Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kikészülök idegileg, szerintet...

Kikészülök idegileg, szerintetek ihatok 1 pohár orbáncfü teát ha szoptatok?

Figyelt kérdés
2012. szept. 6. 12:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Citromfű-teát inkább, gyengére főzve.

Illetve Kalium phosphoricum Schüssler-só, engem az mentett meg, amikor pici volt a babám.

Ha már több, mint 8 hete szültél, akkor szedhetsz magnéziumot is.

2012. szept. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
citromfű teát igyál
2012. szept. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én kalciumot iszom és a magnéziumot szedek mellé, nagyon sokat segített (nagyon kemény szülés utáni depresszióm volt, hónapokig).
2012. szept. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

még csak 3 hetes a babám :(

De éjjel s nappal sirógörcsöm van,az idegeim pedig pengeélen táncolnak. a teák belemennek az anyatejbe?

2012. szept. 6. 13:16
 5/15 anonim ***** válasza:
Szia kedves kérdező! Egyébként mi a baj? Hátha abban is tudunk segiteni?
2012. szept. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
elsö baba és nagyon tudatlan vagyok...nincs segitségem és a babám nem alszik szinte soha. állandoan sir és olyan szerencsétlen vagyok h nemtudom megnyugtatni. evés után sem alszik el,szalad a ház,fözni sem tudok. elsö a baba. de miért vagyok ennyire béna h nem birom megnyugtatni? nem szeret nálam? 3 hete napi 3-4 orát alszom. imádom a lányom.
2012. szept. 6. 13:49
 7/15 anonim ***** válasza:
Ó te szegény! Azt ugye tudod, hogyha te ideges vagy a baba megérzi. Tudom könnyü ezt mondani, mert te éled a mindennapokat. A babádat , hogy altatod? Próbálj a fejéhez tenni egy pellust, hogy érje a kutacsát! vagy egy puha plédet. Nálunk ez nagyon bevált. Szeretnek bujni valamihez, azt imitálják, hogy az anyaméhben vannak.
2012. szept. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én megértelek. Az én lányom pontosan így viselkedett ennyi idősen. Ő sem nyugodott le ölben sem! Sehogyan sem csak ordított-ordított egész nap reggeltől estig 2-3 hónapos koráig. Nem aludt semmit napközben. A 3. hónap után valamivel jobb lett, de a sírást úgy az 5 hónap végére nőtte ki igazán. Remélem nálatok előbb megoldódik ez az állapot mert tudom mennyire kimerítő. Én citromfűteát ittam napi 2 csészével és amikor nagyon nagyon rossz volt akkor egy Nervenpflege nevű gyógynövényes nyugtató hatású bogyót (orvos engedélyével). Én is szoptattam még mindig szoptatok de én azt mondtam ebből nem lehet akkora gond mintha megőrülnék és nem tudnám majd ellátni a babámat. Az orbáncfűteát nem ismerem, kérdezz meg egy dokit ha az neked bevált hogy ihatod-e. Nyugi, el fog múlni ez az időszak. És már csak sajnálni fogod hogy elröpült ez pár hónap a fejed felett. Én sem tudtam élvezni sajnos ezt az időszakot. Sőt szenvedtem! A férjemet sírva vártam haza minden nap. Szóval én tényleg nagyon megértelek. De tudd, nem vagy egyedül ezzel a problémával! Minden jót kivánok és nagyon sok erőt az elkövetkező hetekhez/hónapokhoz!
2012. szept. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
tudom h megérzi,de akárhogy probálok nyugodt maradni,nem megy. nem rá,hanem magamra haragszom. szopi után elalszik a vállamon büfinél,de ha lerakom egyböl bömböl.. probáltunk együtt aludni de az sem jött be. hiába dudolok neki az sem jo. másfél orát ülök az ágya mellett és simogatom mire elalszik,de rá 1,1.5 orára ébred enni. nehezen birom már.
2012. szept. 6. 14:03
 10/15 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, én tea előtt kipróbálnék valamit.

Tanuld meg hordozni a kicsit, így tudsz haladni a házimunkával, ő megnyugszik a testközelségtől, és mivel szinte folyamatosan a közeledben van, hamarabb észleled ha vmely igénye felmerül. Ez sokat segít az anyai kompetencia- érzéseden, nem mellesleg a testközelségtől benned is(és a babában is) olyan hormonok termelődnek, melyek nyugtatóan hatnak az idegrendszeredre.

"Amikor magadon hordozod a babádat, az egyúttal azt is jelenti, hogy intenzív és dinamikus kapcsolat alakul ki köztetek. Hamarabb megtanulod, és könnyebben megérted a jelzéseit, így gyorsabban és magától értetődőbben tudsz válaszolni azokra. A válaszkészség fokozódásával pedig még inkább elmélyül kettőtök között a kötődés, az anyai kompetencia érzése és a baba elégedettsége spirálszerű folyamatban egyre erősítik egymást."

idézet innen: [link]

Gyors megoldásnak pedig inkább a magnéziom tablettát/ pezsgőstablettát, illetve homeopátiás szereket javasolnám(Sedatif PC pl.), de ha gyógynövényben inkább bízol, akkor mindenképp keress fel, akár neten olyan orvost, de inkább szoptatási tanácsadót, aki ért a gyógynövényekhez.

2012. szept. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!