Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek hogy oldòdott meg...

Kinek hogy oldòdott meg ha szorulásos nem kakilòs volt a kisbabája?

Figyelt kérdés
hàrom és fél hònapos a fiam csak segìtséggel kakil és szinte màr mindent kipròbâltunk hogy rendeződjön de hiàba(kamilla,laevolac,gyümőlcs)

#szorulàs
2012. szept. 6. 10:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi ugyanígy voltunk a fiammal. Ő most már 5 éves, de túl vagyunk már számtalan orvosi vizsgálaton, hasi uh-n, vérvételen, felmerült a glutén allergia lehetősége is (vizsgálat folyamatban). Kiskorában nekünk még használt a Laevolac szirup, lázmérőzés és a glicerines kúp. Mára már a szirupot hiába fogyasztja, nem hat. Csokit egyáltalán nem eszik, viszont gyümölcsöket ő is fogyaszt, van hogy 4-5 napig nincs széklete. A mai napig rémálom ez a téma nálunk. Mindenképpen keresd fel a gyermek orvosotokat.
2012. szept. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

enyém 10 naponta kakilt segítséggel. aztán tartottunk egy laevolac kúrát (első nap 10ml éhgyomorra, majd még 5 napig 5ml anyatejjel keverve reggel)

azóta ez megy, 2-3 havonta tartunk egy kúrát, pedig már 3 éves... de ez legalább működik.


emellett sok vízzel itasd, nem baj ha anyatejes, akkor is kínáld meg mindig 2 szopi között, az lazítja a székletet, ha meg hozzátáplálod majd akkor meg lesz mit kakiljon ;)

2012. szept. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Mi is 3,5 hónaposak vagyunk és sajnos nálunk is ugyanez a gond. 3-4 naponta van csak kaki, és akkor is segítséggel (hőmérőzéssel). A doktornő szerint nincs ezzel semmi gond, a lényeg, hogy valahogy kijöjjön a kaki, és ne legyen komolyabb szorulása, de én jobb örülnék, ha minden nap lenne, és önállóan, ezért kíváncsian várom én is a válaszokat a témával kapcsolatban.
2012. szept. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Ja, igen, sokan azt mondják, a hozzátáplálás megoldja... de mi már almázunk, s mégse jobb a helyzet. Kicsit szilárdabb a széklete és ennyi.
2012. szept. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lányom, 5 hónapos koráig anyatejes volt. 10-11 naponta volt kaka. néha magától-néha hőmérő. nem zavarta egyébként, nem feszengett. nekünk is mondták ,h hozzátápi beindítja. amíg csak kóstolgatott addig nem volt sok változás. alma egyébként fogja a székletet, a lé lazítja kicsit. majd mikor már többfélét kapott, zöldség, gyümölcs stb.. többször naponta akkor beállt. naponta v. 2 naponta van kaka.
2012. szept. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a hozzátáplálás (alma) oldotta meg kb. 5 hónaposan. Addig csak 4-5 naponta volt kaki. Nekünk azt mondta a doki, hogy az anyatej fogja meg és ez természetes (anyatejet és tápszert is kapott). A laevolacot és a glicerines kúpot nagyon nem ajánlotta, a kamillatea, a meleg fürdő és a hőmérőzés viszont nemigen használt. Még a szélcső volt a leghatékonyabb, azt viszont csak ritkán használtuk, nehogy megszokja.


Ha tápszeres a baba, akkor kipróbálhatjátok a Humana tápszert, annak állítólag magasabb a rosttartalma ezért könnyeben kakil a pici.

2012. szept. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! A gyerekorvosunk ajánlott egy nagyon jó tápszert, ami idén májusban került forgalomba. A neve: Milupa fermentált. Kicsit furcsa névvel illették, először én is visszakérdeztem, hogy jól hallom-e, de igen. Nagyon sok mindenre jó, székrekedésre, haspuffadásra, sőt, még refluxra is. Az én kisfiam is ezt issza, és minden nap van széklete, akár 3-szor is. Nagyon sokat segített! Persze, tekintsd a hozzászólásom semmisnek, ha anyatejes a pici, de ha tápszert is adsz már neki, akkor szerintem érdemes kipróbálni. Receptre 1066 Ft, és 900 g. Remélem, hogy tudtam segíteni.
2012. szept. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
sziaszok köszönöm a segítséget!ma megyünk dr-hoz remélem ő tud majd vmit mondani.a kisfiú anyatejes de orvosi javaslatra ár eszünk gyümiket de eddig nem használt:(a laevolacot kipróbáltuk attól volt is kaki de nagyon fájt tőle a hasa úgyhogy inkább hanyagoljuk:(majd azért megírom mit mondott az orvos hátha tud vmi tuti megoldást ,gyermekgasztroenterológushoz viszem!
2012. szept. 6. 12:44
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom 10 hónapos.Vannak időszakok amikor olyan szinten nehezen kakil hogy a víz leveri.Én reggelente kifacsarok neki 1-2 narancsot,amit imád és minden meg van oldva.Amellett hogy kakilni is tud,C vitamint is kap.
2012. szept. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi is küzdünk! kedves utolsó, a narancsról még nem hallottam, de kipróbálom!!!
2012. szept. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!