Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Az egyébként is...

Anyukák! Az egyébként is pesszimistán gondolkodó barátnőm mondott ma valamit ami nagyon megragadt a fejemben. Megoszthatom veletek? Érdekelne a véleményetek!

Figyelt kérdés

Nekem 9 hós a kisfiam,neki pedig közel 8 hós.

Nálunk voltak vendégségbe és tett egy olyan érdekes és furcsa megjegyzést,ami nagyon bennem maradt,pedig nem akarom/akartam,hogy rám szálljon a pesszimizmusa:-(

Azt mondta,hogy még sosem gondolkoztam el azon,mennyi beteg gyermek van,vagy lesz a későbbiekben pl.rákos,leukémiás stb. és miért pont a mi gyermekeink maradnának egészségesek????

Hát ezen én idáig nem nagyon gondolkoztam és nem is szeretnék,de nagyon rossz érzés tört rám ezután...

Ti mit gondoltok?


2012. szept. 2. 21:30
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Hogy tök fölösleges baromság ilyeneken agyalni meg pörögni.
2012. szept. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Hogy nagyon hüly.e barátnőd van, és sajnálom gyerekét, mert nagyon sok buta megjegyzést fog kapni az anyukájától :(
2012. szept. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Butaság ilyenen gondolkodni. Ilyen erővel ne menjen utcára, mert annyi embert elütnek autóval, miért éppen ő lenne kivétel? Nem értem az ilyen embereket, nincs elég gondja, minek azt még feleslegesen generálni.
2012. szept. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

Hát ezen tényleg felesleges agyalni... Elég intelligens lehet a barátnőd...


Ha ezt nézzük gondolj bele, annyi gyerek megszületik, felnevelik a szülők, kitaníttatják ledolgozzák az életüket, és meghalnak. Mi értelme van?


Ez is hasonló értelmes okfejtés.


Sajnos a betegségnek megvan a kockázata azzal, hogy megszületik, de ha így nézzük, ezt mindenről el lehet mondani... Elgázolhatja egy vonat fejére eshet egy tégla és elviheti a rák... De van aki belehal abba, hogy belelép egy szögbe.

Szerintem ezen kár agyalni... Állítólag a sorsunk meg van írva előre... :)

2012. szept. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%

Szegény gyermek! Rossz lesz neki ilyen anyával felnőni. Mond meg neki kezeltesse magát mert a gyerekeknek olyan radarjuk van, h mindent éreznek és az anya gondokodását veszik át, ő is olyan lesz.


Én sosem gondolok arra, h beteg lehet. Minek? Arra gondolok ami van. Nem arra ami talán soha nem lesz.

2012. szept. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

jó hülye - már bocs:)


Inkább azon gondolkozz, hogy mennyi sikeres ember van akár csak ebben az országban is (lásd tudósok, művészek, vagy akár sportolók - olimpia), miért ne lenne az én gyerekem is az? Szerintem mindenki azt vonzza be, amit gondol, ha ő betegségekre koncentrál azt vonzza be. Sajnos.


Inkább koncentrálok a pozitívumokra, abból több van, mint beteg gyerekből, és azt is vonzom majd be. Ne gondolkozz ilyeneken, a negatív gondolkodás sosem jó.

2012. szept. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is hajlamos vagyok a pesszimizmusra, de ilyesmi eszembe sem jutna!! Hogy mondhat ilyet?! A kislányom kicsattan az egészségtől, csupa életerő, és ez számomra egyértelmű, hogy így is fog maradni, és mindent meg is teszek érte.
2012. szept. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Annyi embert elüt egy autó, elrabolnak a ninják, elsodor a cunami vagy felöklel egy elszabadult gnú az állatkertben, miért a te gyerekeddel nem történne ilyesmi? Akármikor történhet bármi, de ha még rágódsz is rajta, azzal csak magadat mérgezed. A jóra kell gondolni, nem a rosszra, ha jót akarsz magadnak. Egyébként egy barátom is leukémiás volt gyerekkorában, kikezelték és mára teljesen egészséges, dolgozik, sportol, tavaly megnősült, és meg nem mondaná az ember, hogy valaha rákos volt.
2012. szept. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Éppen nem agyaltam rajta,csak így első hallásra szíven ütött!

De mindenki válasza értelmes és megnyugtató volt!

Köszönöm még egyszer!

2012. szept. 3. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!