Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 22 hónap korkülönbség? Több...

22 hónap korkülönbség? Több kérdésem is lenne? Válaszolnátok sokan?

Figyelt kérdés

1.Már nagyon félek attól mi lesz ha bent leszek a kórházban jelenleg ez a legnagyobb félelmem, Ő apával lesz, nekem nagyon-nagyon fog hiányozni, és nagyon félek attól, hogy Ő hogy viseli majd, szeretném, ha bejönnének minden nap, már most mondom neki mi lesz majd és miért, de ezt Ő még nem igazán érti, vagy igen?


2.Ha hazajövünk,remélem Őt is simán meg tudom szülni, gátsebbel mikor tudom felemelni a nagyot?


3.Ha az elsővel 24 órát vajúdtam a második is ilyen sokára fog kibújni, vagy azért várható, hogy hamarabb,addig a mama lesz vele, de nyugodtabb leszek ha már apával lesz.


Tiszta hülye vagyok:)

Augusztusban szülök, de már most ezen jár az agyam.


2011. márc. 28. 10:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Nálunk 21 hónap van a lányok között. Amig a kórházban voltam, Apa és a Mama volt vele. Én nem engedtem hogy bejöjjön látogatni a nagylányom mert akkor tudtam hogy sírna. Így viszont nem sírt. Második nap már otthon is voltam. Persze egyből a nyakamba ugrott, semmi probléma nem volt. Mondjuk nekem nem volt gátsebem :)

Az elsővel én is 26 órát vajúdtam, a második 6 óra alatt kint volt. Remélem nálatok is így lesz.

Az első pár hét gázosabb amig be nem áll egy rend. Én a kaját rendeltem. Jó lesz neked hogy nyár lesz, így legalább kint tudtok lenni. Nálunk január volt, és már meg őrültem a bezártságtól.

Minden jót!

2011. márc. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

24 hónap különbség

1, én nem engedtem h bejöjjön látogatni, mert az elválás az nagyon fájó. simán megszokta hogy nem vagyok otthon

2,én a gátsebbel fölemeltem őt is,de annyira egy ekkora gyereket már nem kell emelgetni

3, erre nincs válasz :)


Ne aggódj! minden rendben lesz! :)

2011. márc. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy vagy hülye, egyszerűen ANYA vagy!

Nekem van 1 év korkülönbséges párosom, most jó néhány évvel később újra belefogtunk, és a 4. és 5. között 23 hónap lesz. A kicsi július végére várható.

1. Nálam az vált be, hogy már a kórházi napok előt el-eltűntem a közeléből valamennyi időre. Eleinte nálunk vigyáztak rá a nagyszülők, később el is vitték. Így mire kórházba kerültem, nem volt számára szokatlan. Ezt a mostani kicsimnél is elkezdtem már bevezetni. Sajnos van olyan kórház, ahová 6 év alatti gyereket nem engednek be. Érdeklődj, és ha van rá lehetőséged, keress olyat, ahol bemehet a nagy is a szobádba.

2. Nekem csak az elsőnél volt gátmetszésem, de az sem akadályozott különösebben semmiben. Nagy az esély rá, hogy a másodiknál te is el tudod kerülni.

3. A szülés hossza nem feltétlenül a szülések számától függ, de esélyes, hogy hamarabb túl leszel rajta. Légy kicsit "önző", fogadd el, hogy azokban az órákban neked nagyobb szükséged lesz a párodra, mint a babátoknak, és a mami minden tudását latba fogja vetni, hogy Ő jól érezze magát.

2011. márc. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A kórházba biztos bejöhet az elsőt is ott szültem, és többen voltak kisbabával látogatni.

Tudom , hogy jó kezekben lesz többször vigyázott már rá, de mégis, eddig tudtam mennyi ideig, most meg ugye kiszámíthatatlan.


Még egy kérdés,. hogyan viselkedett a nagy amikor hazamentetek? Félek attól is, hogy esetleg távolságtartóbb lesz.

Itt 3 napot kell bent lenni vagy 4-et. Hát más is kibírta.

Köszönöm az eddigieket várom még a többit.


Mindenkinek jó egészséget, és boldog babázást:)

2011. márc. 28. 10:52
 5/9 anonim ***** válasza:

10:45 vagyok.

