Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős volt a babátok,...

Mennyi idős volt a babátok, amikor elkezdtetek "dádázni"?

Figyelt kérdés
Tehát, ha például olyat csinál, amit nem szabad, vagy veszélyes, akkor "nem szabad, mert dádá lesz", esetleg óvatosan (nem fájdalmasan, nem erősen) megkocogtatni a kis kezét?
2012. szept. 13. 14:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Semmikor. Ezt a módszert nem alkalmaztam.


Amikor elkezdtek mászni a lakásban szabadon, akkor mentem a nyomukba, ha olyanhoz nyúltak volna, amit nem szabad, akkor megfogtam a kezüket, egy határozott mozdulattal elhúztam a tiltott dologtól, és közben erőteljesen annyit mondtam, hogy "nem". Ezt ismételgettük pár százszor, és megtanulták, mit lehet és mit nem, később már elég volt csak a hangsúlyos "nem", és nem nyúltak hozzá máshol más helyen sem dolgokhoz, amire mondtam.

Fárasztó, de hatékony.

Ha nem tudtam rájuk 100%-ban figyelni, akkor járókába tettem inkább arra az időre.

2012. szept. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
84%
Lehet, nem pont a kérdésedre válaszolok, de szerintem a dádát hagyjátok, és a ráütést, mert ő is hasonlóan fog majd másoknál reagálni. Mi már amikor veszélyes dolgot csinált, akár pár hónaposan, hangosan rászóltunk, hogy NEM! Ez később is hatásos volt, ha esetleg nem, akkor csak megfogtuk a kezét, hogy hagyja abba, amit csinált, de nem ütöttünk rá a kezére, az erőszak (még ha nem is fáj), nem jó oktató eszköz. Eddig ez bevált, most múlt 2 éves a kislányunk :)
2012. szept. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!