Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5,5 honapos kisfiam par hete...

5,5 honapos kisfiam par hete allando jelleggel fel-fel sir, na de mitol? Mar nagyon tanacstalan vagyok, akinek volt hasonlo kerem irjon

Figyelt kérdés

Este 8es negyed 9 korul van furdes, igenyli is, hisz mar fe8-tol nem lehet vele birni, varja a furdest. Fel 9-kor vacsi es szepen elalszik.

Utana viszont orankent, de van hogy 10 percenkent felsir. Nem ebred fel, csak felsir. Bemegyek megsimogatom a hatat es csondbe is marad. Ezt van hogy ejfelig is csinalja. Na de miert??? Mi baj lehet???

Tapszeres, de hala az egnek soha nem volt hasfajos, szeklettel sincs gondunk. Kiegyensulyozott boldog baba. Na de akkor miert van ez estenkent?????


2012. szept. 1. 20:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálunk a fiam is fel-fel sírt, de ennyire gyakran azért nem.

Neki a fogzás miatt volt, ekkor jött ki neki az alsó 2 fogacskája. Szerintem nálatok is ez lehet. A fog növekszik, feszít, az inye lüktetget, s ezt leginkább éjszaka érzi meg. Próbáld ki, hogy bekened neki Dentinox-szal, az picit zsibbasztja, hűsíti az inyét. Ha áttöri a fog az inyt, abba maradnak majd ezek a felsírogatások is. Nálunk, azon a 2 éjszakán, amikor kezdett áttörni a fog, nemcsak felsírásocska volt, hanem komolyabb sírás, amikor fel is kellett venni és nyugtatni, illetve volt, hogy adtunk neki Algoflex baby-t is. Számíts te is ilyesmire..

De nyugi, elmúlik, s nem tart örökké. :)

2012. szept. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Valami olyan inger éri amit akkor alvás közben dolgoz fel. Mert, ha nem szomjas nincs ébren akkor biztos, hogy álmodik. Gondold végig, hogy mi változott mióta ez az állapot van. Tévé, zene, mese, új társaság, új szoba vagy bármi. És ha már fél8 körül nem bírsz vele, akkor szerintem ne húzd az alvást. Akkor mennjen akkor fürdeni és aludni. Az én kisfiam, 20 hónapos koráig este fél7 és fél8 között már aludt. Bármit akartunk egyszerűen nem bírta. Sokan mondták, húzzuk a fektetést mert akkor mi is mehetünk valahova, de utána mindig kínlódtunk az alvással mi is. Így is reggelig aludt, meg akkor is ha későn feküdt. Én azt mondtam, hogy inkább aludja ki magát akkor. Remélem segítettem a gondolkodásodban.
2012. szept. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszod. En is gondoltam mar a fogacskara, de napkozben is van hogy nyugos, eszik, rag mindent, omlik a nyala, de talan nem veheto eszre rajta hogy a fog bantana. De ejszaka lehet hogy jobban megerzi. Kiprobalom ezt a kremet hatha segit majd valamit.

Koszonom a tippet.

2012. szept. 1. 21:45
 4/6 A kérdező kommentje:

2. valaszolonak- koszonom a tippet, bar sajnos azt amit irtal mar probaltam. Volt hogy fel8 korul nyugos volt, megfurdettem es el is aludt, de a megszokott fel9-kor felebredt, ehes volt, pedig furdes utan evett. Na olyankor nagyon nyugos volt, soka aludt vissza, plusz hajnali 3kor mar fent volt. Ez a fel 9 nala a megszokott ido.

Napkozben minden ugyanugy zajlik mint eddig. Egesz nap jatszunk, nevet, sikitozik, jol elvan. Szerencses vagyok, mert nem siros baba, igy ritkan sir. Mar az elso naptol a sajat szobajaban alszik, eddig ezzel sem volt gond.

Mar mindent vegig gondoltam. :(

2012. szept. 1. 21:50
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is a fogacskák okoztak ilyet mind2 babámnál. Utánba mélyebben alszik, és már nem ébreszti fel olyan könnyen a fogzás. Tudom, nem ébredés, de azért egy picit mégis...

Kitartás!

Alvásmélyítésre nekünk használt fogzás alatt a lefekvés előtt fél órával beadott chamomilla vulgaris homeos golyócska, 5 db, vízben feloldva, kiskanállal beadva.

2012. szept. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hat ugy nez ki akkor a fogacska lesz a gond. :( Remelem gyorsan kibujik majd, egy ideje mar kinlodik igy szegenykem. Koszonom a valaszokat, es a segitseget.
2012. szept. 1. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!