Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Írnátok néhány olyan rendes...

Írnátok néhány olyan rendes nekünk való ételt, amiből ehet 7 hónapos babám is ebédre?

Figyelt kérdés
A főzelékekből már adok neki is, mert joghurttal habarom, de ezen kívül mit főzhetnék még ebédre?
2012. szept. 3. 14:08
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Az en babam is 7honapos mult,adok neki tyukhuslevest,krumplipuret,minden fele fozeleket,amit mi is eszunk,rantott majat,sajtot,tesztakat,rizst,turogombocot! Olyat amit ossze tudsz torni!
2012. szept. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ilyen korban szerintem a levesek a legjobbak. A zöldséget és a húst villával szétnyomkodod vagy leturmixolod és rászeded a levet. Szerintem próbálkozhatsz húslevessel, zöldborsó levessel (borsót csak passzírozva, héj nélkül add!) , hamis gulyáslevessel (szárnyasból), ragulevessel és zöldbab levessel. Persze csak olyan zöldségeket tegyél bele, amit már ehet ill. evett és ne nagyon sózd! Én párszor csináltam azt is, hogy a levesbe belefőztem egy "új" zöldséget, de még magát a zöldséget nem szedtem ki neki. Aztán a következő alkalommal, már a zöldségből is kapott. (Így vezettem be pl. a karalábét)

Én 8-9 hónaposan már egy kis paradicsomlevest is adtam neki, bár paradicsomot elvileg csak később (10 hónapos kortól) lehet adni. Eddig semmilyen ételtől nem volt baja, nem fájt a hasa. Most 11,5 hónapos.

2012. szept. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

hamis rizottó:a rizst apránként kell felengedni,és nem vízzel,hanem húsleves alaplével(vagy kocka levessel)

A vége fele beledobálni az apróra vágott zöldséget.

Én szoktam alá hagymát dinsztelni, ekkor teszem bele az apróra vágott répát(mert az lassabban puhul),aztán a rizs, aztán elkezdem felöntögetni, 1-2 ek húslevest teszek hozzá,megvárom míg beszívja ezután újra.A répa mellett még teszek bele kukoricát/borsót és cukkinit apróra vágva.

Az a jó,ha jó "mázgás",ragadós és még ici-picit leveses a rizs.Nagyon finom, hamar kész van, sajtot lehet rá reszelni,nagyon szeretjük:)

2012. szept. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!