Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek a bölcsis játszóhá...

Szerintetek a bölcsis játszóház jó dolog?

Figyelt kérdés
15 hónapos a kisfiam. Nagyon anyás, és kicsit tart a korabeliektől. Most hetente párszor járunk játszóházba. De így belegondolva, lehet elrontom, mert a játszóház a bölcsiben van, ahová majd járni fog májustól és mi van ha megszokja hogy én ott voltam idáig. Szerintetek? Ártok vele, vagy jót teszek. Mikortól mernétek kisebb időkre otthagyni (fél órára gondolok). Ráér jövőre is nem?
2012. aug. 31. 14:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem jó dolog, igen.

Én is kb. 14-15 hós koruk óta hordom a fiaimat játszóházakba, de nem mindig ugyanoda, szeretem a változatosságot. Hadd lássanak mindenféle helyet, többféle közösséget.

A ti esetetek más, mert eleve be lesz adva bölcsibe a pici, nálunk meg nem. Szerintem beszoktatásnak is felfogható, hogy már most oda hordod. A gondozókkal kéne megbeszélni, mikortól vagy milyen formában javasolják, hogy néha otthagyd. Fél órát biztosan ki fog bírni, aztán majd szépen belerázódtok.

2012. szept. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Otthagyás: Mi templomba járunk, addig van gyerekmegőrzés, 14-15 hós volt a gyerekünk, amikor elkezdtük vinni. Én féltettem otthagyni első alkalommal, de apja erősködött, hogy majd ő intézi - hát erre máris otthagyta. És nem sírt, jól érezte magát. Azóta már majdnem egy éve jár hetente 1-másfél órát, várja és szereti a gyerektársaságot, nincs gond az elköszönéssel.


Bölcsis gyerekmegőrzőbe is akartuk anno vinni (amikor rossz volt huzamosan az idő), de ott azt tanácsolta a gondozónő, hogyha később oda fog járni bölcsibe (oda fog pár nap múlva), akkor inkább ne, mert később nem érti, miért nem lehet átmenni. Végül más miatt sem vittük, így tapasztalatom nincs - biztos azért gyerekfüggő meg megszokja amúgy is.

2012. szept. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan. Jövő májusban már szépen el lehet neki magyarázni hogy egész nap ottmarad játszani. Én is így tennék, csak sajna megszünt a bölcsi játszóház része mert nem volt rá igény.
2012. szept. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!