Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért gondolja mindenki azt,...

Miért gondolja mindenki azt, hogy ha valaki 20 évesen szült, az vagy nem járt iskolába, vagy nem dolgozott előtte, vagy kissebbséghez tartozik?

Figyelt kérdés
20 évesen szültem a kislányomat,és nekem fáj(tudom nem rám értik,meg nem ismernek),hogy mikor olvasok egy fiatal anyáról,akkor mindenki azt gondolja,hogy vagy nem járt iskolába,vagy nem dolgozott előtte,vagy kissebbséghez tartozik.Én is 20 évesen szültem,mégis nagyon jó jegyekkel leérettségiztem,utána több,mint egy évet dolgoztam(mégcsak nem is gyárban,hanem Vodafonnál),és kissebbség sem vagyok,és egy komoly,négy éve tartó kapcsolatba szültem
2009. júl. 28. 12:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Szia!Én nem gondolom így,aki meg ilyen,azokkal ne is törödj!
2009. júl. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Te vagy a kivétel,aki erősíti a szabályt...


Na jó nem,de amúgy többségében sajnos ez tényleg így van,sokaknak nincs erejük,pénzük,idejük...stb. hogy kijárják a sulit.Becsületedre váljék,hogy te mindezt végig csináltad a bab mellett.

Ehhez csak gratulálni tudok,jó lenne,ha mindenki így tenne.

2009. júl. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
aki ezt gondolja, az begyöpösödött. nem kell velük törődni. sokaknak 45 évesen sincs megbízható párjuk, v normális melójuk.
2009. júl. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én sem gondolom,barátnőm 18 évesen szült először majd 20 évesen máodszor mégsem tartozik a kérdésben felsorolt egyik élethelyzetbe sem.Együtt csináltuk terhesen végig a gimnázium(!) utolsó évét,szinte kitűnőre érettségit én meg közben tövig rágtam a körmeim,hogy mikor szül már meg.Ő is dolgozott a két baba közt és nincs semmi ami kisebbé tenné őt:)

Elszomorít,hogy erre gondolnak az emberek ahogy téged is,de hát ez van,ha az emberekben benne van alapból egy elítélés akkor azt kiírtan már nem lehet...

2009. júl. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Van jó pár ilyen kérdés a szülés, terhesség körül amivel kapcsolatban egyesek szeretik kifejteni a véleményüket. Tipikusan a van rajta sapka, nincs rajta sapka esete. Ha korán szülsz az a bajuk, ha közel a 40-hez szülsz az is baj, ha a két gyerek között kevés vagy sok a korkülönbség van. Ezek a dolgok mindenkinek a saját döntései, igazából senkinek semmi köze hozzá. Tehát ha Te jól érzed magad a bőrödben akkor teljesen mindegy, hogy más mit gondol róla. Sőt nem ér meg annyit a dolog, hogy msá hülyeségén bosszankodjál.
2009. júl. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Köszönöm a válaszokat,de szerintem félre értettétek.Én leérettségiztem,dolgoztam több,mint egy évig,munka alatt lettem terhes,és onnan mentem el szülni.
2009. júl. 28. 12:54
 7/11 A kérdező kommentje:
és most 11 hós a lányunk
2009. júl. 28. 12:55
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


:) Én 19 éves voltam amikor terhes lettem az elsö fiammal, és most vagyok 25. Azota már megszületett a második kisfiam is aki most 7 és fél honapos!

Én sajnos abba hagytam az iskolát de nem azért mert lusta lettem volna folytatni, hanem sok minden közbejött.

Mikor a nagyobbik fiam másfél éves lett már mentem is dolgozni, és akkor hagytam abba amikor terheslettem!

Én sem tartozom a kisebbséghez, normális magyar fiatal nő vagyok, boldog házasságban, és sokszor rolam is azt gondolják amit rolad, és nekem is rosszul esik, mert mikor látják hogy 2 gyerek és még fiatal is vagyok, valahogy lenéznek, holott talán jobban élünk mint ök!


Szoval együtt érzek veled! De már nem foglalkozom az ilyen emberekkel! :)


További kellemes napot neked!


Üdv: egy 25 éves 2 gyerekes anya! :)))

2009. júl. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hogy miért?! MErt ma divatos normálisnak beállítani azokat a dolgokat, amik nem azok (lásd a szabados szexualitást, gyikolós, agresszív meséket stb.) és nem normálisnak az, ami teljesen természetes és Jó (lásd felelős gyerekvállalás, házasság, szüzesség, stb.) csak gratulálni tudok a szép életedhez!!! Minden jót. és ne törődj a rossz hangokkal, a fele irigy, a másik fele buta.
2009. júl. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!Pfff,ez egy igazán jó kérdés!Talán mert mostanában "még rohanóbb" életet élnek az emberek,mindenki karriert,jó állást és ezzel párhuzamosan sok pénzt szeretne.Ebbe pedig nem fér bele az,hogy egy lány a huszas évei elején szüljön babát.Sajnos.Húsz évvel ezelőtt teljesen természetes volt fiatalon megházasodni és gyermeket vállalni,de mint említettem,most más a divat.

Kisfiam 7 hónapos,én 24 éves vagyok,boldog kapcsolatban 6 éve.Saját házunk,a mostani rossz időkben stabil anyagi helyzetünk van.

A babavárás idején többször mentünk együtt vásárolni anyukámmal,míg a párom dolgozott (veszélyeztetett terhesen otthon töltöttem az utolsó 4 hónapot) és annyi lesajnáló tekintet szegeződött rám,mint soha előtte. :)

Anyával ezen mosolyogtunk,az emberek zöme azt gondolta,hogy "jaj,szegény"....de sok fintorgó,ironikus arcot is láttunk.A szülést követően öten voltunk friss anyukák a kórteremben.Rajtam kívül mindnyájan 30 fölött voltak,egyértelműen jelezték,hogy én nem vagyok közéjük való.Nagyon rosszul esett.:( Na igen,az én esetemben is anélkül ítéltek,hogy ismernének....első pillantás alapján.De mindegy is,boldogok vagyunk (kopp kopp) :) és nem is érdekel más.Ti se foglalkozzatok a rosszindulatú emberekkel,nem érdemes!

2009. júl. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!