Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan tudjam mit kéne ráadnom...

Honnan tudjam mit kéne ráadnom a babámra, hogy ne fázzon, de ne is legyen melege?

Figyelt kérdés
Lehet most kinevettek, de ti honnan tudjátok mit adjatok a babátokra?Kezdő anyuka lévén sajnos néha túl öltöztettem.Amíg meleg volt egyszerű volt a dolgom, de itt az ősz és nem tudom, hogy most elég a rugi vagy kéne alá bady. a plus rugi alá egyáltalán kell-e?Én amúgy is fázós vagyok, a párom viszont a hidegebbet szereti, így tőle értelmetlen lenne megkérdeznem, hogy hűvös van-e vagy csak én érzem.Milyen meleg legyen a gyerekszobában?Köszi a válaszokat.
2012. szept. 4. 16:15
 1/6 anonim ***** válasza:
54%

Szia!


Én picibabának télen/ősszel inkább felöltöztettem (body+ rugi), nagyobbnak már figyelem: ha éjjel többször forgolódik, akkor vagy melege van (ha meleg van amúgy is) vagy fázik. De ezt lehet tudni a szoba "hőmérsékletéből". 23 fok felett biztos nem fázik, azalatt fázhat.

2012. szept. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod.Ezen agyalok napok óta :)
2012. szept. 4. 16:26
 3/6 anonim ***** válasza:

A fiam tavaly szeptemberben született, szóval téli baba. Télen a lakásban 19-20 fokot tartottunk, de néha nappal felnyomtam 21-re. Éjszaka figyeltünk rá, hogy 20 fölé ne menjen. Elvileg a 19-20 fok ideális alváshoz. Ha ennél magasabb, akkor nőhet a SIDS kockázata.

A pici napközben egy hosszú ujjú body-ban és egy hosszú vékony rugiban volt. Alváshoz betakartam, vagy vékonyabb hálózsákba tettem, de ha úgy éreztem, hogy fázik akkor az ébrenlét alatt is tettem rá takarót vagy vastagabb ruhát (melegítő vagy plüss rugi) adtam rá.

Azt, hogy fázik-e, onnan tudod leellenőrizni, hogy a kezedet a tarkójára teszed. (sose a kézfejét vagy a lábát nézd!) Ha hidegnek érzed, akkor biztosan fázik. Árulkodó jel lehet még, hogy kékes színű lesz a szája.

Ha melege van, akkor kipirosodik az arca, esetleg melegfoltok jelennek meg rajta. De általában sírással is jelzik a picik, ha fáznak vagy melegük van.

2012. szept. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lányom januárban született. a lakásban 21,5 fok volt, body + rugdalózó volt rajta mindig.
2012. szept. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyébként a 2. hsz miatt jutott eszembe az, h egyszer azt mondta a gyerekdokink, hogy a baba olyan hőmérsékletet szokik meg, ami otthon van. Mert én spec. 21 fokban fázom, nálunk 22-23 fok is van télen. Nálunk ezt szokta meg a baba. Látom máshol 21 fok már "jóidő", akkor ehhez alkalmazkodik a baba.
2012. szept. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én 19 fokban pl fázom, de nálunk sem szokott több lenni 19-23.Még csak 2,5 hónapos a babám és féltem egy kicsit.
2012. szept. 4. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!