Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyan anyukák vagy apukák...

Olyan anyukák vagy apukák válaszait várom akiknek cicájuk is van. Hagyjátok hogy a kicsitek megsimogassa a cicát?

Figyelt kérdés
Nekem volt régen nagyon sok cicám, de mikor férjhez mentem otthon kellett hagynom Őket. Mikor megszületett a kislányom, nem nagyon gondolkodtam azon hogy cicát hozzak a házhoz. 9 hós már a kislányom és imádja az állatokat és felvetődött az ötlet, de a férjem fél, hogy el ne kapjon a gyerek valamit a macskától. Nálatok ez hogy van bent van a cica? Mit kell tenni hogy ne kapjon el semmi a cicától a babám? Előre is köszi a válaszokat.
2009. dec. 16. 14:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt kell tenni hogy normálisan tartod. Semmi mást. Megadod neki azt ami a szükséglete. Semmi extrát. Tisztán tartod, takarítod, orvoshoz viszed, foglalkozol vele, stb. És nem ismerek senkit akinek a gyereke elkapott volna valamit a macskáktól. Pedig sok ismerősnél van gyerek és macska együtt. Én is macskával nőttem fel. Imádom őket.
2009. dec. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod!!
2009. dec. 16. 14:37
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg ha megvan minden oltása és higiénikusak a körülmények /alom, kaja stb/ akkor nem lehet baj. Kivéve ha asztmás, ekcémás a babád, vagy atópiés dermatítisze van pl, mint nekünk.

Semmilyen bőrbetegség mellé nem szabad cicát venni, mert a cica a hámsejtjeit mindenhol ott hagyja a lakásban és ezek erősen allrgének - ha valaki érzékeny rá.

Én is akartam cicát, de így sajna nem lehet. Ha veletek minden ok, akkor hajrá!

2009. dec. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs gáz ha elzárva(gyerek által megközelíthetetlen helyen)tartod az almot és a cicakaját-vizet! De légy résen! A cica szokatlanul csapzott szőrzete,csipás szeme betegségre utalhat!!!!!!!!! Sebhelyes állatot se engedj a gyermeked környékére<-fertőzés veszély!
2009. dec. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

szia! a kisfiam 14 hónapos, kész férfi :) a cicánk kb. 5 éves. amikor a fiam újszülött volt, a cica csak az előszobába jöhetett be (udvarra kijáró egyébként), de nem a bacik, vagy szőr miatt, hanem féltünk, hogy esetleg ráfekszik. később ahogy a fiam nőtt, egyre többször találkoztak, utána volt hajlandó mászni a fiam (mással nem tudtam motiválni). egyre szorosabb lett a "kapcsolat". sokat fogdossa, simogatja (megtanult finoman hozzányúlni, ami azért nem volt könnyű), kötéldarabot huzogat neki, a cica meg birkózik...

őszintén mondom, a legjobb játék :) sosem volt beteg tőle. a cica tisztán van tartva, rendszeresen féregtelenítjük (a férjem állatorvos).

ami inkább nehézséget okozhat lakásban, az valóban az, hogy ha a baba megtalálja a cicakaját, almot stb. bizony meg is kóstolja... szóval ezt alaposan meg kell tervezni és amíg a kiscica meg nem tanulja otthagyni a kicsit (pl. durvuló játéknál), nagyon figyelni kell, mert a macskák hajlamosak "begorombulni", karmolni... a miénk már egyszerűen kikéredzkedik, ha unja a fiam zaklatását.

minden jót Nektek! a kislány tuti imádni fogja egyébként :) (a fiam első szava a cica volt - no comment)

2009. dec. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:)
2009. dec. 16. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!