Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2hetes a kisbabám, normális,...

2hetes a kisbabám, normális, h hámlik a bore, foleg a láb és kézfejein? Hasonlo tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Idonként vékony rétegben bekenegetem neki gyogyszertàri mandulaolajjal,az segit,de késobb ugyanugy hàmlik.Amugy furdetni,mosdatni csak tiszta vizzel szoktuk,nem hasznàlunk még nàla semmilyen készitményt.
2012. aug. 23. 09:57
 1/10 anonim ***** válasza:

nálunk is ez volt, pár hétig hámlott a kisfiam bőre, időnként bekenegettem babatestápolóval, de mivel nem vagyok híve a kence-ficéknek, főleg nem babáknál, ezért sokszor nem kentem be. Aztán egyszercsak elmúlt.

Valahol olvastam, hogy ez természetes az újszülötteknél és idővel el múlik. Ne aggódj :)

2012. aug. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kislányom is 2 hetes és neki is ez volt. Mi azzal a fürdetővel fürdettük amit az orvos kiírt receptre, csak minden fürdetés előtt alaposan bekentem neki újszülötteknek való babaolajjal. Ezt fürdés után is megtettem és még a reggeli öltöztetésnél is. Tegnap veettük észre hogy teljesen elmúlt neki, már nem hámlik se a kezán se a lábfején.
2012. aug. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Teljesen normális.Gondolj bele kilenc hónapig a magzatvízben héderezett..jó, hogy lehámlik:)
2012. aug. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Snapette ***** válasza:
Lányomnak is volt, és én sem kenegettem semmivel, és hamar elmúlt. Teljesen normális. Az én lányomnak még az ujjacskái közt is hámlott a kezén, de mire hónapos lett már elmúlt az egész.
2012. aug. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A lányomé is nagyon csúnya volt.Naturlandos mosdókenőccsel fürdettem, és fürdés után vékonyan bekentem a mosdókenőccsel a bőrét.Gyönyörű lett.

Gyógyszertári fürdetőkrém is használna szerintem.Fürdés után kendd be vele ott, ahol hámlik neki.

2012. aug. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Hale ***** válasza:
Nálunk is ez volt, próbálkoztunk több kencével, de kizárólag a gyógyszertári fürdetőkrémmel jött rendbe. Attól viszont villámgyorsan! Fürdetés azzal, aztán még be is kentük vele. MOst 7 éves, de sokszor most is ezzel fürdik még :)
2012. aug. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A gyógyszertári fürdető nagyon jó rá, valamint, ha egy kis babolajat teszel a fürdővizébe!
2012. aug. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Remélem nem az lesz mint nálunk. Az én babám 5 hónapos és mindig száraz a böre. és nem tudnak rá megfelelő kencét írni. A hütő már tele krémmel és egyik semjó.
2012. aug. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Hale ***** válasza:

8-as: csak fürdetőkrémmel próbáltátok? Minden más babafürdetőt, sampont, olajat mellőzve?


Nekünk a szenzitív babaolaj csak rontott a helyzeten. semmi mást nem használhattunk, csak a fürdetőkrémet.

2012. aug. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8-as vagyok. Igen mi is már csak a fürdetőt használjuk. A hidrofiles mosakodóra gondolsz? Azt higitottam egy kicsit, pumpás adagolóba raktam és napjába többször kenem. Most, hogy pár napig hüvös volt nagyon csunya lett. Nagyon félek az ősztöl és a téltöl. Most jövök a patikábol és a vegyész ajánlotta a sanatopic testápolót. A hütő tele mindenféle kencével és egyik sem jó. Az én babám atópiás. azt mondta ez a vegyész hölgy, hogy nem biztos, hogy ez is jó lesz, nekem kell kitapasztalni, hogy melyik fog beválni. És hiába viszem börgyógyászhoz(már kettőnél voltunk) ez nem szüntethető meg csak enyhithető. Most akartam vinni a harmadikhoz. Remélem egyszer megtaláljuk a nekünk megfelelőt.

Remélem kedves kérdező ti nem így fogtok járni.!

2012. aug. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!