Nem tudhatod előre, hogyan fog reagálni a babára. Nekem a nagyobbik párosommal hihetetlen szerencsém volt. A nagy az első pillanattól fogva imádta a húgát, el sem mozdult mellőle. Mivel még nem tudott beszélni, ült mellette és zümmögött neki. Most már nagyok, 12 és 13 évesek, de a mai napig "alázatos szolgája a húgának". Persze mindig ügyeltem arra, hogy amikor a picit gondoztam, Ő is a közelemben legyen, és hát Ő alapvetően nagyon jó természetű fiú.

Most mégsem vagyok ennyire bizakodó, mert a 20 hónapos lányom már most egy kis zsarnokgyík. Azt hiszem, Őket nehezebb lesz összeszoktatni.

2011. márc. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

23 hónap van a fiaim között.Nagyon anyás volt akkoriban a fiam(még most is).Közelünkben sajnos nincs nagyszülő,ezért a legjobb barátnőmék vigyáztak rá,amíg a kórházban voltam. 2 gyerek is van náluk,nagyon szereti őket a fiam és már előzőleg is aludt náluk,pont azért,hogy ne legyen majd feltűnő a hiányom.Mégis nagyon tartottam tőle,de hála az égnek,észre sem vette,hogy nem vagyok,nagyon jól érezte magát náluk.A kórházba én sem akartam,hogy bejöjjön,mert nem értette volna a helyzetet és tudom,hogy nagyon sírt volna.Viszont mikor kiengedtek minket a kórházból,apával ketten jöttek értünk.Ezt azért akartam,hogy mégis legyen valami elképzelése,hogy hogy is került ide ez a kis "idegen".Hát amikor megérkeztek értünk,rajtam akkor jött ki a hiánya,szinte zokogtam és öleltem egyfolytában.Én már akkor felemeltem,gátsebbel(lehet nem kellett volna).Szerencsére,annak ellenére,hogy nagyon anyás volt a fiam,örömmel fogadta az öcsit,most 7,5 hós a kicsi,de semmilyen testvérféltékenységet nem vettem észre.Persze mindig figyeltem,hogy ne szoruljon háttérbe a nagy,inkább a kicsit adtam apa kezébe,amíg a nagy engem igényelt.

Nem egyszerű a dolog,de megoldható,nyugodj meg,majd minden jól alakul!

Könnyű szülést és jó babázást!

2011. márc. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekel :) ,nálunk is 22 hónap lesz a korkülönbség, én júli 22-re vagyok kiírva!


De nekem az eszembe se jutott h a kisfiam ne jöjjön be, sőt...ki nem bírnám ha nem láthatnám. Mondjuk szerintem vele nem lesz gond, hacsak addig nem változik. Mióta terhes vagyok többet van a nagymamánál és soha nem sír, ha elmegyek. de pl számára bármilyen idegennel elmegy, ha szólnak neki, h gyere velem. ezzel nálunk nincsen probléma. a férjemben maximálisan megbízom, szerencsére sokat segít ha itthon van, főleg mióta tőlem magzatvizet vettek.


Én a szüléstől nem félek, a kisfiammal sem féltem, vele aztán császár lett a vége, mert nem akart kibújni, az eredményeink pedig már nem voltak jók.


Én inkább az első itthon töltött időktől tartok, remélem az öcskös könnyebb eset lesz,mert a kisfiammal az első pár hét hát igencsak húzós volt.


Meg mi egy szobába fogjuk őket tenni, nem tudom h hogyan fog alakulni a dolog.

2011. márc. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Gratulálok a 4 babához , és a többieknek is a csöppségekhez.

A szüléstől most sem félek, csak attól, hogy hosszú lesz.

Mi még nem tudjuk hol alszik a csöppség, de valószínű a kezdetekben még mellettünk, ahogy a nagy is, aztán ha átaludja az éjszakát mehet a tesóhoz.

Nekem nagyon jó kislányom van a kezdetektől, így nem félek az első napoktól(csak már tartanánk ott)de még a kicsi megmutathatja, milyen is a "kisördög".

Én sem bírnám ki, hogy ne lássam, így szeretném ha bejönne, de ha neki ez így nem lesz jó hát nem erőltetem, az utolsó előtti hozzászólást jól megkönnyeztem, valószínű én is zokogtam volna, és nem fogom kibírni, hogy ne kapjam fel a kis drágámat.

2011. márc. 28. 14:27
 9/9 A kérdező kommentje:
Könnyű szülést, jó egészséget és minden jót a babásoknak.
2011. márc. 28. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!