Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik utaztak már 6-12 hónap...

Akik utaztak már 6-12 hónap közötti babával, válaszolnátok?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne, hogy ynem zavarta-e meg a babátok alvását az utazás? Itthon egyedül alszik a szobában 8 hónapos kisfiam, azonban az utazásunk alkalmával (5 napig) velem aludna. Ő kiságyban, én pedig mellette a nagyágyon. Érdekelne, hogy más babák hogyan viselik az idegen helyet, és azt hogyha itthon leszünk újra, ismét egyedül kell majd aludni?
2012. szept. 9. 14:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk a legelső nem itthon töltött nap volt nagyon rossz. De ezen miután túl lettünk sokkal sokkal jobb volt. Ma már egyáltalán nem zavarja ha máshol kell aludnia.

Szerintem nem lesz gond, mert kezdetben volt olyan, hogy a lányom a mamáéknál velem aludt itthon meg a saját kiságyában.

Ha betartod vele a napirendeteket, illetve amikor oda értek nem rögtön ágyba dugod akkor szerintem nem lesz gon.

2012. szept. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mi 7 hónaposan voltunk 2 éjszakát mamáéknál (előtte pár hónappal már voltunk többször).

Az volt csak a baj, hogy nagyon-nagyon nehezen tudtam elaltatni, mert ott ugye olyan sok volt neki az újdonság (a környezet), mindig csak nézelődni akart, nagyon fel volt dobódva, nem akart aludni. Szopi helyett is inkább szemlélődni szeretett volna, egy csomószor vissza kellett adnom neki a cicit :-)

Éjjel nagyon rosszul aludt, bár nem tudom, hogy ez az új hely miatt volt-e, vagy azért, mert pont azon a hétvégén jött ki a 2. foga.

2012. szept. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Lányomnál ez soha nem volt gond. Bárhol elaludt, ha a "menetrend" ugyanaz volt. Tehát a napirendet úgy ahogy próbáltam megtartani (bár előfordultak változások azért), de az soha nem zavarta, hogy máshol kell aludnia, és nem a saját szobájában. Aztán ha hazamentünk, ugyanúgy ment tovább minden mint előtte.

Szerintem legtöbbször amúgy az anyukának nehezebb, a babák jobb alkalmazkodók, mint mi. :)

2012. szept. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mi tengeren voltunk 3 honaposommal! Talan jobb volt mint itthon! A napunk kb ugyanugy zajlott csak park helyett tengerparton setaltunk! Ami kulombseg volt hogy este furdes utan meg elmentunk vacsizni, o meg aludt a babakocsiba vagy nezelodott! Neki az a fontos hogy veletek legyen!!!
2012. szept. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Három hónapossal nyaraltunk két helyen is, én vittem egy mózeskosarat és abban aludt, mert féltem, nehogy agyonnyomjuk (férjem iszonyú mélyen alszik). Mindenesetre érezhető volt, hogy a napi rutin megborulása és az idegen hely betett neki, mert nyűgösebb volt utána (habár az első nyaraláson jókat aludt), de kb. két-három nap alatt helyrejött itthon a régi helyzet.
2012. szept. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

3 hónapos babával én is nyugodtabban indulnék el, mint egy 8 hónapossal. Akkor még tényleg nagyon picik, szinte valóban csak az számít, hogy a szülők ott legyenek.

2012. szept. 10. 21:23
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is pont azt akartam írni, hogy teljesen más egy 3 hónapos meg egy 7 hónapos babával menni valahova. Mikor 3 hós volt a lányom, nem igazán izgatta, ha a nagymamáéknál kellett aludnia. Olyan volt mint akinek fel sem tűnik, nem érdekli, hogy nem otthon van.

Na bezzeg 7 hónaposan, le se lehetett "lőni", annyira felvillanyozódott, mindent nézett, fogdosott, tapizott, még szopizni is alig akart, mindig "ment" volna felfedezni, így elaltatni is kész rémálom volt.

2012. szept. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nálunk is ez a helyzet. Régen voltunk anyukáméknál, és most ismét meglátogattuk őket, de szopi helyett állandóan forgolódott, nézelődött, bevette a szájába a cicit, megszívta, mejad hátrafordult, majd megint, és így tovább, nem is tudtam megszoptatni rendesen, az isemretlen hely szemmel láthatóan zavarta. :-( sajnos
2012. szept. 12. 21:30
 9/10 anonim ***** válasza:
11 honaposommal voltunk nyaralni es semmi gond nem volt. Illetve csak annyi, hogy ejjel ketszer felsirt, mert az utazoagy kisebb volt, mint a sajat agya, igy mindig beverte magat. De nyaralas utan itthon sem volt gond a visszaallassal.
2012. szept. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. szept. 24. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!