Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenki teljesen biztos...

Mindenki teljesen biztos anyagi körülmények közé vállalta a második babát?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy tudtatok rendesen többtízezret félrerakni havonta a születése után, és tudtok spórolni a jövőjükre...
2012. szept. 7. 13:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Én bizonytalanra egyet sem mernék vállalni, nem hogy kettőt.
2012. szept. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen így vállaltam volna, csak sajna nem sikerült teherbe esnem.
2012. szept. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

mi az hogy biztos és mi az hogy bizonytalan?

egyikünk sem keres 400E ft-ot, mindketten minimálbér környékén keresünk, sőt, ahogy megtudták, hogy várandós vagyok, nekem fel is mondtak (amire számítottunk is!). szóval kb. havi 80E ft plusz 3 hónapig 30E ft munkanélkülire vállaltunk gyereket. de meg kell jegyeznem, hogy az össz rezsink fűtéssel együtt is maximum 20E ft és a havi kötelező kiadások nem haladják meg rezsivel együtt a 40E ft.ot. kertünk van, csirkét, kacsát tartunk, így az étel sem túl nagy probléma. mert kereshetnénk mi 300E ft-ot, ha lenne egy 80E-es autó, 50E-es lakástörlesztőnk, panellakók lennénk, ahol telenként a fűtés 40E ft, plusz közösköltség, víz, gáz, villany... nem is sorolom...

szóval sztem kinek mi a biztos vagy bizonytalan.

2012. szept. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első. Jó anyagi körülmények közé bevállalsz 2 gyereket. Ez jó, és szép. Reméljük így is marad. De mi van ha kirúgnak téged is meg a férjedet is a munkahelyről? Soha nem lehet azt mondani, hogy biztos anyagi helyzetre szülsz. Biztosnak tűnőre esetleg.

Kedves kérdező. Ha annyi pénzed van, hogy mindenre futja, itt arra is gondolok, ha esetleg a gyerek megkíván egy fagyit, akkor arra is. Tudsz annyit félre tenni ha betegek akkor legyen miből gyógyszert venni. Akkor igen, bevállalnám. Ha mindez nem adott akkor nem! Nem az a lényeg hogy havonta több 10 ezret félre rakj, hanem az hogy megéljetek, véleményem szerint!

2012. szept. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazság szerint nem élünk rossz anyagi körülmények közt, de azt sem mondhatom hogy felvet a pénz. Egy kislányunk van. Mellette tudunk félrerakni havonta. Nem óriási összegeket de 20-30.000 ft-ot havonta magunknak (ebből pici nyaralás, váratlan költségek kifizetése...) plussz a kicsinek rakunk félre 10-15 ezer forintot (nekem gyes, férjem dolgozik) Ez olyan helyzet hogy most jó, és nem panaszkodhatunk, de úgy érzem hogy ha kettő lesz, akkor már nagyon határeset. Pedig nagyon vágynánk második babára. Csak két gyerkőcre többet is költ az ember havi szinten, és félre is többet kellene tenni nekik, hogy ne egy fillér nélkül vágjanak neki a nagyviágnak később. Meg hát ugye kis tudja a mai világban hogy lesz-e munka, a férjemnek is megmarad-e... Csak tűnődöm hogy másoknál hogy mehet ez.
2012. szept. 7. 14:08
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
mi sem a klasszikus biztos anyagi körülmények közé vállaltuk a babát. én külföldön dolgoztam, így itthon semmilyen gyedre nem számítottam, de végül mégis kapok egy keveset. a párom egész jól keres (bár mihez képest) - nettó 170ezer - , bár még albérletben élünk Budapesten, 30nm-en 3an. Ami a babánknak kell, meg tudjuk venni, ruhát kaptunk nagyon sokat, egészségkártyára veszünk pelenkát stb. van egy autónk, ami már nem egy mai darab, ráadásul tavaly össze is törték. idén is már ráköltöttünk kb 160 ezret kipufogó, hátsó híd egyéb dolgokra. soha nem szorultunk másra, de mindig kaptunk mamáktól pici összegeket. a babának havi 2000 forintot teszünk félre a számlájára, diákhitelt törlesztünk, tankolunk, kötelező bizt, teljesítményadó, baleseti adó, ügyvéd (most akarunk házat venni) végülis elvagyunk, minden hónapban tudunk legalább 20-30ezret félretenni. nagyon takarékosan élünk.
2012. szept. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
kedves kérdező! egyetértek veled és nagyon jó, hogy ilyen sokat szeretnél és teszel is félre a gyerkőcnek. DE! mi is egyetlen fillér nélkül vágtunk bele az életünkbe és mégis itt vagyunk. nehogy félre értsd, nagyon jó dolog a spórolás, hogy el tudjon indulni a gyerek a saját életében, de csak azért,mert nem tudsz neki havi 10-20 E ft-ot félretenni, sztem nem kell félned a 2. babától. és lehet, hogy rosszul gondolom, de plusz egy zacsi keksz, vagy plusz egy gombóc fagyi nem a világ. a ruhákat, babakocsit, kiságyat gondolom örökli az elsőtől, egy pár ruhát biztos meg tudsz neki venni!!! sztem ne agyalj rajta ennyit, mert épp ezért leszünk mi magyarok egyre kevesebben: sokat agyalunk, lehet, hogy túl sokat akarunk adni, túl sokat várunk el magunktól a kisebbségnek meg mindez eszébe sem jut! nagyim 4 lányt nevelt fel, egy keresetből éltek, de mégis mindet kiházasította. tudom, hogy a régi világ más világ... de tényleg ne állíts magatok elé akadályokat! sok sikert kívánok nektek! :)
2012. szept. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%

