Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos babának lehet...

3 hónapos babának lehet "kekszes-almalevet" adni? Részletek lent

Figyelt kérdés
OLVASTAM A NETEN, hogy 3 hónapos kortól elvileg lehet neki 100%-os almalevet adni(gyümölcsprés segítségével kipréseli a levet az almából). Valamint, ha megszokta az almalé ízét, akkor egy fél háztartási kekszet bele lehet darálni, ami egy evésre kiváló (ha esetleg pótolni kell, mert az anyukának nincs elég teje).

2012. szept. 9. 17:05
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Erről kérdezd a védőnődet, de szerintem még korai, én úgy tudom 6 hós kortól lehet a hozzátáplálást megkezdeni, de jelzem nincs még gyermekem, nem tapasztalatból beszélek...
2012. szept. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]


Itt is 6 hónapot ír (1. voltam)

2012. szept. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. szept. 9. 17:19
 4/7 anonim ***** válasza:

Én még nem próbálnám, amikor a lányom 5 hónapos volt akkor adtam neki almalevet és olyan hascsikarása lett tőle, hogy 2 napig végig hasmenése és hasfájása volt.

Egyszóval nem minden baba pocija bírja a savas alma levét.

2012. szept. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges. Minden ajánlás azt írja, hogy fél éves korig lehetőleg csak anyatejet kapjon, ha tápszeres, akkor max egy kis forralt vizet, ha szomjas. Tea, gyümölcslé tök fölösleges. Nekem négy hónapos a babám, a védőnőm is és a szakirodalom is azt írta, hogy még víz sem kell neki, inkább szoptassam gyakrabban, ha meleg van, legfeljebb tényleg csak nagyon pici vizet szabad.


Off (bocs, ha ezen már túl vagy): Ha úgy érzed, hogy nincs elég tejed, akkor inkább kérj segítséget szakembertől, mielőtt hozzátápszereznél, mert egy idő után pont amiatt fog tovább csökkeni a tej mennyisége. Addig is próbáld ki, hogy gyakrabban szoptatod, akár óránként is, néhány nap alatt lehet, hogy újra megnő a tej mennyisége.

2012. szept. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is egyetértek az előző hozzászólókkal,ráadásul jól sem lakna vele szegény.3 hónaposnak csak anyatejet adnék,ha tényleg nem elég akkor ír az orvos tápszert.
2012. szept. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az anyatejen (és tápszeren) kívül a babáknak 6 hónapos korukig semmi mást nem szabadna kapniuk, ugyanis nem tudnak mást megemészteni! Ha az anyukának nincs elég teje, gyakrabban kell szoptatni! Ezt érdemes elolvasni: [link]
2012. szept. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!