Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen hordozóba érdemes...

Milyen hordozóba érdemes tenni 6 hetes babámat?

Figyelt kérdés

Csak a kendő a megoldás ekkora korba?Nálunk nincs tanfolyam a közelbe és a pici és 3 éves tesója mellől már nem is tudok elmenni.A mai-tei tetszik,de azt még nem használhatjuk ugye?

Nem tudom pontosan milyen megoldások lennének,erre keresem a választ.Jó lenne minél hosszabb távon gondolkodni,hogy ne kelljen több félét venni.



2012. szept. 13. 10:16
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen pici babát nem szabad semmilyen kendőbe tenni. Arra ott a babakocsi, és az hosszú távra is jó. Vagy esetleg a mózeskosár.
2012. szept. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mei tai-t használtam, de csak a 3. hónaptól, azelőtt babakocsit.
2012. szept. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

A kendő az első naptól jó, nyugodtan tedd bele, feltételezem, hogy az első válaszoló nem olvasott utána, és nincs hordozási tapasztalata sem. Youtube-on van egy rakás szuper videó, ha gondolod, linkelek Neked. Használtat ajánlok neked mint kezdőnek, az már be van "törve" és olcsóbb is.


Továbbá, ha jobban el vagy eresztve anyagilag, vagy találsz egyet használtan, érdemes egy Manducát beszerezni. Abban van újszülött betét is, szépen megtartja oldalról is a babucit, ellentétben a mei-tai-jal. Azt én is csak 3 hónapos kora után használtam.

2012. szept. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Szia! Én személy szerint ilyn picurnak a rugalmas kendőt ajánlanám... Ezt könnyebb megkötni mint a szövöttet és utána vehetsz akár MT-t,akár Manducát.Mi a rugalmas kendőt 1 évig használtuk.8-9 kilóig jó. Mondjuk ő kis picur...
2012. szept. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a babám öt hetes kora óta Nandu kendőt használok. Most 4hónapos 7kg. Főképp előre kötöttem eddig, meg csípőre, de a hátamon is volt már.

A kendő mellé küldtek egy útmutató füzetet a megkötéshez, én abból tanultam meg. És plüss macival gyakoroltam be egy-egy kötési pozíciót, utána próbáltam csak a babával.

Nekem nem volt bonyolult így megtanulni. És megkötni sem nehéz.

Ez szerintem a legolcsóbb kendő (bár mi ajándékba kaptuk, de nem használtan), de nem amiatt akartam ilyet, hanem mert egy ismerősnél láttam, hogy ezt használja, és neki bevált. És ezt lehet a legtovább és legsokoldalúbban kihasználni.

Szívesen kipróbálnék más kendőket is, de mivel ezzel nagyon jól boldogulok, lehet sose fogok mást használni.


Remélem használt valamit.

2012. szept. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem egész napos hordozásra, csak a sétához akarsz hordozót használni, akkor én a kengurut ajánlom. Van olyan, amit már lehet újszülött kortól is használni, nézz körül a bababoltokban, vagy a neten.

Én újszülött kora óta kenguruban sétáltatom a kisfiam, most 6 és fél hónapos, ilyenkor már lehet kifele fordítva hordozni, így tud nézelődni, nagyon élvezi. Úgy látom, hogy még sokáig jó lesz neki, mire kinövi már lassan jöhet a saját lábán.

Nem kell hozzá tanfolyam, egyszerű használni és biztonságos.

Én is hallottam a kenguru állítólagos káros hatásairól, de több orvost is megkérdeztem erről, mindegyikük azt mondta, hogy nem okozhat gondot egy egészséges babánál a kenguruzás a séták idejére, csak ne ebben legyen egész nap a baba.

2012. szept. 14. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
Hármas vagyok. A kenguru pediglen nem jó, sem a testének (gerinc természetellenes egyenes, vagy ha kifele néz a baba, akkor homorú tartásban, csípője nem széles terpeszben van, hanem csak úgy lóg a gyerek a szeméremcsontján, még csak nem is a popsiján van a testsúlya...), sem a lelkének (kifelé hordozáskor nem tud elfordulni az ingerek elől, kvázi egyedül van, nem tud anyához bújni). Arról nem is beszélve, hogy a hordozó személynek sem kényelmes. Mivel az ergonomikus hordozóknál (kendő, manduca, bondolino, nagyobb babánál mei-tai) ezek a hátrányok nincsenek, nem is értem, miért választják még sokan a kengurut...
2012. szept. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Jaj, ne kezdjük már ezt a kenguru szar dolgot. Olyan unalmas már. Abban ordozod, ami neked kényelmes, semmi baja nem lesz, sak a amúgy is lenne.


Egyes betűim nem működnek, bosi.

2012. szept. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
75%

"Abban ordozod, ami neked kényelmes" és neked, és a gyereknek is egészésges hosszú távon is. Ez a két fő szempont szerintem. Az utóbbinak nézz utána neten, a választ nem itt fogod tudni kideríteni.

Ez után jönnek az anyagi dolgok.

Ha olcsón akarod megúszni, és egész sokáig akarod hordozni (nincs súlykorlátozása, és általában 80 azaz nyolcvan kilóval van tesztelve), akkor egy Nandu szövött kendő 3-6 ezer forintért beszerezhető pl v.terán.

Karikás kendőt találsz 5-8 eFt-ért, és újszülött kortól használható, kötést, tanfolyamot nem igényel. Elöl, és csípőhordozásra alkalmas (bár én néha még háton is viszem vele a gyereket, de az nem túl kényelmes)

Kicsit drágább a Liliputi rugalmas kendő (10-12eFt, én ezt ajánlanám, de csak 6-7 kilós súlyig, utána váltani kell másra)

Még egy kicsit drágább, de 18 kilóig jól használható a Je Porte Mon Bebe rugalmas kendő, amit a mamami.hu-n 14-24 eFt-ért lehet használtan, de jó állapotban venni.

A rugalmas kendőket előre meg lehet kötni, és a kész kötésbe csak berakod a gyereket, a szövötteket a babával együtt kell megkötni.

A szövöttek nagyobb kötési precizitást igényelnek, de nem kell 5 diploma a megkötéshez, én is netről tanultam.

Én azt mondanám, hogy vegyél egy XL-es Nandut (ne újat vegyél, az nagyon nehezen kezelhető), vegyél hozzá egy pár hordozókendő karikát ( [link] ), azzal még többféle módon, és könnyebben tudod használni a meglévő kendőt (nem kell elvágni a kendőt, és megvarratni, van varrás nélküli módszer is: http://www.youtube.com/watch?v=jhAGO_RwLFs ), és/vagy 4-6 hónapos korában nézz ki egy csatos hordozót (SSC), az totyogóval kényelmesebb, mert kb 5mp alatt fel-le tudod tenni a gyereket vele.

Nos, a Mei-Tai jó dolog, 3-4 hónapos kortól használható, de nekem a hosszú vállpántok miatt totyogóval már nem volt szimpi. Akkor már SSC inkább, nekem az volt eddig a legkényelmesebb hordozóeszköz.

A babakocsi sem rossz dolog, de az ugye nem ebben az értelemben vett hordozóeszköz, nekem macerás volt.

A kengurut meg kipróbáltam, több típust is, utána is olvastam, és nekem egyik sem tetszett, ezért nem megyek bele vitákba kenguruhasználókkal. Rengeteg topicot találsz itt is, és a neten mindenhol, ahol részletesen elmagyarázzák, hogy milyen ortopédiai szempontokat kell figyelembe venni a babahordozásnál. Ennek nézz utána, akkor el fogod tudni dönteni magad is.

2012. szept. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!