Kinek mi a jó anyagi körülmény...valaki írta itt, hogy albérletben laknak 3-an 30m2-en. Na nekem ez pl nem jó körülmény, de még csak nem is átlagos, hanem kifejezetten rosszul érezném magam ilyen körülmények között. Nekem alap, hogy legalább legyen 2 szoba, megőrülnék, ha nem lenne egy zug, ahova félre tudok vonulni néha. Mi is 1 szobásban laktunk az elején, 2 évig a férjemmel, de még ketten is egymás idegeire mentünk néha...arról nem is beszélve, hogy a gyereknek is kell egy kis saját kuckó, ahova elvonulhat.

Én úgy mertem gyereket vállalni, hogy lejárt a hitel a lakásomról, azt kiadtam albérletbe (+jövedelem a gyes mellé nem árt) és a férjem lakásába költöztünk, ami 2 és fél szobás.

2012. szept. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azt számold ki, hogy a esó mikor lesz iskolás. Amíg kisebbek tényleg sok mindent örökölhet és nyilvá te is beláttad utólag, hogy sok ,,vackot" feleslegesen vettél meg a lányodnak ait már másodjára nem tennél. Ha a gyes lejár és közben a lánykád iskolás lenne az picit nehezebb. ugyanis ha már nagyobbacska a fiad mikor a kislányod kezdi a sulit, akkor a gyed lejárata után vissza mész dolgozni ami plusz bevétel az iskolás időszakra. Szerintem ha megbecsülitek a nagyobbik játékait akkor tbbségüknek éppen ugyan úgy fog örülni a kisebbik is. Annyi pénzt szedjetek össze, hogy ha felnnek a gyerekeitek akár a legjobb és legdrágább iskolába is tudjanak járni. Nem kell lakást és autót venni nekik! Minek? Ha felnő még mindig élhet veled. Tanítsd szorgalomra és érje el saját maga el. A taníttatási pénz azért fontos, mert ha orvos szeretne lenni és nagyon tehetséges akkor ne az anyagiak szabjanak gátat a jövőjének. Így tudod őt a legjobban elindítani az életben. Nincs szüksége, hogy idő előtt elköltözzön tőled. Költözzön akkor, amikor dolgozni kezd és tudja magának fizetni. Ők a gyerekeink! Nem válnak idegenekké csakmert felnőnek. Az önállóságtól sokan kötnek olyan kompromisszumot amire valójában nicns is szükség(hitelek) hiszen elfelejtik hogy a szülő ház mindig nyitva áll előttük. Minden ember saját sorsának kovácsa és ez a gyerekeinkre is igaz. Hiába teszel a feneke alá bármit, ha szorgalom híján elherdálja...
2012. szept. 8. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

15:54-esnek:

igen 30 nm-en élünk, albérletben. szeptember végén költözünk családi házba, amit megveszünk ugyanúgy mint sok ezer ember - részben hitelből. nem értem, mi ezzel a gond... szükség volt itt kihúzni eddig, hogy ezt a nagy lépést megtehessük.

2012. szept. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!