünk stb..aztán jöhettek a sűrűbb pépek..nem értem amúgy egy 3,5 hós babára 6700 g-ra miért mondják ,hogy alultáplált..nem értem az enyém öt hósan volt 6600 és mindig mondta a dokinő, hogy milyen husis..65 centi..az enyém két hótól végig alussza az éjjelt, igaz tápis baba..és nem azért alszik mert vérszegény...én a helyedben vérképet csináltatnék, bizonyítsa be a dokinő, hogy vérszegény..
2012. aug. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Akkor kérni fogok egy vérvételt!

És ez a lép dolog? Erről mit tudtok? Mert kitapintható a lépe a bal oldalán.

Annyit sirtam...

Nem tudom miért nem tápszert irt fel, azt mondta, először napi 1x adjak neki zöldséget, brokkolit, sütötököt, almát, répát..ilyeneket!

Napközben elég egy cici, viszont este 2 ciciből eszik..de nem sirós baba!

Még egyszer köszönöm

2012. aug. 29. 12:52
 6/11 anonim ***** válasza:
Gondolom azért nem tápit írt fel mert fontosnak tarja az anyatejes táplálást, és ha egyszer rákap a cumisüvegre hidd el nem kell majd neki a cicid,,nincs gond ezzel a táplálással amit mond csak egy a kérdés, hogy szükséges-e..a nagyobb gyerekemnél csinálták velem is ezt a cirkuszt ..lépe kitapintható és a mája is ..még kórházba is küldtek minket anno..kideríteni semmit nem tudtak,, a vérvétel alapján volt egy gyulladás a szervezetébe, kapott infúziót egy hétig aztán hazadobtak minket..hogy mi volt a gyulladás oka mai napig nem tudni..
2012. aug. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Első vagyok!

Nekemis nappal egy cici, este viszont amit csak talál:)


Én a nagyot 2 év 7 hónapig szoptattam,ebben benne volt aterhesség...az első kéthónappedig tandem szopiztak...


Engemis ijesztgettekmindennel,majdkicsi lesz a pocakbabám,mert a nagyelszopizza előlea táplálékot...


4100gramm és 58cmszerintemnemkicsi...tandemszopinális ijesztgettek...



Telátod,hogy a gyerkőcöd kiegyensúlyozott, nyugodt...nameghogy egész éjjel alszik...ez a legárulkodóbb...bőven elégnekia tejed...és a TE tejed a TE babádnak tökéletes!:)


Azt hiszemén orvost váltanék:O


2,5 éves és 3,5 hós csajok anyuja

2012. aug. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem sem kevés a hízása.

Nekem korababám lett,1940 g-mal született és most 10 hetesen kb 5 kiló.

De ez megint más,mint egy időre született baba.


Lenne egy kérdésem.Olvastam,hogy többen is írtátok,hogy átalussza az éjszakát a babátok.

Hogy csináljátok?!

Légyszi,avassatok már be!!!!!!!!!!!!

Én még mindig 2-3 óránként kelek hozzá.

Állandóan sír nappal is,mert éhes.Pedig rengeteg tejem van,sőt még tápszert is szoktam neki adni.

Az orvosok mindig gratulálnak,ha viszem ellenőrzésre,hogy nagyon sokat hízik.Akkor miért éhes folyton?

2012. aug. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem szimpi nekem ez az orvos.

Ha éhezne a gyerek, akkor ordítana. Teljesen jó a 700 grammos hízás.

És mi az, hogy vérszegénységre utal?? Most vagy vérszegény vagy nem!!! Ezt ki kell vizsgálni, nem csak taperolni a gyerek oldalát.... Vérvételt kell csinálni!!!

Nem adnék ilyen pici gyereknek még zöldséget, ráér azzal majd 6 hósan! Addig bőven elég az anyatej!!!!

2012. aug. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Én is ugy érzem hogy elég neki a tejem..valószinü hogy orvost váltok! Köszönöm.

Az éjjeli alvás : Nálunk hason végig alussza az éjszakát, cumi nincs, az ujját megtalálta és szopizza! Ha háton alszik, kb 1 óra, és felkel!

2012. aug. 29. 15:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!