Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A másfél éves kisgyermeketek...

A másfél éves kisgyermeketek miket tud? Őszintén. Ne nagyitsd fel a dolgokat! Köszönöm, kiváncsi vagyok!

Figyelt kérdés
Nekem kislányom van:)irjatok példákat..ne csak azt hogy beszél...mert az tág,köszönöm.mi érdekli? milyen játékokat használ?Hogy foglaljátok le? MEnnyit mozog?Hogy telik egy napja..amire tudsz válaszolj...
2009. aug. 29. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Hú, megpróbálok visszaemlékezni.

Az első fiam: szavakat mondott, a formabedobálót rendesen használta. Szerette rúgni, dobni a labdát. Csúszdára egyedül felmászott, lecsúszott. Imádott homokozni, formát csinált. Motorozott, pótkerekes biciklin ment. Szívesen épített kockából várat, a könyvben felismerte az "alap"állatokat, megnevezte (nem mindegyiket, de azt legalább tudta, mit "mond"). Egyszer aludt napközben, hatalmas volt a mozgásigénye. Iszonyatosan dacos lett 1,5 éves korára, és rengeteg odafigyelést igényelt. De a fenti játékok valamelyike mindig lekötötte. Volt, hogy beültettem az etetőszékbe a konyhában, és mondókákat mondtam, vagy énekeltem neki, miközben ő kapott egy kis műanyag edényt, és egy fakanalat. Totál el volt azzal is úgy negyed órát.

A második fiam: alig mondott pár szót. Motorozni akkortájt tanult meg. Eltologatta egyedül az autót, vonatot, brümmögött neki. Mesekönyv nem kötötte le, de a plüss állatokat imádta. Csúszdázott, homokozott, de formát nem tudott még csinálni. Kockából szívesen épített, de csak pár percre kötötte le a figyelmét. Mondóka nem érdekelte. Hatalmas volt a mozgásigénye neki is, labdázni szeretett, ülve gurítani a másiknak. Formabedobálót nem tudta rendesen használni, de marhára élvezte, hogy ha megrázza, kiesik belőle a forma :S.

A napirendjük egyforma volt ilyen idősen: ébredés 7-1/2 8. reggeli után bevásárlás, kis játszózás. Ebéd, utána alvás. Uzsonna, és jó időben egyből vittem le őket a játszóra, hadd tombolják ki magukat. Rossz időben otthon játszás. Vacsora után fürdés, és irány az ágy.

Imádtak firkálni, főleg a mágneses rajztáblára, mert azt el lehet tűntetni. Ja, a tologatós játékok előkelő helyen voltak: pl bevásárló kocsi, fűnyíró, meg az a zörgős kerék a rúd végén.

Bocsi, de csak ennyi jutott eszembe.

2009. aug. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam holnap lesz 20 hónapos.

De másfél évesen már futott, rúgta a labdát, kevés értelmes szót mondott de a maga nyelvén sokat dumált. A játékok csak kis ideig kötik le, inkább az kell neki amit nem szabad. Imádja a távirányítót, a mobiltelefont, piszkálni a számítógépet, kergetni a macskánkat.

Napirend: kelés kb. 7 körül, akkor kakaót iszik. Reggeli kb.9-10 körül, de sokszor nem kell neki. Ebéd 12 körül, aztán alvás. Általában 2 órát alszik, elég jó alvó. Aztán 4-5 körül uzsi, és megyünk ki játszani. Vacsi fél 8-8 körül minden este tejbegríz:) Utána fürdés, és lefekvés fél 9 körül, kakaóval alszik el.

Beszéd: Apa- 10 hónapos korától mondja!

ezt is, azt is, Peti (kedvenc nagybácsi), Máté (a másik), vau, auto, moto, dödö (ez a vonat).

Ő nagyon mozgékony gyerek, egész nap jön-megy, az utcán mindig futok utána. Bárkivel elmegy(mármint szomszédokkal), vissza se néz:)

Nagyjából ennyi:)

2009. aug. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

az én fiam 2 hét mulva lesz másfél éves:)

-rengeteget mozog, futkos állandoan. szinte csak állva játszik, felpakol a kisasztalra, ágyra...

-napi egyszer alszik, 2 órát.

-teljesen megért mindent, bármit megcsinál, amit kérek tole.

-imádja a gépeket (bú), autokat, traktorokat, ropcsiket,stb, brummog tobbféleképpen, attol fuggoen, milyen auto. szirénázik, mint a rendorauto:)

-beszélni még nem nagyon tud -pár szo: papa, mama, baba, dédi, ap, anya, be esz (=eszik), egyébként csak szotagokat : ba (banán, barack), d (díno), ka (kamion)....

-megmosakszik maga furdéskor (persze, miután apa lecsutakolta rendesen)

- ronggyal torolget, sopor, felms, porszívoz

-játékai: konyvek (mindet ismeri és az általam mesélt sztorikhoz és megnevezésekhez ragaszkodik), lego (akár fél orán át is), hinta, homokozás, autok. szereti az autokat, traktorokat, amyelekre rá lehet kapcsolni kocsit.

-enni egyedul még csak probálkozik, van, hogy nem enged hozzányulni engem, de általában még én kanalazok a szájába.

-mindent jelez (a bilit kivéve) - ha éhes, hozza az ásványvizes uveget, ha álmos, hozza a takaroját, ha éhes, a kanalat...

-lépcson a korlátba kapaszkodva kozlekedik, 1-2 lépcsofokot akár anélkul is

-felismeri a konyvekbol ismert állatokat, helyszíneket, ahova járunk (ahol a "barátnoje" lakik, mamáék,....)

-reggel 7 korul kelunk, reggeliig osszepakolunk, reggeli után elbicozunk az uzletbe, aztán fozunk (v sem:), ebéd után alvás, majd uzsi után (5 korul) megyunk ki, kb 8-ig, fél 9kor furdés.

2009. aug. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
sziasztok!nagyon szépen köszönöm...jó egészséget a gyerekeiteknek, meg nektek is:)
2009. aug. 30. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!