Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi idő kell ahhoz, (hány...

Mennyi idő kell ahhoz, (hány hét/hónap) hogy valaki anorexiás legyen? Tudom hogy már van egy jó pár anorexiás kérdés, de szeretném, ha válaszolnátok! Köszi! (Nem szeretnék az lenni, csak érdekel)!

Figyelt kérdés
2010. jan. 6. 17:41
 1/8 anonim válasza:
100%
Az anorexia nem azon múlik, hogy ki mennyit fogy, mennyire vékony. Az egy testkép zavar, tehát, azon múlik, hogy reálisan látja-e magát v. nem.
2010. jan. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon hamar ha nem eszik az illető. Pár hét és puff!!
2010. jan. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

1-et értek az elsővel! láttam már én átlagos testalkatú bulimiást! nem tudom hogy csinálta...

amúgy átlagos testalkatú egyénnél 160 cm 58kg szerintem ha tényleg nem eszik, akkor 3 hét, és látszanak a bordái

vékonynál kb 2 hét

de ez attól is függ, hogy van e valaki mellette, aki beletuszkolja a kaját

2010. jan. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ez nem a súlyról szól, hanem arról, hogy nem látja valaki reálisan a saját testét. Még akkor is kövérnek érzi magát, mikor már felkelni sem bír... Az anorexia pszichés vezető tünetekkel rendelkezik. Ha valaki 45 kiló és 170 centi, de jól érzi magát, boldog, eszik-iszik, akkor nem anorexiás, csak szimplán vékony :)
2010. jan. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nehéz lenne meghatározni, mert nincs egy olyan konkrét pont, amitől valaki anorexiás lesz. Elkezd diétázni, fogyni, örül neki, még akar fogyni, de közben egyre kritikusabb lesz önmagával, nem veszi már észre változást önmagán, hiába zörögnek már lassan a csontjai is, és egyszercsak kórházba kerül anorexiával...
2010. jan. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hogyha valakinek a fejében megjelenik az anorexia xD (hogyha kövérnek látja magát a tükörben) akkor ahhoz egy hét elég. De mire ennek következményei lesznek, (azaz amikor csontsoványá lefogy) addig kell 1-2 hónap sztem
2010. jan. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha komolyan érdekel, nézz utána a DSM IV-ben vagy a BNO 10-ben. Ezek a pszichiátriai zavarok leírását tartalmazzák, és a diagnosztikai kritériumokat is. Ezek alapján adják a pszichiáterek a diagnózisokat, szóval ez a tuti :)
2010. jan. 7. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi az eddigi válaszokat :), még várnék, ha lehet :)) !
2010. jan. 7. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!