Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A védőnő kb 3 hónapja felém...

A védőnő kb 3 hónapja felém se jön, a 15 hós oltásos papírt ideadta, de azóta se híre se hamva?

Figyelt kérdés
Keresett 1x, de nem tudtam fogadni,nem voltam otthon,azt írta sms-ben h nem fogom tudni elérni,mert le kell adnia a telefonját.Kedden meg kell kapnia a gyereknek a 18 hós oltást,de nem hozott papírt,nem hívott élünk e,nem adta meg az új számát ha vmi kérdésem van!Szerencsém h 2. gyerek,mert elsőnél honnan tudnám mikor jön a köv. oltás?!Csinálhat ilyet?????Nekem ez elég megdöbbentő.
2012. szept. 9. 22:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Fura. Lehet kirúgták, azért kellett leadnia a telefonját, az új védőnő meg még nem jutott el Hozzátok.
2012. szept. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem,időközönként le kell adják a telefont(gondolom ellenőrzik őket).Na de olyan nincs h nem jut ki.Az oltást meg kell kapnia.És ha én nem tudom mikor következik?Sőt volt h úgy jött rendszeresen h aludt a gyerek,és meg se nézte,rá se nézett,csak h nyugtázza h megvan,jól van,stb.Lehetnék pszichopata is...durva példa,de hát vagy 2 hónapig nem néz rá a gyerekre:O:O
2012. szept. 9. 23:03
 3/14 anonim ***** válasza:

nem értem miért kéne kimennie egy 15-18 hónapos babához, neked kell bevinned a 18 hós oltásra, benne van a kiskönyvben.

nálunk a fiam 6 hetes kora óta nem volt kint, most 2,5 éves. én viszem amikor kell, előtte felhívom, hogy mikor. ha elfelejtem akkor meg telefonál.

és milyen papírt akarsz kitölteni? kötelező oltás, nem kell semmit aláírni, beviszed az orvoshoz egészséges rendelésre és megkapja az oltást.

szerintem ilyenen ne háborogj, inkább örülj, hogy ilyen rendes, hogy ennyi ideig házhoz kijárt, szerintem ez baromi ritka :)

2012. szept. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Van gyerek orvosod,nem?

Első gyereknél sem a védőnő kísér oltásra,mit papírozol?Fogod ,elviszed.Pont.

2012. szept. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
49%

A gyerekorvosok nem rajonganak a telefonáló anyukákért... A védőnő azért kapja a fizetését, hogy rendelkezésre álljon.


És kell küldenie oltási értesítőt, sőt "behívót" is a státuszvizsgálatokra!

2012. szept. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 kíváncsicska ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy hogy van ennyi idősen, mert a lányom még csak 9 hós, de a 3. válaszolónak mondanám 6 hetes koráig hetente kellene jönnie 1 éves koráig havonta a védőnőnek.Oké mondjuk nagyvárosban nincs rá ideje met nagy a körzete, de akkor rendeljen be hozzá.Bocs az offért kedves kérdező.

De én is ki lennék akadva

2012. szept. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
48%

Mi köze az oltáshoz a védőnőnek?


Amikor én viszem a gyereket oltásra, a doki magától mondja, mikor van a következő oltás. Hazamegyek, beírom a naptárba és kész.


A védőnő meg rám szokott telefonálni, hogy viszem/vittem-e oltásra.


Nálatok nem az orvos adja be az oltást?


Egy ekkora gyereknél már nem rohangálnak a védőnők lakásra. Ha problémád van, felhívod, segít. Biztos van 100 újszülöttje és pici babái, azokkal kell foglalkoznia. Meg a problémás esetekkel.

2012. szept. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
37%
Szia! Nekünk 6 hetes koráig hetente aztán 6 hós koráig havonta járt. AZtán mondta hogy szabin lesz. Mikor jött aludt a pici ő sem nézett rá, mert féltünk hogy fel fog kelni. telefonon felhívott 1 éves koráig havonta. kérdezte szeretném-e ha jönne és én mondtam, hogy nincs kifejezetten oka rá. Nekünk ismerős a gyerekorvos és mindig megdícséri milyen kis energikus, nincs vele probléma. A kórházba alapítványi szobában voltam és magam mellé kértem a kicsit. Este 8-kor amikor apa hazament reggel 8-ig a picurral kettesben voltunk és másnap reggel hangosan dícsérgettek minket a folyosón, hogy az egyedüli voltam akinél sírés nélkül problémamentes volt az éjszaka és nem ,,adtam vissza" a picurt. Persze igazából én nem aludtam mert gyönyörködtem benne, de tényleg nem volt problémánk, aludtam amikor a párom figyelte délután helyettem. Szóval én mindig úgy gondoltam hogy anyukaként nekem kell a legjobban tudnom mindent és minden irományon átrágtam magamat az oltásokkal együtt. Én már előre kérdezem a gyerekorvosunkat, hogy következő alkalommal mikor jöjjünk és én emlegetem a szurit, hogy igaz hozhatom rá...szerintem, ha beírod a google-be hogy kötelező oltások akkor leírhatod őket. Engem nem hív a védőnő ilyenért és reggelente se hogy adjak enni a gyerekemnek...
2012. szept. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Miért kéne jönnie. Az oltást a doki elmondja mikor kell a következő, semmi köze a védőnőhöz.
2012. szept. 10. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Igazad van, kéne jönnie vagy legalább szólnia, de én a helyedben örülnék, hogy nem zaklat. A mi jó módú környéken lakunk, ezért feltételezik, hogy mindenkinek van felesleges pénze amit az orvos/védőnő zsebébe tömköd, így a védőnő ha kellett ha nem jött, persze a legjobb időpontokban, mikor épp aludtam volna, vagy a kicsi aludt vagy éppen indultunk el otthonról, de nem zavartatta magát, mindig várta a honoráriumot, nem adtam, de ebből se esett le neki, hogy nem kívánatos személy. Na de az oltásokhoz visszatérve, amikor megszületett a babám adott egy fénymásolt papírt melyik oltás mikor van, azt nézem és viszem be amikor esedékes, ha státusz vizsgálatokhoz én mértem le a gyereket, beírtam a könyvébe, amikor mentünk a tanácsadóba nagy örömmel fogadta hogy lemértem és átmásolta magának a saját mappájába a gyerek adatait. Első baba, most várom a másodikat szerencsére most nem zaklat, biztos oda megy ahol kap, kávét, sütit, bonbont, pénzt. Szerintem van fizetése (nem sok, de én is közalkalmazottit kaptam anno) azért dolgozik el kellene látnia a feladatit, amibe a kapcsolattartás a kisgyermekes szülővel, tájékoztatás pl a védőoltásokról is bele tartozik, nem pedig az indokolatlan családlátogatások pletyka begyűjtése és tovább adása céljából és hátha még csurran cseppen ez az a kedvességégért.
2012. szept. 10. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!