Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beltérre játszóház? Mikortól...

Beltérre játszóház? Mikortól érdekli? Játékkonyha?

Figyelt kérdés

Kislányom szobáját olyan üresnek találom. Még csak 1 éves de a korának való összes késégfejlesztő játékot már megvettük (tanulóaszta, tanulószék, ugráló zebra, 5 járássegítője mind más-más funkcióval, nagy legós asztalka, 4 különböző funkciójú bébitaxi, ugráló babykomp..... lehetetlenség lenne felsorolni ezek azok amik egy pici helyet is foglalnak , szóval felesleges ilyeneket ajánlotok. Van egy nagy gardrób szekrénye, kiságya de nem is abban a szobában alszik és egy asztal, polc. Még is olyan nagy a szoba, hogy nagyon üresnek érzem. Smoby játékkonyhát és játszóházat néztem ki amivel kicsit játszóház szerűbb stílusa lehetne a szobának ami funkcióját tekintve passzolna. De szerintetek nagyon sokára fogja érdekelni? Ha évek akkor nyilván lesz a most kinézetteknél akkor majd nekem is jobban tetsző. De ha 1 éven belül már tetszene neki a kuckó és a játékkonyha(alacsony nagyon) akkor látnék benne értelmet.


A színe fontos és a konyhák közül csak ez a rózsaszín tetszik.

ez tetszene:

[link]


Ez egyszerűbb, de megy a konyhához:

[link]


Ez jobban tetszik:

[link]


Kültérre egy kastély alakút szeretnék de csak jövőre, mert most meg fogja enni a hideg.

[link]

Jövőre 2 évesen már érdekelné? Sajnos a környezetemben nincs kisgyerek és nem tudom mivel mikortól fog tudni valóban játszani. Sokszor a termék ajánlása csalóka ezt már tapasztaltam. Személyes tapasztalatok?


2012. szept. 11. 14:19
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

szerintem remek úton haladsz afelé, hogy a gyerekedet majd semmi játék ne kösse le.

ráadásul 1 évesen kap egy 300E Ft-os szobát akkor 2-3 éves korára simán meg is unja, mikor is már lehet érdekelné.

5 járássegítő, 4 bébitaxi? most őszintén, mi értelem ennek? nem lehetne hasznosabban elkölteni a pénzt? :S

inkább vegyél neki 1-2 babát meg építőkockát és bízd a fantáziájára!

2012. szept. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%

Babakonyhát még ha nem is élvezni most rögtön (minden gyerek más), szép lassan biztos, hogy szívesen eljátszogat vele, főleg, hogy lány. Én is akartam venni a fiamnak babakonyhát vagy barkácsműhelyet, de pont azért nem vettem 1 év körül, mert úgy láttam, hogy még nem kötné le igazán. Ebben a korban a fiamat csak az érdekelte, ami nem játék:) Amúgy neki is rengeteg játéka van, tele a szoba, és most másfél évesen tartunk ott, hogy leköti valamennyire, bár még mindig a tiltott dolgok érdeklik, ajtónyitás, tv-kapcsolgatás, ablakra fölmászás, stb. Bár a szoba így is tele (szintén megvettem mindent, így utólag, sajnos), de szeretném földobni valamivel, szerintem rajz asztalkát fogok venni, lehet kapni szintén hasonlóakat: [link] De egy évesen tuti, hogy nem fog rajzolni:))

Kis házikó, kastély az 1 éves babát szerintem biztos, nem érdekli még, nekünk ilyenünk van: [link] , de másfél évesen még mindig csak max. 5 percet tölt ott, pedig van ott kis konyhája is.

Ilyen korban szerintem jobban leköti őket a rohangálás és a világ felfedezése:)

2012. szept. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Miért van ennyi járássegítője és baby taxija? Ezt én nem értem. Ez a sok játék leköti a kislányodat? Nekem is pont 1 éves a kislányom, de én azt vettem észre, ha sok játék van körülötte nem akar játszani egyikkel sem. Mi egyébként kb. 2 hete vettünk neki pvc anyagból babasátrat. Először nagyon félt egyedül bemenni, most is csak úgy mászik be, ha ott ülök előtte. Neki jelenleg a mindene a homokozás és szerintem ez így van rendjén.
2012. szept. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kislányom másfél éves volt, amikor megkapta első főzős szettjét. Babakonyhája mondjuk nincsen, de edénykéi gyümölcsei, egyéb konyhai dolgai igen, meg szétszerelhetős etetőszéke, aminek az asztal részét használja tűzhelynek, mosogatónak, vágófelületnek.Elég egy megfelelő méretű asztalka. Őt ez a pakolás dolog leköti. Kavargat-keverget. Hát minálunk hely szűke miatt nem vehetek babkonyhát, meg sátrat, meg amúgy sem vennék szerintem. Olyan sokáig nem érdekli, mint amilyen drága, és amilyen izléstelenül műanyag. (Nekem a fa cuccok jobban tetszenek) Járássegítő meg amíg nem járt nem kötötte le, most már vígan fut, most sem. Inkább épít pakol, ha szeletelek, akkor ő is, de ezeket szereti ott csinálni és akkor mikor én, ha hagymát pucolok, ő is, stb... nem tudom elképzelni, hogy el lenne egyedül egy szobába, miközben én kint főzök.
2012. szept. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha ennyire ki akarod tölteni a teret, fess a falra. Szerintem nagyon csúnyák ezek a műanyag vackok. Ne arra gondolj, hogy örök gyerek lesz.
2012. szept. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ha kommentet írsz, tartsd be a következőket:

Ne OFFolj! Azaz ne kezdj új téma boncolgatásába, új, a kiírttól teljesen eltérő kérdések feltételébe!

