Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma nem szállhattam fel a...

Ma nem szállhattam fel a buszra babakocsival. Jártatok már így?

Figyelt kérdés
Régebbi típusú busz volt, a sofőr mondta, hogy csukjam össze a babakocsit. 3hónapos gyerkőc mózesben, nem tudom összecsukni. Közölte, hogy nem férek fel, várjam meg a következő buszt. (másfél óra múlva jött a következő)

2012. szept. 5. 21:47
1 2 3 4
 1/32 anonim válasza:
65%
Az ilyen buszvezetőket kéne agyon talpalni...
2012. szept. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
94%
Vannak a régebbi típusú buszok közt (mondjuk újabba is láttam már) aminek olyan keskeny a folyosója h nem fér fel tényleg a kocsi, a nagyobb buszokon pedig maximum 3 lehet. (Nekem ezt mondta egyszer egy sofőr)
2012. szept. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
39%
Én biztos nem hagytam volna annyiban a dolgot! Nehogy már nem férjek fel?! Akkor kiveszem a gyereket, valaki segít összecsukni, fent a buszon pedig újra szétnyitom, vagy a mózes részben utazik a gyerek, a vázat meg összecsukod, hátha legközelebb így működni fog. Egyébként nem tudok olyan buszt elképzelni, hogy nem férjen fel rá egy babakocsi?!?!?! Gyökér sofőr!
2012. szept. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
48%
gusztustalan ez az ország komolyan mondom,meg a benne élő emberek legtöbbje....én még nem jártam igy,de az biztos hogy nem hagytam volna annyiban!
2012. szept. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Kicsi a hely... nem akarásnak nyögés a vége
2012. szept. 5. 21:57
 6/32 anonim ***** válasza:
74%
Sajna van ilyen, én velem már gyerek nélkül is történt olyan, hogy nem szállhattam fel mert tele volt.
2012. szept. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
44%
Ajánlom a quinny zapp extra babakocsit. Dönthető és mégis marha kicsire összecsukható. Sőt! van egy táskája is amibe bele tudod pakolni. Nagyon könnyű is. Egyébként én 1x buszoztam távolságival mert nem tudtam kocsival menni (férjemnek van csak jogosítványa). Szóval akkor nekem is össze kellett csuknom a sofőr egyből intett. De előre vettem előtte, mert készültem és később egy külföldi út volt betervezve így nem csak arra az 1 alkalomra vettem. Azóta annyira megszerettem, hogy szinte csak ebbe viszem. Csak akkor nem jó nektek ez a babakocsi, ha hason alszik a picid a babakocsiban. Mert ebbe bele kell kötnöd mint a hordozóba. De lehet hozzá sintén összehajthatós mózeskosarat is kapni, de én 3 hónaposnak már tényleg csak akkor vennék ha nagyon sürgősen szükség lenne rá. Viszont én amúgy sem szeretem a buszozást mert vírus időszakban képzeld el, hogy a beteg ember is busszal közlekedik a háziorvoshoz! Bölcsiben is az első időben folyton mindent elkapnak egymástól a gyerkőcök, pedig az igazi betegek otthon maradnak. Akkor miket szedhet össze egy idegenekkel teli ,,válogatlan" helyről? Szerintem a busz nem babáknak való. Extra helyzetekben igénybe tudod venni, de olyankor hát fel kell ara is készülni, hogy nektek, az utazóknak és a szabályzatoknak megfelelően utazhassatok. Most eszembe is jutott hogy 2 éve másik városban busszal mentem (pesten) valahová és az emberek a busz felében tolongottak. Mikor hátrébb pillantottam, hogy miért nem megy senki a másik részébe, akkor láttam meg egy csutak részeg hajléktalant aludni és másodpercekkel később megcsapott az emberből áradó gyomorforgató szag. Azt hiszem, ilyen helyre nem szívesen vinném a kislányomat. Tudom le fogtok pontozni, mert nem mindenki teheti meg, hogy autót vegyen. De amíg nekem nem volt (terhesség közepéig) én bizony terhesen féltem a betegségektől és inkább gyalogoltam és lakást is direkt városközpontit vettünk mert nem hittem, hogy a közeljövőben sikerül egy autót is kispórolnunk. Ez most nem anyagi szőrözés és mindenféle rosszindulat mentesen szerette volna leírni, hogy szerintem a szabályzat alapján sem egy babának való és az életbeli egészségügyi okok miatt sem a buszozás. Valószínűleg köze van ennek is hozzá. Viszont azt nem tudom, hogy egy mozgássérült hogyan tudna eljutni a boltokba és ,,teljes" életet élni. Nem minden üzlet előtt már szabály van, hogy be tudjanak jutni az ajtón rámpán? Mert akkor szabály szerint a tömegközlekedésnek is logikusan megfelelőnek kéne lennie a számukra is. Márpedig ekkor egy babakocsinak is el kell férnie a sorok között.
2012. szept. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim válasza:
56%
Már nem azért, de ha nem tudod összecsukni és sokan voltak a buszon akkor min csodálkozol? És miért bunkó a sofőr? Miért nem választottál másik közlekedési eszközt. Ha meg felenged és a zsúfolt utastérben véletlenül megsérül a gyerek (kátyúk stb. miatt) akkor meg az a baj. Én nem értek veled ilyen szempontból egyet!
2012. szept. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
63%
Kenguru, vagy hordozó. Máskor nem lesz ilyen gond.
2012. szept. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
18%
előző vagyok! eddig nem olvastam el a cikkedet. Viszont nekem is a mozgáskorlátozottak jutottak eszembe egyből. Egyébként taxit hívhatsz ha nagyon extra fontos dolgod van és ott kérhetsz gyereküléseset is! Én inkább nem vittem egyébként, hanem tejcsit fejtem. Kislányom nem fogadta el a cumisüveget így szegény anyukámnak kiskanállal kellett belevarázsolni, de nem volt végül probléma. Anyaként kell egy hatalmas nagy pozitív felfogás és az ilyen dolgok után nagyon nyelni és átszervezni, próbálni mindenre felkészülni. Hidd el 1 évesen már simán megül az öledben is. nekem kézen fogva már járkál, de nem kell mózes babakocsi neki rég. De mit csinálsz amikor egy hétig zsinórban belekakil a fürdőkádba? Vagy amikor valahogyan pont a vadi új hófehér bikinidet eléri és a cimkét lerágja amitől ráöklendezi az előtte megevett babacsokipudingot... vagy amikor hónapokig amint leveszed róla a pelenkát hiába próbálod kicselezni össze pisil... vagy amikor megtanulja a járókából kihúzni a közelében lévő fiókot és te éppen wc-re szaladsz el nem tudsz róla aztán mondjuk úgy csinál egy másfél milliós kárt... Szóval vannak olyan dolgok amikhez nagyobb önuralomra lesz szükséged és anyaként nem lehet ám rágódni, megoldást kéne találnunk mert sajnos a panaszkodás vagy ,,belső káromkodás" célra nem vezet csak a kicsitől veszi el az energiánkat...
2012. szept. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!