Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudom felnevelni őket?

Hogyan tudom felnevelni őket?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok 1 hónap múlva szülni fogok, már van egy 2 éves kisfiam. A barátom 6 hónapja hagyott el. Hogyan tudok megbírkózni ezzel a két gyerekkel egyedül, szüleim távol élnek, 1 szobás kis lakásom van. Hogyan tudom így felnevelni őket?
2009. júl. 28. 10:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Biztosan nagyon nehéz lesz, de menni fog. Az én szüleim is elváltak, még 1 éves sem voltam. Aztán pár év múlva apa meghalt. Anyukám felnevelt egy egyszobás pici házban, kevés pénzből, mert súlyos betegen, nem tudott dolgozni, rokkantnyugdíjas lett. Ennek ellenére főiskolát végeztem, és nem hiszem, hogy bármi okom lehet panaszra.

A gyerek apjától be kell vasalni a gyerektartást, a Vöröskereszt vagy a Máltai segít a ruházkodásban. Tök szép cuccokat lehet náluk turizni. Sok sikert és kitartást!

2009. júl. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén sajnállak,számomra olyan hihetetlen,milyen férfiak vannak.Én 21 vagyok,4 hónapos a kislányom és szerencsére egy családszerető párom.Anyagilag még így sem könnyű,hogy együtt vagyunk,neked egyedül el sem tudom képzelni.Ha nem albérletben laksz,hanem saját a ház,legalább csak a rezsit kell fizetned,de ha csak gyest és csp-t kapsz,abból lehetetlen megélni.Talán a legjobb megoldás az lenne,ha a szüleidhez költöznél,legalábbis amíg a gyerekek nagyobbak nem lesznek,és el tudsz menni dolgozni.A gyerektartásról ne mondj le semmiképp!!!!!Ha ezt tette veled az a gerinctelen ember,akkor fizessen!Kitartást neked!Remélem legalább egy jó barátnőd van,aki melletted van ebben a helyzetben.
2009. júl. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
szia.felfogod tudni nevelni,nem lesz könnyű,de gondolom azt nem is vártad.Én is egyedül neveltem első fiamat.tudom,hogy ilyenkor extra mennyiségű erőt kap az ember.anyagilag sem lesz könnyű,de apukának fizetni kell,és ha már el ment legalább beszéld meg vele,hogy segítsen felnevelni,ne csak azzal a 15 ezerrel,hanem mással is.tedd félre a büszkeséged,hogy többet látni se akarod,meg hogy egyedül is menni fog.hát egy együlálló 2 gyerekes anyuka sajna nem lehet büszke,esetleg magára és a gyerekeire.ahol csak tudod használd ki az adott lehetőségeket,önkormányzati segélyek stb.és elöbb vagy utobb de rendeződni fognak a dolgok.lesz majd mindig valaki aki segít neked.
2009. júl. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
42%

Őszintén?Sehogy.Szeretnélek bíztatni,de nem megy,ugyanis barátnőm 21 évesen már egy 3 és 1 éves gyerek anyja.Nem egyszobás lakásuk van,nagy családi ház, a szülők a közelben és az apa és velük,de máról holnapra élnek,mert apa minimál bárt kap a két gyerek gyese(mert ugye gyedet nem kapott) kb a semmire elég,bár nekik kölcsönük is van.Ha van eszed,hazaköltözöl a szüleidhez,mert így nyomorogni fogtok.Feltételezem pénzed sincs,szóval költözz haza és vállalj otthoni munkát.Készíts költségvetési tervet,ha szüleid kertes házban élnek a kis kert is emegoldás zöldég terem ott, a babát is ki lehet vinni a földre,ezenkíül be kell állnod a spórolsra, javaslommhogy a tisztítószereken kezd,a házi megoldások jó,A netet is lemondhatod és a kbel tv-t,kenyeret süss otthon egy kenyérsütőre érdemes beruházni, a húst meg ha falun éltek vagy szomszédtól vegyétek vagy vegyetek egy rendes disznót tyúkokat...etetni azokat is meglehet és a szüleid is segítenek lehetőleg.Igényelhetsz segélyt is szerintem,a ruhákat megörökli a kicsi, angynak met turiból vedd,az ételen nem kell spórolni természetesen.Az áramot kikapcsolod kihúzos ha nem hazsnálod,feleslegesen nem égeted a villanyt stb és igen kel majd az otthoni munka,vagy varrás vagy valami amit tudsz gyerek mellett is.

