Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2. baba, de mikor? Ki mikor...

2. baba, de mikor? Ki mikor vallalta a masodik babat?

Figyelt kérdés

Szeretnenk majd kistestvert a fiamnak, de nem igazan tudom mikor lenne igazan alkalmas. Ezt ugy ertem, hogy jobb ha mindket gyermekem meg pici, vagy inkabb akkor erdemesebb vallalni a masodikat ha mar az elso 4-5 eves???

Kinek milyen tapasztalata van ebben???

Ja, kisfiam most 3 honapos, szoval meg csak beszedtema ez az egesz, de szeretnem kikerni a velemenyeteket, hogy mikor a legalkalmasabb kistestvert vallalni.


2012. jún. 14. 12:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
amikor Nektek a legalkalmasabb. Ezt senki nem tudja helyettetek eldönteni. Nálunk kicsi a korkülönbség, 17 hónap, nekünk ideális, így is szerettük volna. Másnak a 4-5-6 év az ideális, ez családonként változik, temperamentum-függő, anyagiak is közbeszólhatnak, egészség, stb. Én azt éreztem, amikor a nagy 8 hónapos volt, hogy készen állok a következő babára, mondtam a páromnak, a következő hónapban pedig már tudtuk is, hogy négyen vagyunk már. Mi egy percig nem bántuk meg a döntésünk, de teljesen megértem azokat is, akik a nagyobb korkülönbségre voksolnak.
2012. jún. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezen én is nagyon sokat gondolkodtam. Először az volt a véleményem hogy két év korkülönbség az tökéletes. Aztán múltak a hónapok és belegondoltam hogy nem tudnék egy 1 éves és egy újszülött babával mit kezdeni... Aztán ugy gondoltam ha lejár a gyesem addigra kellene megszülnöm a tesót! Erről még nem vagyok lemaradva de nem igy lesz!

Bejöttek az anyagi gondok ugyhogy visszamegyek melózni legalább 1 évet. Addigra a gyerkőc lesz 4-5 éves és addigra jöhet a tesó! Ugy gondolom az ugy jó is hisz addig ovis lesz a fiam. Jó kis program lesz majd az "oviba visszük-és hozzuk báttyust" dolog! A pici napközbeni program lesz a nagy pedig pedig délutáni...!

Most igy látom jónak! Aztán ki tudja lehet ez is megváltozik és nem lesz tesó...?!


Ez amugy nagyon nézőpont kérdése...Mi anyagilag nem birnánk, kellene egy fix állás ahonnan elmernék megint menni szülni! Amig ez nincs meg addig nem lesz tesó... :(!

2012. jún. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

igen, tudom, hogy amikor nekunk a legalkalmasabb, csak gondoltam felteszem kerdeskent hogy ki mikor vallalta

anyagiak rendben vannak, egeszseg rendben, egyszoval ilyen akadalya nincs

parom szerint akar mar johetne is de en meg vacilalok, hisz meg nagyon pici a kisfiunk, de kesobbiekben majd szeretnek

koszonom a valaszod

2012. jún. 14. 12:33
 4/12 A kérdező kommentje:

egyebkent eloszor en is ugy gondoltam hogy majd 2-3 ev mulva johet a teso, de mostanaban mar azon is agyaltam hogy akar kesobb hisz ahogy a masodik valaszolo is irta, ha elobb jonne, lehet nem tudnek helyt allni ket picivel, mivel sajnos parom nagyon sokat dolgozik, segitsegem meg nincs, de mostanaban nem tudom miert de nagyon sokat agyalok ezen hogy mikor is lenne a legalkalmasabb

koszonom mindkettotok valaszat

2012. jún. 14. 12:37
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem,ez egyénfüggő,ki,mikor vállalja be.

Ti tőletek függ.Te bírnál-e vállalni kis korkülönbséget,

anyagi helyzet stb.

Egyébként,magánvéleményem az,hogy minden adott korkülönbségnek meg van a maga előnye,hátránya.

Én kicsit szerettem volna (2,5-3 év),hogy együtt nőjenek fel a gyerekek.Valamint azért is,mert nem szerettem volna visszamenni dolgozni a lányok között.

