Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? A 2 hónapos...

Mit csináljak? A 2 hónapos babám bőrével, olyan száraz, mint a sivatag.

Figyelt kérdés
A problémánk az, hogy teljesen piros foltos és annyira száraz a bőre, hogy hámlik. A szombati napon ettem szedret, én arra gyanakodtam. A gyerekorvos ekcémát mondott, tegnap óta canestennel kezelem, de semmi változást nem tapasztaltam, a hétvégén babé omega 3-mal is kezeltem. A férjemnek szokott ilyen cserepes lenni az arca. A szárazság csak az arcán van, és a füle mögött, máshol nincs.
2009. júl. 28. 07:15
 1/6 anonim ***** válasza:

A canestent az orvos irta fel? Az nem egy kisbaba börére való és ekcémára meg kimondottan rossz, csak súlyosbitja.

Mosdatás helyett kend be a pici börét olajjal (babaolaj vagy jó minöségü étolaj), de csak vékonyan. Ekcéma ellen csak az használ, hogy lehetöleg ne kapjon vizet, viszont olajozni kell.

2009. júl. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a canesten szerintem se a legjobb ötlet.nekem ekcémás a babám és egy tégelyes kenőcsöt irt fel neki a doki,ami már másnap látványos javulást hozott.próbáld elvinni egy másik orvoshoz,vagy vidd vissza oda ahol ezt irták,és mond meg neki,hogy nem használ.Nagyon rossz lehet neki ha esetleg még viszket is,ezért lenne fontos minél hamarabb jó megoldás.Én is kenem még pluszba olajjal,ismrerősömnek gyógyszertári testápolót is irt fel,és az is nagyon klassz a bőrszárazság ellen.
2009. júl. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A canesten gomba elleni szer és eléggé szárít. Ezt írta fel az orvos? A helyedben akkor megkérdeznék egy másik orvost is, ekcémára kifejezetten rossz.

Patikai kevert krémet vagy cortison krémet szoktak felírni, de rendes bőrvizsgálat után, ahol megállapítják, hogy mi a probléma, mire van szükség. (Cortisont pl. nem szabad huzamosabb ideig használni) Tehát szerintem irány egy másik doki, vagy egy gyerekbőrgyógyász.

2009. júl. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Canestent a gyerekorvos írta fel, mert azt mondta az ekcéma az egy gomba is lehet, és a testápolóval csak szét kenem. egyébként írta fel azt is, tegnap be is kentem, de nem sok változást hozott. Még a babe krém a legjobb, csak szegény sír mikor bekenem a bőrét, nagyon fájhat neki, egész nap szinte alszik.
2009. júl. 28. 07:59
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én babámnak is száraz volt a bőre. Fürdetés után bekentem a fürdető krémmel és nem mostam le. Pár nap alatt elmúlt.
2009. júl. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nos, nekünk ugyez volt a problémánk.Naturland-es érzékeny bőrre való, illatmentes fürdető krémet használtunk(390 Ft),utána a gyógyszertári A-vitaminos krémet(400Ft), amit vényre kaptunk.Egy hónapig ment így, és gyönyörűen rendbe jött a bőre.Ja, és azt el kell mondanom, hogy nagyon kemény itt a víz, aminél rosszabb szerintem nem kell, de drága kenceficék helyett én mindenkinek ezt tudom ajánlani, mert nagyon jó!
2009. júl. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!