Biztos vagyok benne,hogy nehéz lesz,több mint nehéz,de ki kell tartanod a gyerekeidért.

2009. júl. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az elmúlt 6 hónapban is egyedül voltál, gondolom ehhez már valamilyen szinten hozzászoktál. Az elsőt is felnevelted, ő meg már elég önálló, nem igényel minden pillanatban foglalkozást.

Nehéz lesz, az biztos, de nem te vagy az első, aki ilyen-sőt ennél rosszabb-körülmények között neveli gyerekeit.

Légy erős a babad kedvéért, hisz ő nem tehet arról, hogy egy ilyen helyzetbe született.

Ha van a környékeden babás-mamás foglalkoás, járjatok el, sétáljatok sokat, ismerkedjetek más anyukákkal -ez nagyon jól elviszi az időt, segtséget is kaphatsz, és ki is kapcsolódhatsz.

Ne hagyd el magad a babád kedvéért!

2009. júl. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi, a gyerekekről semmiképp nem mondanék le, megpróbálok beszélni a barátommal, úgy tudom még egyedül van. A szüleimhez költözni viszont problémás lenne, ők megharagudtak rám a kisfiam miatt. Persze próbálok takarékoskodni mindennel, a barátnőm szokott néha vigyázni a kis Attillára. Remélem jól fogadja majd a húga érkezését.
2009. júl. 28. 11:07
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

KEress magad mellé mielőbb egy normális, becsületes, szerető férfit, aki szeretne téged és a piciket. Egyedül ez fizikai képtelenség a mai világaban. Egy gyerekünk van, a férjem jól keres, így is nagyon nehéz. Max 80e-t kapsz egy hónapban, ebből a számlákat fizetni, kaját venni és ellátni egy újszülötett meg egy 2 évest nem lehet. Ez tény.

Az apa ad pénzt? Van más bevételed? Ha megteheted költözz haza sztem egy időre.

2009. júl. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Próbáltam eladni minden eladhatót a házból. csak annyi bevételem van, hogy az egyik ismerősömnek a gyerekeire vigyázok, ő ki szokott fizetni, ilyenkor a fiamra a barátnőm vigyáz.
2009. júl. 28. 11:20
 9/13 anonim ***** válasza:

Menni fog csak ne ijedj meg. Anyukámat az apám terhesen otthagyta és ikreket várt.Addig az anyosával lakott és igy kikerültek az utszára. A korházban volt egy növér kinek nem lehetett babája és könyörgött az egyiket adja neki mert anyumnak nehéz lesz.Megszülettek és egy rongyos albérletben mentek,de ő kellet válaljon 4 órás munkát. Egy nén vigyázott rájuk akinek elég volt a kaja,egyszoval ingyen segitett,hogy anyu dolgozni tudjon és a néninek senkije nem volt igy örült,hogy családja lett.Az apám 9 hónap mulva ment vissza anyuhoz és én is érkeztem majd.

Furcsa de nem lett könyebb mert furcsa apám van,soha semmit nem segitett anyunak,mert a nő dolga és azonkivül meg bolond.Szerintem jobb lett volna nélküle,de anyunak igy is jó volt,persze csak elméletben.

De 9 hónapot a növéreimet egyedül is nevelte,21 éves volt és mind felnőttönk. Menni fog neked is! Sok szerencsét és te inkább más apukát keress,fiatal vagy.Sok idősebbnek is sikerül párt találni.

2009. júl. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
szia nekem van egy 3 honapos kisfiam van 19 éves vagyok nem vagyok egyedül de párom nagyon sokat van távol. irj privit ha gondolod ha tudok segiteni valamiben szivesen tenném gyerek ruha stb, vagy csak beszélgetni én is eléggé egyedül vagyok a családommal nem vmi jo a viszonyom.
2009. aug. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!