Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezelitek másfél-kétéve...

Hogyan kezelitek másfél-kétéves kisgyermeketek hisztijét?

Figyelt kérdés
2012. szept. 4. 12:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha otthon vagyunk, akkor beküldöm a szobájába. Bemegy, elkéri a maciját meg a cumisüveget, és szépen megnyugszik. Eleinte még én vittem be, mostanában ha földhöz vágja magát, csak szólok, hogy indulás befelé, és megy magától. De újabban max 1-2 perc után megnyugszik, eleinte volt, hogy tovább sírt.

Nyilvános helyen (lekopogom) annyira nem szokott hisztizni.

2012. szept. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Hát durva módszer,de nekünk bevált!

A szomszédtól látta a hisztit,gondolta majd Ő is,elsőre csak csillapítottam utána valamikor megint nekifutott,megráncigáltam,abbahagyta,aztán pár nap múlva eszébe jutott mi lenne ha...nekifogott ,szóltam hagyja abba,nem tette, már kezdett kikelni magából,azonnal a hideg víz alá dugtam.Ki vettem és megkérdeztem még hisztizik? és mire a száját ordításra nyitotta volna már megint jött a hideg víz.Megszeppent,azonnal meg is nyugodott.Átöltöztetés közben meg elmagyaráztam,hogy miért tettem ezt Vele.10 perc múlva meg biztosítottam affelől,hogy szeretem és nem bántani akartam,de ha nincs oka a sírásra,kiabálásra akkor ne tegye,szépen is lehet.

Azóta a gyerek nem hisztizik,ha meg másikat lát hisztizni,mindig mellém bújik és mondja: russzbaba=rossz a másik gyerek.

2012. szept. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vagy a férjem vagy én betesszük a kiságyába és megmondjuk, hogy bátran mérgelődje ki magát, és ha már lenyugodott, akkor jöhet vissza játszani a tesókkal. Általában pár perc elég is, közben nem beszélünk hozzá.
2012. szept. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is a kiságyba teszem itthon, de kivettünk belőle néhány rácsot, így ki tud mászni belőle, ha akar. Amikor jön a hiszti, beteszem a kiságyba, ő pedig beül a közepére, hátat fordít nekünk, motyog magában, nagyon édes! Aztán megölelgeti a kispárnáját, majd pár perc múlva vigyorogva előmászik. Én már csak dühöngőnek hívom a kiságyat.:))))

Boltban, utcán próbálom elterelni a figyelmét, igyekszem nagyon érdekes dolgot mutatni, vagy arról beszélek, amit tudom, hogy szeret, és otthon majd játszhat vele, ehet belőle, stb. Általában ezek max. 5 másodpercre csendesítik el, utána folytatja. Újabban az is segít, ha bánatos arccal közlöm vele, hogy anya nagyon szomorú, mert csúnyán viselkedik. 20 hós lesz pár nap múlva.

2012. szept. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!