Most a kicsi fél éves,a nagy 3 éves múlt.Tök jó,így!

Majd még szeretnénk egy babát.

2012. jún. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 DarkChii válasza:
Jó pár évvel ezelőtt olvastam egy tanulmányt, miszerint a legideálisabb korkülönbség 2 gyermek között a 4 év. Ezt azzal magyarázták, hogy nagy általánosságban 3 éves korban kerül be az első gyermek oviba, és ha már eltelt egy év és megtalálta a helyét, akkor kevésbé fogja zavarni, hogy a családjában valami megváltozik. Persze gondolom ha már előtte járt bölcsibe az első gyerkőc, akkor korábban is lehet... Persze bármikor lehet, amikor a szülők úgy érzik, de azért sok mindent át kell gondolni. Köztem és a testvérem között 6 év van, amit én egy kicsit soknak érzek...
2012. jún. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok!

Én olyanokon is agyaltam hogy ha kicsi a korkülönbség, a boltba mászkálást vagy a csavargást hogy oldom meg két kicsivel? Oké testvér kocsi...És ha kicsi a bolt? Vagy buszra hogy teszem fel a testvérkocsit? Sehogy....


Mig nagyobb korkülönbséggel megtudom oldani. A nagy sétál mellettem mig a kicsit toljuk babakocsival.


Van egy ismerősöm aki a 3ikat szüli majd mikor a legnagyobb épphogy elmúlik 2 éves!!!!!!!! Hát belehuztak, ők tudják, én nem tudnám megoldani...

2012. jún. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Disi ***** válasza:
100%
Nekem most lesz egy éves a babám, én is sokat gondolkozom rajta mikor jöjjön a kistesó. De nálunk apa még bizonytalan, úgyhogy várom hogy megérjen benne is az elhatározás. Én már 32 éves vagyok, emiatt nem szeretnék 4-5 évet várni a következővel. De néha ahhogy elnézem az anyukákat a 2 éves naggyal és nagy pocival, vagy már a babakocsit tolva... hát biztos nem könnyű. Most ott tartok, hogy ha másfél éves lesz a babám akkor szeretnék nekiállni, bár nekünk az első babóra is várni kellett, ki tudja a 2. mikor jönne össze. Az állásom elég biztosnak mondható, viszont biztos hogy nem tolerálják majd mikor egyik héten mennék dolgozni aztán meg nem mert beteg a gyerkőc, ezért szeretném egyben "letudni". Úgyhogy emiatt is arra hajlok hogy nem mennék vissza dolgozni. Ez sajnos egy olyan dolog amire a külső tényezők is nagy hatással vannak.
2012. jún. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 4-5 év a terv.

Most 2 éves a lányom, és nemsokára vissza megyek dolgozni, majd dolgozok pár évet és utána meglátjuk.

Hogy miért? Mert soha nem akartam kis korkülönbséget, magam miatt. Tudom, hogy nem bírnám, hogy egyik kicsi, másik pici vagyis egyik kezem itt, másik fejem ott. :)

Nekem az lenne az ideális, ha már a kisebbik nagyobb, és jobban megért mindent.

De ez én vagyok, és tényleg mindenkinél más. Annyi tényező játszik ebben szerepet: érzelmek, anyagiak, lehetőségek, előzetes tapasztalatok (pl. saját testvérünkkel milyen a kapcsolatunk).

Bátyám 9 évvel idősebb nálam, és bár lehet sok ez a korkülönbség, de mégis sokat játszott velem, és a mai napig jó tesók vagyunk.

Másnál meg ez nem válik be. Ezt nem lehet tudni. Függ a gyerekek nevelésétől, de legfőképp a személyiségüktől, így tehát bármi lehet jó, csak a lényeg, hogy imádd a gyerkőcöket, bármikor is érkeznek. :)

2012. jún. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mi 3 évet terveztünk, de 13 hónapos volt a gyerek,mikor a kistesó becsúszott. Nem védekeztünk még és hát terhes lettem. Megtartottuk,így 22 hónap lett a különbség. Soha nem bántam meg,bár eleinte nehéz volt. Most 5 és 3 évesek,én meg 31 hetes kismama vagyok..
2012. jún. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!