Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyám nagyon harsányan nevet...

Anyám nagyon harsányan nevet és ez tetszik egy évesemnek, enegm meg idegesít?

Figyelt kérdés
HOgy magyarázzam el, hogy nem kell a gyerek minden mozdulatán hangosan "röhögni". Ok, hogy ez a kicsinek tetszik, de majd azt hiszi, hogy minden mulatságos amit cisnál, legyen az tüsszentés, köhögés, botlás, pukizás, büfizés, mászás, lépés, sírás.
2012. szept. 10. 14:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám meg egyfolytában tömi a lányomat.

De őszintén? Még nem akadtam ki rajta, mert örülök, hogy itt van anyukám, aki megélhette unokája születését, a lányom megismerheti őt.

S igen, biztos el fogja kényeztetni, és biztosan tudni fogja a gyerek, hogy mamánál aztán bármit ehet, pl. csipszet kólával. De közben épp elég okos hozzá egy gyerek, hogy tudja nagyinál sok mindent lehet, amit anyunál nem. Azt hiszem én is így nőttem fel, és tök boldog gyerekkorom volt. :)

Nem kell ám mindenen felkapni a vizet. A gyereked élvezi nagyi nevetését. Akkora baj ez? Szerinted nem lesz képes arra, hogy elkülönítse, hogy mi a mulatságos tényleg és mi nem? Akár hiszed, akár nem elég okos ehhez egy baba, egy gyerek, és tudni fogja nagyival mit lehet hülyéskedni, és mit nem lehet anyuval megcsinálni vagy másokkal.


Amúgy meg a kedves szó sokat ér. Mondd el anyukádnak, hogy ne legyen ilyen harsány. Szépen és kedvesen, közben meg megdicsérve és kiemelve egy más - számodra jó - tulajdonságát.

2012. szept. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia!Hát mindenképpen üljetek le beszélgetni egymással, és finoman kérd meg, hogy ne reagáljon mindenre, amit a gyerek produkál, mert a későbbiek folyamán ez rossz lehet. Mi is így jártunk, az oviban is várja állandóan másnak a reakcióját. Az enyém már idősebb, ezért ha társaságban vagyunk, néha kínos tud lenni.
2012. szept. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Pedig kedves első az nagyon idegesítő, hogy mindenen nevet, még akkor is ha nem kellene, társaságban meg pláne ugy csinál, mintha csak neki lenne unokája, villog vele, stb, ez illetlen, hisz más is épp annyira szereti az unokáját, amint meglát vele, egyből az ölébe veszi más már magyaráz is és nagyokat nevet mindene, szerintem ez illetlen mással szemben és hosszútávon a gyereknek sem tesz jót, mert azt érezteti vele, hogy mindig boldog és ennek hangot is kell adni, majd később meg az lesz, hogy anya boldogtalan, mert nem nevet állandóan.
2012. szept. 10. 14:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Oké, idegesít.

Hát beszélj vele! Szerinted innen ezt mi megoldjuk helyetted?

Ha nekem nem tetszik valami, akkor azt közlöm. Általában szépen és finoman. Ha ez nem megy, hát erélyesen.


S tényleg azt hiszed emiatt boldogtalannak fog gondolni a gyereked? Mert akkor mindenkit annak fog gondolni, hiszen nem gyakori, hogy egy ember állandóan kacarászik. Anyukád ilyen, a babád is így fogja megismerni, és látni fogja más meg nem ilyen. Tudni fog különbséget tenni.


Ha meg illetlennek érzed és zavar, akkor vagy beszélj vele, vagy kerüld el anyádat. Bár azt később megbánnád.

2012. szept. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Én megértelek téged hogy ez zavar..és iszonyúan irigyellek hogy ez a legnagyobb problémád Anyukáddal kapcsolatban..de a ha hiszed,ha nem a világ összes pénzét oda adnám azért ha Anyukámat hallanám neveti azon ahogy az unokjában csodálkozik...

De sajnos ezt mi már nem élhtjük meg,mert 24hetes terhes voltam mikor végső elkeseredésében öngyilkos lett...

Élvezd addig Anyukád társaságát ameddig csak tudod..nekünk sem volt álom szerű anya lánya kapcsolatunk,de ma már mindent másképpen tennék,és minden nap felhivnám csak hogy elmondhassam hogy SZERETLEK!!

2012. szept. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!