Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babaúszás, baba angol és...

Babaúszás, baba angol és társai csak felesleges pénzkidobás?

Figyelt kérdés
lányomat 3 éves koráig hordtam babaúszásra,már megbántam,hagytam,hogy rabja legyek ennek a hóbortnak.most 4 évesen kezdte a gyerek úszást,ott már azért tanulnak valamit,de víziszonya van,edző szerint babaúszás miatt,mert akik ilyenekre jártak,azt tapssztalta,h nehezebben megy nekik a tanulás
2012. szept. 12. 13:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy felesleges-e de szerintem rossz kategóriába illesztetted a kérdésedet.
2012. szept. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
jaj ne haragudjatok,de tényleg rossz helyen van.bár nem tudom,hova illene be
2012. szept. 12. 13:55
 3/8 anonim ***** válasza:
Már átrakták a helyére. :) Én is csak azért szóltam, hogy rossz helyen van, mert a családi kapcsolatokat nem biztos, hogy "csak" anyukák látogatják. :) A gyereknevelés kategóriában pedig valószínű több olyan választ fogsz kapni amit tapasztalatból írnak.
2012. szept. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
reménykedem,hogy kapok válaszokat,és nem csak támadni fognak,mert ilyen távlatból már divathóbortnak nevezem a babaúszást
2012. szept. 12. 14:02
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem a baba angol illetve a babának tanított más nyelvek csak felesleges pénzkidobások. Ha van egy kis jártasságod az adott nyelvben te is könnyedén taníthatod a babád, nem kell erőltetni, felesleges a babákat ide oda cipelni, igazából ebben a korban még nagyon az alapokat tudják elsajátítani! Rengeteg mondóka, vers, dal van fent a neten, vagy nézhet gyerekeknek való angol meséket.

A plusz foglalkozások általában sokba kerülnek és nem mindig a babák érdekeit nézik, marketing és a pénz világában élünk, habár a legtöbb anyuka a legjobbat akarja a csemetéjének, sajnos nem mindig lehet kiszűrni, hogy mi a hasznos és esetleg mi okozhat kárt a babának.

2012. szept. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség.

Én nagyon hasznosnak találom a babám imádja a vizet és sokkal ügyesebben mozog szárazon is mint a legtöbb hasonló korú gyerek.

Bár mi szuper helyre járunk ,ahol mondókázás és profi program van, ehhez elég sokat utazunk mert ami itt van babaúszás az valóban csak árt ... és piszok drága

lehet a módszer hiányával volt a baj ...

2012. szept. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
a 3.válaszolónak adok igazat,az egész csak marketing,kicseszés,mondókázni lehet otthon is az unokatesókkal,ingyen van,ennyi idősen gyereket többet nem vinnék semmilyen foglalkozásra,ráér arra ovis korában
2012. szept. 12. 14:12
 8/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy a gyerek miatt, vagy magad miatt járatod. :) Mi is jártunk babaúszásra, a fiunk kb. 1 éves koráig. Eleinte nagyon élvezte, de volt, hogy nem volt kedve. Mi sosem ragaszkodtunk mereven a "követelményhez", az oktató elmondta mit csináljunk, ha volt hozzá kedve a babánknak, tetszett neki csináltuk, ha nem, akkor nem erőltettük, csak pancsoltunk. Nem az volt a cél, hogy profi úszó legyen, hanem a közös időtöltés, a szórakozás. Volt olyan, hogy 1 óra hosszat elvigyorgott, mindent csinált, de volt, hogy 20 perc után hazajöttünk, mert láttuk rajta, hogy nem igazán élvezi a dolgot. Ehhez képest neki is víziszonya van, illetve nem is víziszony, mert pancsolni szeret, csak az arcát ne érje víz... :) Ha a szemébe megy csak úgy visít!!! Most lett 4 éves, még tavasszal nagy ámulattal bámulta az uszodában a nagyobbakat (nem messze van tőlünk) és azt mondta, ő is szeretne úszni járni. Tehát mi úgy vagyunk vele, hogyha majd ő szeretne menni, akkor beíratjuk. Ha origamizni akar, akkor oda. Ha csak egy hétig csinálja, akkor addig. Szerintem a lényeg, hogy ő jól érezze magát. Én is egy csomó dolgot kipróbáltam gyerekkoromban és mikor meguntam, anyukám sosem szidott le emiatt. Amíg sikerélménye van a gyereknek, örömmel jár, addig nincs gond. Szerintem abból lehet probléma, ha esetleg te erőlteted, vagy azt "érzékeli" a viselkedésedből, hogy neki muszáj csinálnia, hogy neked megfeleljen. Szóval csak lazán! :)
2012. szept. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!