Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2-3 év körüli nagytesónak hol...

2-3 év körüli nagytesónak hol engedtétek hogy megsimogassa a babát?

Figyelt kérdés

ezen gondolkodom.

novemberben szülök, kislányom 2,5 éves.

sok baba született a családban, és mindig mondtam hogy csak a kis combját simogassa meg.

de hát az mégis csak "ismerős" gyereke nem a mienk.


ha rendesen meg van mosva a keze megsimogathatja a kezét vagy az arcát?

megpuszilhatja? teljesen egészséges a lányom,

én szeretném ha már a kórházban kicsit összemelegednének nem akarom eltiltani a babától nehogy azt érezze hogy ő már nem kell és a baba fontosabb, hagynám inkább hadd fogdossa persze módjával


imádja a kisbabákat amúgy ! öcsikéje lesz :)



2012. szept. 5. 14:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Már miért ne érhetne hozzá bárhol?

Nekem ez teljesen természetes volna.

2012. szept. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
mert hogy túl pici és a babák mindent összeszednek.
2012. szept. 5. 14:49
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Gratulálok a tesóhoz! Nálunk is így van 27 hónapos a lányom, 2 hónapos az öcsi. Én megengedem hogy bárhol simogassa,szereti,általában a pofiját szokta. Oda is bújik,de néha túl "erősre" sikerül,ezért mindig ott vagyok mellettük. Puszit is ad a pofijára,a szájára nem igazán,mert az öcsi akkor csak tátog,mert kajának nézi biztos a nővérét :D
2012. szept. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Mindig mindenhol puszilgathatja, sőt, most, hogy már 5 hónapos a kicsi, előszeretettel nyúzza is, forgatja meg minden, persze csak felügyelettel, mindketten nagyon élvezik! Hagyd, hogy ott simogassa, ahol akarja. :)
2012. szept. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ugyan úgy megfoghatja, ahogy te, hiszen együtt fog vele élni. Megmossa a kezét és kész. Én decemberben szülök, a fiam 3 éves kis huncut. Én egy kézmosás után hagyni fogom, hogy simogassa, ölbe vegye. Egy megfázást így is elkaphat tőle, de komolyabbat nem nagyon. Az otthoni bacikat kell legelőbb megszoknia a picinek.
2012. szept. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

köszi szépen akkor engedni fogom neki

csak lesz majd biztos aki beszól majd hogy ne engedjük

de ha rendesen megvan mosva a keze akkor igaz miért ne?

ha nem engedném lenne hajcihő a lányommal

2012. szept. 5. 14:55
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Mi megengedtünk, de nagyon vigyáztunk. Nem a fertőzés miatt, hanem nehogy megnyomja, megszorítsa véletlenül.
2012. szept. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A fertőzést érintés nélkül is elkaphatja a baba, bár én bízom az anyatej jótékony hatásában.

A kérdés mindig sokkal inkább az, amit már az előző is pedzegetett, hogy félő, hogy "kárt tesznek" benne. Pl. ráül, vagy ilyesmi.

Egyébként babája válogatja, ha olyasmi történik, ami nem tetszik neki, úgyis visít az a baba.


Amúgy nálunk a tesók mindig első számú szórakoztatók. Második gyerekem pl. akkor kacagott először, amikor a nagy bohóckodott neki.

Viszont az ölbe vevést tapasztalatom szerint egyáltalán nem szeretik a babák. Egy két-három éves, sőt még egy 5 sem elég erős, hogy megtartsa.

Az enyémek nagyon kérik, mindig próbálom olyankor ölbe adni, amikor épp jó kedvű (nem éhes, nem fáj a poci, nem álmos), de mindig sírás a vége, és elég hamar. :o) Pedig úgy szoktam, hogy a kanapéra ülnek, párna az ölükbe és arra a baba, de sehogy se jó.


Ja az enyémek: 3 és 5 évesek, a pici 3 hónapos (bár 6,5 kilóhoz közeledik, ezért se bírják... :o)

2012. szept. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ja, és persze puszilják, ölelik, ahol érik, ezzel semmi gond, én azt szoktam kérni, hogy a szemébe-szájába ne nyúljanak, bár épp nemrég egy hajszálat szedett le nagy lányom, mert ő észre vette, így a szájába is nyúlt... :o)

8

2012. szept. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Persze, hogy engedem, csak a kis fejét nem örülök, ha tapogatja a kutacsa miatt, de persze azt szereti legjobban simogatni - ahogy én is :-)

Nálunk a nagy sírt már kétszer amiatt, hogy a pici belekapaszkodott a hosszú hajába, ki hitte volna, hogy pont ő okoz majd fájdalmat és nem fordítva?

Egyébként nem mos minden percben kezet, állítólag az itthoni, saját bacijainkhoz nem is baj, ha hozzászokik. Más kérdés, mi lesz, ha a nagy oviba kerül...

2012. szept. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!