Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cipőkérdés! SOS (? ) Még nem...

Cipőkérdés! SOS (? ) Még nem megy, de aktívan mászik 15 hónapos, feláll, esetleg dolgok mellett lépeget, de azért a nap nagy részében mászik. Eddig kis szandi volt a lábán, de most már az hideg. Nem tudom milyen cipőt vegyek.

Figyelt kérdés
Vegyek neki esetleg extra jó drága cipőt, mert hátha mégis elindul hamarosan, vagy vegyek egy olcsóbbat aminek lerúghatja mászás közben az orrát, és csak később amikor már ténylegesen jár, akkor vegyek "normális" cipőt? Mert azért 12 ezerért nem akarom, hogy 4 nap múlva úgy nézzen ki mint a kapcarongy.Mászáshoz inkább ne magas szárút vegyek? Puha legyen vagy kemény talpú? Teljesen csődöt mondtam...azt sem tudom merre induljak. Voltam cipőboltban, ott "természetesen" a 14 ezres cipőt ajánlotta az eladó első cipőnek, mert "első" cipő, így legyen jó. Hiába mondtam neki, hogy még nem jár, tehát tulajdonképpen egy kartonlap is lehetne a lábán, de az már hideg.
2012. szept. 8. 08:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem olcsóbbat érdemes venni, mert pikkpakk kinövi, lejárja, lerúgja, és egyszerűen ilyenkor még csak az anyukák nézik a márkát. A gyereket nem érdekli mi van ráírva :)
2012. szept. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az enyém sem megy még, feláll, bútorok mentén gyönyörűen közlekedik, de önálló járás még nincs. Konkrétan eszemben sincs egyenlőre cipőt (mármint kemény talpút) adni a lábára. Udvaron, utcán nem mászkál, csak a lakásban, így számomra a legmegfelelőbb a mezítlábas "mászkálás". Persze zokniban, harisnyában, esetleg tutyiban - de ennyi. Hadd szokja, érezze a lába a talajt! Keménytalpút majd akkor veszek, ha ténylegesen elindul.
2012. szept. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is csak mászik és dolgok mentén oldalaz, eszem ágában sincs cipőt adni rá, majd ha ténylegesen elindul. Ebben erősített meg a gyógytornász, akihez dévény terápiára járunk.
2012. szept. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
11 hónaposom is ezeket csinálja. Én vettem neki egy minőségi cipőt. Itthon nincs rajta, de ha kimegyünk a parkba, játszótérre, akkor ráadom, mert ott is szeret álldogálni. Mászni nem engedem kint.
2012. szept. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hm..oké köszi mindenkinek.

Viszont mi kertesben lakunk, a gyerek nonstop a ertben van, eddig természetesen mezitláb volt, a kertben, de most már nem lehet mezitláb, mert bizony hideg a talaj. Valaki írta, hogy nem mászkál a gyereke udvaron utcán...hát én nem tudom, hogyan tudod ezt kivitelezni, de le a kalappal, az enyém ugynis meg sem áll. Ölben nincs, ordít ha az ölembe veszem, ő menni akar, illetve mászni. Ha nem így lenne,és ő sem lenne sem az udvaron, sem az utcán a földön (mondjuk utcán az enyém sincs) akkor nem is lenne kérdés a cipőkérdés :-)

2012. szept. 8. 10:46
 6/11 sumergo ***** válasza:
Na igen, a fenti érvek mind rendben vannak, de valamit mégiscsak kell a lábára adni, ha kimegyünk, mert már jön a hűvös idő!! Kocsicipőnek nem sok értelmét látom, mert ha elindul, akkor azt eldobhatom. Szóval nekem is ez a dilemmám, valamit vennék neki, de fogalmam sincs milyet. Gondoltam sportcipőre is, láttam márkásat 5-7 ezerért. Ha mégis néha már menni óhajt, akkor talán az is jó lesz néhány lépés erejéig. Vagy nem??l
2012. szept. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Akkor nem értettem pontosan a kérdést! Bocs érte!

Egyébként könnyen megoldom: nincs udvar, az utcán meg nem teszem le a földre. Nagyon jól elvan a babakocsiban - egyenlőre... (10hós)

2012. szept. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én megvettem a kislányomnak nyár elején azt a szandát, amiben már nyugodtan mehet, bár még nem járt. De elindult pár héten belül, a szanda tökéletes volt. Elkoptatta ugyan, mert mászott is időnként odakinn a betonon, de jó volt a lábára, és minőségben is megfelelt első szandának.

Én a helyedben olyat vennék, amit vennél neki, ha már járna. 15 hónapos, lehet, hogy 1-2 héten belül elindul, aztán vehetsz megint egy olyan cipőt, ami jól tartja a lábát.

Nem fontos 10e fölött venni, 6-7 ezerért is tudsz venni normál minőségűt, de nem a kemény talpú olcsóbbat.

Másrészt próbál olyan anyagot venni, ami nem tud nagyon csúnyán kopni. De úgyis minden gyerek a cipő orrát rúgja le legelőször, több évesen is... :-)

2012. szept. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
10 hónaposan még az enyém is elvolt babakocsiban....de most már 15 hónapos :-)))
2012. szept. 8. 12:36
 10/11 A kérdező kommentje:

Végül megvettem, egy Elefanten kiscipőt, bőr, és szép barna, tépőzáras, 9 ezer volt:/ Kopik kopik, ez van. Ha esetleg mégis elindul (védőnő szerint nincs sok hozzá) akkor megfelel neki egy darabig. Ha meg nem indul el, és elkopik akkor így jártam. Veszett már több is Mohácsnál :-)

Egyébként nézegettem az olcsóbbakat, cukik voltak, nagyon helyesek, de egyik sem volt bőt, mind műanyag, és olyan vaskos, vastag cipők voltak, szóval inkább adtam 4 ezerrel többet érte.

Elég nehéz ez az átmeneti idő míg elkezd járni, de még mászik, de már mégsem. Félek, hogy mi lesz ha esik az esőőőő:-D Négykézláb? :-D Veszek egy 45-ös gumicsizmát és az egész gyereket beleteszem:.))))

NA de addigra tényleg el kell indulnia:-))

2012. szept. 8. 12:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!