Ne menj bele felesleges vitákba! Ha valaki kötözködik, hagyd figyelmen kívül, illetve válaszd a lefele mutató kezet az értékeléshez! A kötözködő embereket ez jobban bosszantja, mint ha válaszolsz nekik! Ha valaki nyomdafestéket nem tűrő hangnemben válaszolt neked, akkor inkább jelentsd az info(kukac)gyakorikerdesek.hu-n, mint hogy magad próbálod megoldani a helyzetet, és magad is minősíthetetlen hangnemben kezdesz társalogni!

Fenntartjuk a jogot, hogy kommentedet (ha nem tartod be a fenti szabályokat), további különösebb indoklás nélkül töröljük.

2012. szept. 11. 15:56
 7/9 A kérdező kommentje:

Már van faltetoválás az egyik falon de a tér a sok. Nekem egyszerre egy játékkal játszik de nincs olyan amit ne szeretne csak olyan amit jobban. A bébitaxiknak mint írtam mind más külön funcióik is vannak. (egyik ugrál, másik zenél közben, a harmadikon bele tudsz pakolni és ezt ki is visszük, a negyedik pedig kockafaló víziló a neve ha rátolod a kockákra akkor felszedi a belsejére. Nehéz elmagyarázni a lényeg, hogy teljesen más mindegyikkel a játék és a napunktól függ melyiket vesszük elő de mi ha itthon vagyunk mindig vele játszunk a szobájában. nagyon imád össze-vissza pakolgatni és és mindent amit megtalál azzal sokáig játszik is. Nálunk nem érdekli sem a távirányító sem a telefon se semmi ilyen dolog. Nem tudom, pedig gyerek:D 1 éves létére felveszi a babanapszemüveget és mutatja huncutul, hogy dicsérjem mert milyen szép:D És bizony nem veszi le. Ő az a tipikus sablon baba akinek a haját bárhogyan fodrászolhatom, bárhogyan öltöztethetem mert szereti. Soha semmit nem erőltetek rá. Nagyon sok mindennél észreveszem, hogy minket szeretne utánozni. Táblája van de nem érdekli csak a rajta levő mágnesek. Még ehhez kicsi. Rajzolni nem rajzol egyáltalán. Viszont minden amit pakolhat, nyomkodhat, zenéltethet vagy beszéltethet vagy tologathat vagy mehet vele azt imádja... A járássegítők közül az 1ik pl babakocsi is a babáknak... Minden játéka különböző.Viszont hasznos hogy a járássegítők mindig különböző játékként van jelen és tudta nélkül hazsnélja annak miközben mást játszik vele. Nyilván akik nem ismerik ezeket a játékokat és eljátszik a gyerekük egy doboz fakockával az nem járatos a témában. Viszont nem is tőle kérdeztem.

Egyébként ha már itt járunk kedves első válaszoló! Nem értek veled egyet. Így csak azt érem el, hogy majd ha osztálytársa lesz a te gyereked az enyémnek, akkor valószínűleg sokat lesz nálunk a tiéd, hogy játszhasson az enyém játékaival...

Én nem pénzt költeni akarok, te jó ég! Hanem a kislányom szobáját átalakítani. nyilván nem 10 évig lesz ugyan ilyen:D:D:D nekem ezek a játékok tetszenek a fa komolyabb bútorok azok nem játszós szobába illenek számomra. Arról nem is beszélve hogy biztonságosabbnak tartom amíg ilyen pici...

2012. szept. 11. 16:14
 8/9 anonim ***** válasza:
56%
Úristen..... Na hát a te gyerekeddel is meg lesznek áldva az oviba...elég lesz neki újat mutatni...
2012. szept. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok.

nem, nem lesznek osztálytársak az biztos, enyém 3 éves :D

veheted sértésnek amit írtam, igazából nem érdekel :)

viszont sok szülő hisz azt sajnos, hogy minden sz@rt meg kell venni a gyerekeknek, így a fantáziájukat rombolják, mert a kész játékok között már nincs értelme a szerepjátékok kitalálására, pedig nagyon fontos!

igen, enyém 1 óráig eljátszik egy doboz fa kockával, épít belőle garázst, várost, kórházat, autómosót, fagyizót, és még sorolhatnám :)

persze neki is van rengeteg drága játéka, playmobil szettjei, legoja, régen is megvettem a taxit meg a járássegítőt, meg amik manapság "nélkülözhetetlenné váltak".

de pl. konyhát nem vettünk, mi csináltuk magunk a gyerekkel, remek játék volt már a készítése is, és sok ilyen van. tényleg nagyon fontos, hogy használnia kelljen a fantáziáját, de 2-3 éves korában majd látni fogod, hogy mi a különbség aközött, hogy pár játékkal otthagyod míg főzöl vagy berakod egy játszószobába ahol nem kell köré képzelnie semmit, adott a játék...


na mindegy, a kérdésre válaszolva, igen, 2 évesen már érdekelheti a konyha, a ház majd akkor ha komolyabb szerepjátékokat fog tudni játszani, olyan 3-4 éves kora körül

2012. szept. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!