Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon szörnyű volt a 15...

Nagyon szörnyű volt a 15 hónapos oltás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kinek hogyan viselte a gyerkőce? Nekünk jövőhéten esedékes, már előre parázok, tiszta égő, mert attól félek én is elbőgöm magam, 21 hetes kismama vagyok, s egy reklámon képes vagyok elpityeredni... annyira kellemetlen ,de nem tudok tenni ellene, nem tudom hogy bírom majd a szenvedő kislányomat látni...:(
2012. szept. 13. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk nagyon jól bírta fiam, szinte alig sírt. Nagyobb cirkusz volt utána mikor a helyét be akartam borogatni.
2012. szept. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Na, nálunk pont aktuális a téma, tegnap voltunk oltáson. Magát az oltást jól bírta a fiam, (ráadásul kettőt kapott, mert most kapta meg az utolsó prevenart is) én már kevésbé bírtam jól, ugyanis én is majdnem sírtam, pedig nem vagyok kismama, és szerintem semmi égő nincsen benne akkor sem, ha elsírod magad. :) Estére viszont 1,5 óra alatt 39,6-ra felment a láza, amit szerencsére tudtunk csillapítani, és nagyon fájtak a karjai, mert oda kapta. Most is megy már fel sajnos a láza, pedig eddig semelyik oltástól nem volt lázas. Teljesen megváltozott. Az örökmozgó kisfiam most csak ül az ölemben, beraktam a kedvenc zenéit, de még arra sem táncizik. Az előbb már itt sírtam, mert annyira rossz látni, hogy ilyen kis nyomott. Remélem nálatok nem lesz gond, de a lázat figyeld nagyon!
2012. szept. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én ettől az oltástól féltem a legjobban, mert mindenki mondta, hogy nagyon megviselte a gyermekét. Hát nálunk hála az égnek semmi nem volt, még csak hőemelkedés sem. Amúgy nincs azzal semmi gond, ha elsírod magad, szerintem legalábbis én is bőgök a kisfiammal kapcsolatosan ha kell, ha nem :)
2012. szept. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálunk nem volt semmi reakció vagy mellékhatás. Maga az oltás 3 mp volt, gyakorlott öreg róka doktorbácsi. Mire a kicsi észbekapott, már kész is volt. Utána sem vettem rajta észre semmit. Előre ne parázz! Figyelt majd a gyerkőcöt, de minden rendben lesz, ne aggódj!

És gratula az öcsi/hugihoz!

2012. szept. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk egyik oltás sem viselte meg, csak a 15 és a 18 hós. Nem ijeszgetlek, csak leírom. A 15 hós után volt hőemelkedése, kiütései, a rég elfelejtett ekcémája is kijött durván. De ez semmi, a legszörnyűbb, hogy víziszonya lett, aznap nem fürdettük, másnap már nem lehett berakni a kádba, pedig addig a fürdetést nagyon szerette. Utánaolvastam, igazából kiviteles tünet lehet a víziszony, nem a víztől való félelem volt a lényeg, hanem hogy az oltás kihathat az idegrendszerre és az megmutatkozhat akár ilyen fóbiában is, volt, akinek a sötétben félt, stb. De ez ritka azért, orvos nem is tudott erre mit mondani, nekem kellett utánanézni. Végül, a sírásos, hisztis fürdetős kinzások után, vettem egy kis kádat, amitől szintén ordított, de szép lassan, fokozatosan, idővel újra belemerészkedett és mostmár akár a nagy vízben is elvan sokáig:)

Sok ez az oltás, nagy megerőltetés az immunrendszernek, és sajnos, megjelenhetnek tünetek. Én eleve oltás ellenes vagyok, nem voltam az soha, de emiatt az oltás miatt is, komolyan beleástam magam a szakirodalomba, cikkekbe, minden létező infót előkereste neten, könyvekben, dokumentumfilmekben és elképedtem, de ez más téma. A 18 hós oltás rendben zajlott, első nap láza volt, utána hőemelkedés, de ennyi, semmi probléma. Annyi, hogy a doktornő rosszul szúrt és elmozdította a tűt, így a két szúrás egyike a bőr alá mehetett, így begyulladt nagyon a helye, de pár nap alatt elmúlt.

Nálunk a 15 hós oltás tényleg durva volt, sajnos:(

2012. szept. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 2 napig lázas volt (ő is 2 szurit kapott), rosszkedvű, nem evett. Utána 2 hétre rá megint beteg lett...
2012. szept. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a tapasztalataitokat - bár meg nem nyugodtam! - eddig nekünk sem volt semmi gond az oltásokkal, de most valahogy olyan rossz érzésem van... remélem csak a hormonok!
2012. szept. 13. 22:18
 8/8 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, szerintem a hormonok is nagyrészt közrejátszanak ebben:) Ne félj tőle, szerintem általában a leggyakoribb súlyosabb tünet a láz (amit kúppal lehet kezelni) és a kiütés (ami nem okoz kellemetlenséget, nem viszket, stb.), túl lesztek rajta. Sajnos túl sok mindent adnak egy oltásban, ez azért megterhelő az immunrendszernek. De ne aggódj, nem lesz gond!
2012. szept. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!